Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Inkoustové srdce (Cornelia Funke)

25. února 2011 v 21:08 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Je to kvůli filmu, který jsem viděla už minulý rok a který se mi vážně moc líbil. Zalíbil se mi hlavně ten příběh, že je to vlastně knížka o knížce. A hlavně také proto, že jsem chtěla vědět, nakolik se film liší od knižní předlohy.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Pohádkové, strhující.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Jééé!

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Počítá se i zvíře? Mě se hrozně líbila Prašprstova kuna, čiperná, malá potvůrka., která je všude první a mnohdy ví víc než všichni kolem. Z těch lidských postav bych chtěla být Gwinův "pán", Prašprst. Miluju oheň a on je jeho polykač, takže tím jsem byla opravdu nadšená a Prašprst se mi snad i líbil ze všech postav nejvíc. Naopak bych nechtěla být Kozorohem, ten člověk pálil knížky! Brr, hrozné jen to pomyšlení.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbilo se mi, že knížka se úžasně lehce četla, i přesto, že má skoro 400 stránek. A příběh se musí líbit snad každé věkové kategorii, každému, kdo si chce u čtení oddechnout a odrelaxovat se. Líbilo se mi i to, že jsem podobný námět snad ještě nikde neviděla, takže to pro mě bylo něco nového, originálního a neokoukaného.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Těžko říct. Vážně. Možná bych ocenila, kdyby byly více rozepsané charaktery postav, protože někdy byly až moc jednoduché. Ale já z toho byla vážně nadšená, takže tady se mi těžko přemýšlí :)


Závěrem chci říci, že ačkoliv se spoustě lidí Inkoustové srdce nelíbí a odsuzují ho jako primitivní, tak já jsem přesný opak. Je to prostě pohádka a je to určené hlavně dětem, tak je na to třeba také myslet. Líbil se mi i film, myslím, že s klidem mohu říci, že tam bylo obsaženo prakticky vše, co v knize, a že tam bylo několik věcí pozměněných? To nevadí, do děje mě to vtáhlo a tak to splnilo svůj účel.

Jak knížku, tak i film doporučuji.
 


Komentáře

1 bakela bakela | Web | 16. dubna 2011 v 14:36 | Reagovat

Kdesi jsem četla recenzi a už nejaký ten čas je v seznamu knih, které si chci přečíst a už se těším:) ne všechno jednoduché musí být hrozné:)

2 Elza Elza | Web | 21. ledna 2012 v 19:48 | Reagovat

To si chci přečíst... Já miluju Gwina!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.