Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

RPG blogy

20. února 2011 v 14:40 | Dori |  Na téma
Poslední dobou narážím na více a více blogů tohoto typu (opomineme to, že jsem jednoho z nich autorkou). Čím to ale je, že je hvězdičkové RPG více a více populární?

Možná se i vám už stalo, že jste na blogu obdrželi komentář s výzvou - "Pojď zachránit náš svět a připoj se k nám!" či "Chceš zažít zábavu? Není nic jednoduššího než se zaregistrovat na náš RPG blog!"


Na jakém principu Role-Playing Games na blozích fungují?

Co se tématu týče, tak jsou náměty poměrně různorodé - od světa Harryho Pottera a jiných fandomů, přes upíry, vlkodlaky, různé středověky, ale i motivy ze všedního světa.
Funguje to jednoduše, na nějakém tom blogu si založíte postavu, ať už kluka nebo holku, a pak s ní hrajete (ve hvězdičkách, př. Elena Calver: *prochází se po pláži a když spatří svou kamarádku, tak se k ní rozeběhne* Ahoj! *vyhrkne nadšeně a skočí jí kolem krku*), vytváříte jí zázemí, nové přátele, necháváte ji se zamilovat atd. atd.
Dá se setkat i s tím, že blogové RPG probíhají i na principu virtuálních škol (třeba již zmíněný HP a Bradavice), kde pak musíte s tou postavou posílat úkoly a účastnit se i akcí apod.

A co tedy tak úžasného to RPG skýtá?

Setkala jsem se s povícero názory, z nichž věsměs všechny tvrdí jedno a to samé. Miluju, když můžu uniknout z té naší pošahané reality!
A za sebe můžu prohlásit totéž. Ono je fajn vytvořit si postavu, úplně odlišnou od sebe (nebo naopak úplně stejnou) a raději řešit její problémy, než své vlastní.
Pokud se jedná o princip školy, tak máte i možnost naučit se něco nového, musíte se i zamyslet nad tím, jak správně napsat úkol, abyste za něj dostali co nejlepší ohodnocení atd.
A v neposlední řadě je tu i možnost získat nové přátele ve skutečnosti, a zjistit, že existují stejní šílenci jako vy.

Ale v čem tedy tkví ten problém?

Vlastně tu je těch problémů více.
Za prvé... Jako každá věc, která trvá delší dobu, i RPG dovede být návykové (a nevěřili byste jak!). Ať už jde o to, že dennodenně komunikujete s ostatními a když pak musíte na delší dobu odjet někam, kde není internet, tak se již předem děsíte toho, jak to vydržíte. A nebo za druhé, když začnete být závislí na své postavě a prožívat s ní všechny její radosti a bolesti, rozchody, lásky a mnohem víc. Zkrátka, když se do ní vcítíte tak, že jí berete za součást sebe sama a její nálady přenášíte na sebe. Věřte mi, není to dobré...
Za druhé... Lidé se mění a tak se velice často stává, že pokud jste si s nějakým člověkem rozuměli, když ten váš svět začínal, za pár měsíců zjistíte, že to je úplný magor a vlastně si nemáte co říct a tak nějak se začnete nenávidět. Což o to, to by tak nevadilo, kdyby to někteří lidé nepřenášeli do hry a nedělali naschvály a tak dále.

Výsledek?

RPG - ano, proč ne, ale s mírou. Když se něco přehání, nikdy to nemá dobré následky. Myslím, že člověk by se neměl tolik vázat na nereálno a v podstatě neexistující osoby, protože pak se může lehce stát, že toho bude i litovat.
 


Komentáře

1 Tým Etiasler Tým Etiasler | E-mail | Web | 6. června 2012 v 20:20 | Reagovat

Zdravím,
ráda bych tě pozvala do nové RPG hry založené na stylu univerzity. Jedná se o univerzitu Etiasler, místo, kde studují mladí čarodějové a čarodějky z celého světa.
.. I historie vyspělých mágů má několik kaněk, které jednoznačně ovlivňují dnešní přítomnost a o co hůř, objevují se lidé a mágové, kteří jsou schopni obětovat vše, aby se dostali k moci mezi čaroději. Není to ale nijak jednoduché, bohužel ani nereálné..
Více na: www.etiasler.blog.cz
Neber tohle prosím jako reklamu, spíše jako pozvánku do hry. Registrace jsou právě otevřeny.
Těšíme se na všechny, kteří se rozhodnou k nám registrovat a podílet se s námi na kvalitní hře. :)
Tým Etiasler

2 Cidade dos Mortos Cidade dos Mortos | Web | 16. června 2012 v 11:52 | Reagovat

Dovoluji si tě pozvat do nově spuštené rpg hry!
Tato rpg hra je o tom, že se v městě jménem Dos Angeles, začnou záhadně ztrácet lidi. Někdy je nalezen krvavý nůž...mrtvoly však nikde. Až jednoho temného večera...BUM! Z křoví nedalekého lesíka se objeví špinavá zkroucená hnáta! Na prstech jsou dlouhé drápy a na nich ještě čerstvě zaschlá krev. Kdyby se někdo podíval blíž, zjistil by, že je to první oběť městkého sériového vraha - Jane Collinsová! Pomoz tomuto městu odhalit strašné tajemství vražd, ale dávej pozor, abys náhodou nepřišel o život...

3 Adminky Temnoty Adminky Temnoty | Web | 3. srpna 2012 v 17:43 | Reagovat

Rádi bychom tě pozvali na nové RPGé, které imituje sérii knih škola Noci. Jedna z věcí, která není stejná jako v knihách je, že škola se nachází v L.A. Kdokoliv může být zvolen do organizace dcer a synů Temnoty, záleží podle toho, kdo bude jak aktivní. Ze strany adminek můžete čekat spoustu akcí. To jakým směrem se tato škola bude ubíhat záleží jen na vás.  Snad se vám naše škola Noci zalíbí a najdete u bohyně Nyx své utočiště. S pozdravem vaše Adminky Temnoty

4 Rhett Rhett | 9. srpna 2012 v 9:43 | Reagovat

Zdravím.

Rád bych zdejší hráče pozval na nově založené rpg. Rozdíl od ostatních je v tom, že není nutnost psát úkoly či hodiny. Pojďme se čistě jen zabavit!

Taktéž bych s touto stránkou rád vyměnil ikonky. Tu naši naleznete zde na našem blogu

Děkuji.

Rhett, cz-hogwarts.blog.cz

5 Scorropins! =) Scorropins! =) | Web | 12. srpna 2012 v 12:16 | Reagovat

Baví tě rpg? Přidej se k nám. Do školy ve městě Scorropins a staň se nejlepším studentem. Můžeš si vybrat jaká budeš rasa a na jaké budeš chodit předměty. Užiješ si spoutu zábavy! ;)

6 Ria Ria | Web | 9. března 2014 v 14:33 | Reagovat

Jééj :DD článok o rpg..a k tomu rpg komentáre.. tak sa pripojím.. ak nevadí

Máš rád/rada vlkov? Chceš zažiť kopu zábavy? Tak prečo sa nepripojiť k vlčej svorke Revenge? http://revenge-world.blog.cz/ ;D čakáme ťa tam.. ( teraz vymyslené .. :D )

7 thehungergamesrpg thehungergamesrpg | Web | 27. dubna 2014 v 15:51 | Reagovat

Zdravím ;)
Radi by sme vás pozvali na novozaloženú RPG hru na motívy hunger games. Pokiaľ vás láka dobrodružstvo a chcete zažiť boj o život, je možné, že ste práve našli to, čo ste hľadali. Akurát naberáme nových členov, a tak by sme boli radi, ak by ste sa k nám prišli pozrieť a možno neskôr zaregistrovať.
thehungergamesrpg.blog.cz

8 After War After War | 31. července 2014 v 16:57 | Reagovat

Válka skončila. Svět žije v míru.
Harry Potter a Lord Voldemort.
Časy těchto dvou velkolepých kouzelníků jsou již dávno za námi. Ale na jak dlouho?
Přijďte se zapsat do historie.
Těšíme se na vás :)
After War.
- nově založená RPG
www.after-war.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.