Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Děkujeme, zůstáváme aneb já jsem sakra gymplák!

31. března 2011 v 20:59 | Dori |  Na téma
Již pátým rokem studuji na gymnáziu ve Frýdlantě. Momentálně jsem ve třetím ročníku a díky úchvatné optimalizaci školství se teď třesu, že budu mít na maturitním vysvědčení razítko SOŠ Hospodářské a lesnické. Úchvatné, není-liž pravda?
Tak sakra, já se dřu (většinou) s učením, když chci jedničku, tak si ji musím zasloužit a nakonec jako budu mít razítko hospodářské školy? Jakože pardon, ale to se mi vůbec nelíbí!


Dobře, je potřeba zredukovat počty škol. Dobře, zrušíme teda školu, která více než šedesát let poskytuje svým studentům kvalitní vzdělání. Dobře, zrušíme školu, která je jediná ve svém regionu jakž takž na úrovni. Dobře, zrušíme školu, která není zadlužená, studentů má dostatek a taktéž dostatečně kvalifikované profesory.
Promiňte, jsem tu jediná, komu se tohle zdá lehce absurdní?

29. března se mělo rozhodovat, které školy v kraji zrušit a které nechat dál fungovat. A jak už to tak bývá, k ničemu se nedospělo. Velevážený pan náměstek totiž tento bod z jednání stáhl s tím, že bude určena komise, která to ještě přezkoumá.
Super, takže další týdny nejistoty a kdo ví, jak to nakonec bude..

Já mám náš gymplík ráda. Mám ráda profesory, mám ráda své spolužáky. Neumím si představit, že by mě měl najednou učit někdo jiný než ti, které znám už pár let.
Neumím si představit, že bych najednou seděla v lavici jiné školy a jen nostalgicky vzpomínala na budovu NAŠEHO ústavu, s rozbitými žaluziemi, občas nefungujícím topením, vypadávajícími klikami..
Ale nejde jen o sentimentální vzpomínky. Vím, že mě naše gymnázium dovede připravit na budoucí studium na vysoké škole. A díky našim profesorům, kteří se z nás snaží dostat to nejlepší, vím, že na to i mám.

Tak já.. asi raději končím se svým menším výlevem a jdu doufat v lepší zítřky.
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 6. dubna 2011 v 21:07 | Reagovat

U nás se v zimě sbíraly podpisy na petici PROTI zrušení gymnázia v blízkých Židlochovicíh (bylo to gymnázium, kam chodily děti už od páté třídy výš, a další bylo až v Brně.
Naštěstí se povedlo. Podpisovali nejen rodiče v Židlochovicích, ale i v okolí. A podepisovali i lidé, kteří neměli děcka zrovna na tomto gymplu.
Jednoduše proto, že zrušit gymnázium byla kravina. Jenže, na kraviny jsme tady kádři, žejo... aspoň vládní elita ano.

2 Vendy Vendy | Web | 6. dubna 2011 v 21:07 | Reagovat

P.S. - gympl zůstal zachován!

3 Dori Dori | 6. dubna 2011 v 21:37 | Reagovat

[1]: Já jsem zvědavá, jak to dopadne u nás a kdy hlavně.. Říkají do konce dubna, ale známe politiky..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.