Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Démonium (Martin Langfield)

26. března 2011 v 20:31 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Kupodivu, nebyla ve slevě, mám ji z knihovny, kde mě zaujala jednak názvem, jednak obalem a jednak popisem. Jinak úplně přesný důvod, proč jsem ji i začala číst je ten, že jsem si na chvíli potřebovala oddechnout od Bílé velryby a chtěla něco lehčího na čtení.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Hledání sebe (sama).

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hledat.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Těžko říct. Možná by mi vyhovoval Robert, který na tom byl v příběhu asi nejlépe, hledal sebe samého a nacházel v sobě schopnosti, které v něm byly utlumeny. Na druhou stranu bych jím být nechtěla, protože kdyby mě řekli, že musím během několika dnů projít pár zkouškami a nakonec zničit démonium a zachránit svět, no nevím, to bych nezvládla :D.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Bylo to popsané vcelku svižně, takže pět set stránek uteklo jako voda a trochu jsem se divila, že je už konec. Taky se mi líbilo, že to neskončilo přímo dobře, ale ve své podstatě to šťastný konec mělo, i když tam byly nějaké ty oběti.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovateli), ale třeba i v chování postav.
No, občas mi přišlo, že mám pocit déja vu. Že jsem tenhle námět už někde četla, resp. že někdo musí projít nějakými zkouškami a úkoly, aby následně pak zachránil nějakou oblast nebo rovnou celý svět. Ale ona to není přímo chyba, zase ten příběh se mi líbil :).


Co říct na závěr. Občas jsem si připadala, jako bych četla Dana Browna, zvláště když vyšlo najevo, kdo za to může, ale tady to přišlo trochu dřív, ne až na konci. Bylo to zajímavé čtení, fakt takové spíš na odlehčení, ale i tak to doporučím, mě to odpoledne uteklo rychle a nenudila jsem se přitom.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.