Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Jan a František Nedvědovi - Skládanka

6. března 2011 v 19:51 | Dori |  YouTube
Nedvědi, kdo by je neznal? Ať už Stánky, Valčíček, či jiné písničky, co zpíváme u táboráků.

Když se tak dívám na youtube a na komentáře pod jejich písničkami, tak nechápu, jak někteří lidé mohou být vysloveně tupí a nadávat, že to není žádná muzika a že Nedvědi jsou akorát slušně řečeno blbci.
Naštěstí, Česká republika není plná idiotů a tak mě hřeje u srdce, když jako protiváha těm negativním komentářům tam jsou ty hezké, chválící. Dovolím si citaci uživatele tsoptik:
"Ahoj lidičky ! Tak to jste mě mile překvapili. Všichni mi říkají že jsem poslední úchyl z republiky co žere Nedvědy,ale jak tak koukám nejsem sám. Jsou prostě bezva , mají užasný a procítěný texty ze života."

A o tom to je. Nemůžete přece hledět na jejich soukromý život, jde přece o tu písničku, o ten text. Já na Nedvědech vyrůstala, jejich písničky jsem si dokola pouštěla na kazetách, uměla jsem je i nazpamět. Pouštěla jsem si je vždycky, když mi nebylo nejlíp a když mi bylo smutno.

A když vzpomínám...

 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 6. března 2011 v 20:12 | Reagovat

Písničky od Nedvědů, i od předchozích Brontosaurů, a vlastně i od Spirituálů, mám moc ráda. Tady ti blbci, co nadávají, neumí totiž poslouchat, mnohé z textů jsou totiž výborné a něco nám přináší.
Jana Nedvěda, pravda, posledních pár let nemůžu ani cejtit, a bohužel už jeho charakter a to, co vyvádí, stahuju i na jeho poslední písničky, i když se tomu bráním a snažím se oddělovat. Ale on jako osobnost je mi skutečně nesympatický a připadá mi ne odvážný a průkopnický, ale stále senilnější a dětinštější.
To však nebrání tomu, abych si ráda poslechla písničky z jeho starších dob (vlastně jejich starších dob) - právě ony uvedené Stánky, Ptáčata, Na kolejích stála, Hráz, Zrnka vzrahů, Tulácký ráno.
(Na Tulácký ráno jsem i zkusila vyrobit videoklip z fotek, a docela má úspěch...)
Co ještě dodat k písničkám od Brontosaurů a Nedvědů? Že mají příjemné melodie, pěkné a dobře pamatovatelné texty, většinou jsou o vztazích, což je vlastně nesmrtelné - a dobře se nejen poslouchají, ale i zpívají.

2 Dori Dori | Web | 6. března 2011 v 20:19 | Reagovat

[1]: Zase na druhou stranu, já byla na jejich vystoupení v České Lípě, teda je to.. pff.. kolem šesti let zpátky a když to skončili, tak jsme šli zkusit poprosit s mamkou o fotku, tak byl Honza vcelku sympatický a pár minut si s námi i povídal. To bylo fajn.
Jinak se o jejich životy celkově nějak nezajímám, ale to nejen u nich i u ostatních zpěváků.
Ale Nedvědi, resp. jejich písničky zůstanou prostě nesmrtelné.

3 Vendy Vendy | Web | 9. března 2011 v 23:36 | Reagovat

[2]: Myslím, že není pozér a že se s lidmi ještě baví. Ale vadí mi jeho soukromé vztahy nebo problémy - prostě opustil rodinu, rozved se a nabrnk si mladší, a pak, po pár letech, ještě mladší, až jsem si říkala, měl by si dávat bacha, aby se zastavil dřív, než dojde pod věkovku 15 let.
Já vím, že je to jeho život a jeho soukromí a nemám právo mu do toho kecat. Ale mám právo si o tom myslet své - a své si myslím... Prostě se asi nemůže smířit s tím, že stárne, a tak doufá, že po boku mladší omládne. Poprvé bych to pochopila, ale když tu mladou vyměnil za ještě mladší, to už mě právě popudilo. Je to jak podle schématu. Ona je okouzlena, jemu to dělá dobře. Jsou spolu, ona vystřízliví a začne kritizovat, on hledá jinou, okouzlenou...Nojo, jsme jenom lidi.

4 Dori Dori | Web | 10. března 2011 v 21:20 | Reagovat

[3]: Fakt? Já vím akorát, že byl s nějakou Pavlínkou, ale netuším, jestli je s ní pořád nebo ne.
No jo, jak říkáš, jsme jen lidi a někteří těžko odhadovatelní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.