Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Sweeney Todd - Šňůra perel

4. března 2011 v 22:08 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Protože byla v Globusu ve slevě :D. Ale ne, byť to sice je jeden z důvodů, tak hlavní byl ten, že jsem po shlédnutí muzikálu (a úchvatného Johnnyho Deppa), zatoužila si přečíst něco i o skutečném Sweeneym a když se naskytla tahle možnost, tak proč toho nevyužít.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Chladnokrevné vraždění.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Doufat.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Těžko říct. Možná bych si vybrala postavu Johanny, která na tom v té knížce byla z hlavních postav asi nejlépe a v podstatě nic se jí kromě strachu nestalo. Nechtěla bych být těmi lidmi, co si pochutnávali na koláčcích paní Lovettové a nemohli se jich nabažit. (Brr, jen pomyšlení na to mě znechucuje.)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Ehm, tak líbilo se mi, že nakonec všechno dobře dopadlo. Sweeney Todd byl zatčen, jeho učeň Tobias se zachránil z blázince, kam ho odnesl Sweeney, Johanna se setkala se svým milým Markem a všichni žili šťastně až do smrti, aleluja. Fajn, dost patetičnosti.
Líbilo se mi, že knížka byla psaná stylem, že se ten autor obracel na čtenáře, že s nimi jakoby i rozmlouvá.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Naopak se mi teda nelíbilo, že knížka byla tak krátká. No řekněte sami, 240 stránek, co to je? To jsem měla přečtené za dnešní odpoledne. Určitě by tam šlo něco víc rozepsat, i když tedy.. Pravdou je, že to bylo sepsané pěkně.


A co říct na závěr? Kromě toho, že Sweeney podřezával své zákazníky a paní Lovettová je zapékala do svých taštiček, to nemá prakticky nic společného s muzikálem, který většina známe. Vlastně, všechno je tam jaksi naruby. Johanna není dcera Sweeneyho a schovanka soudce, který se tam vlastně ani nevyskytuje. Sweeney je odjakživa Sweeney a je nevzhledný a robustní. Ale četlo se mi to fajn, všem to jen doporučuji, pokud budete chtít něco lehčího na čtení.
 


Komentáře

1 Shinro - Jill, Yoky, Miracle Shinro - Jill, Yoky, Miracle | Web | 15. srpna 2011 v 19:48 | Reagovat

Určitě si knihu přečtu, už jí mám rezervovanou v knihovně :D. Ale vypadá docela dobře, jsem zvědavá na příběh, jak ho autor podal, protože jsem viděla jen muzikál :). Už se těším, až to budu moct srovnat :).

2 Alice Alice | 22. září 2012 v 12:49 | Reagovat

Knihu jsem četla a taky se mi moc líbila. Nicméně musím podotknout, že kniha sice má 238 stránek, ale to je jen přepsaná verze. Ta původní má asi 700 něco stran. :)
a docela ráda bych si ji přečetla :D
Mě naopak zklamal konec. Moc stručné, moc happyendové, ale jinak fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.