Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Filmy mého srdce - zahraniční

3. dubna 2011 v 20:42 | Dori |  TOP výběr
Došla jsem k závěru, že je na čase zaplnit tuhle rubriku a třeba vám tak poskytnout i nějakou inspiraci :)
Začnu filmy a slibuju, že se pokusím nevyjmenovat všechny s Jaredem Letem a Ralphem Fiennesem a zaměřím se i na ty ostatní, které se mě nějaký způsobem dotkly :)
Taky jsem zjistila, že jako u písniček nemůžu řadit žádnou na první místo, tak to nemůžu dělat ani u filmů, protože každý je nějak jedinečný a já se nemůžu rozhodnout který je ten nejlepší. Taktéž mi dělá problém rozhodovat mezi českými a cizími filmy, takže na domácí filmové tipy si budete muset chvíli počkat :)


Anglický pacient (The English Pacient, 1996)
Bezesporu dechberoucí, romantický, tragický film. Věřím, že většina z těch, co jej viděla, mi dá za pravdu. Film s Juliette Binoche a Ralphem Fiennesem, kteří spolu tvoří opravdu výjimečný filmový pár, stejně jako o čtyři roky předtím v Bouřlivých výšinách.
Pro někoho možná přespříliš dlouhý film a navíc přeslazený a možná dokonce i absolutně bez příběhu. A já uznávám, že i já jsem byla dosti okouzlená zpracováním a hudbou. A samotnými herci. A děj se mi nezdál tak primitivní, jak někteří prohlašují. Mě dojal a uronila jsem i pár slz.


Dračí srdce (Dragonheart, 1996,)
Bez skrupulí přiznám, že tady na mě zapůsobila hlavně hudba a grafické vyvedení Draca, které je prostě úžasné a já jsem snad neviděla lepší. Ovšem film celkově má poměrně originální příběh, místy i vtipný.
Dostala mě zvláště scéna na konci a úchvatný hudební doprovod Randyho Edelmana.


Hříšný tanec (Dirty Dancing, 1987)
Téměř klasika, nemyslíte? Která dívka alespoň na chvíli netoužila být na místě Baby? Já si Hříšný tanec pouštím téměř pokaždé, když mě popadne záchvat sentimentu a zatoužím po čistě romantickém a láskyplném filmu. A to mi tenhle poskytuje. Dává mi možnost sledovat jej a snít o tom, jaké by to bylo, kdybych zažila to, co Baby.
A Patrick Swayze je prostě nepřekonatelný, na tom není nic k diskuzi :)


Medvědí bratři (Brother Bear, 2003)
Myslím, že tohle je jediný animák, který mě kdy rozbrečel. A dokonce hned dvakrát, prvně u scény s písničkou Není cesty zpět (No way out) a potom na konci. Někdo může namítat, že je to pohádka pro děti. Fajn, tak jsem teda dítě. Protože já na Medvědí bratry nedám dopustit. Příběh, zpracování a konečně hudba, to všechno prostě dohromady tvoří krásný a dojemný film.
A taky je to pravděpodobně jediný film, u kterého mi absolutně nevadí české zpracování. Původní písničky od Phila Collinse jsou nádherné a totéž můžu říct i o českém přezpívání (to mi připomíná, že nevím, kdo to nazpíval).


Pan Nikdo (Mr. Nobody, 2009)
Jeden z několika filmů, na něž jsem se podívala jen proto, že tam hraje můj oblíbený herec. Ale v průběhu sledování jsem byla nucena doznat, že nejen Jared dosahuje skvělého výkonu, ale celý film je úžasný spletencem, který je dohromady úžasnou podívanou.
Chvílemi jsem sice měla potíže sledovat linii příběhu, který byl poměrně spletitý a občas mi dělalo potíže zorientovat se, nicméně to nemění nic na tom, že to byla nejen krásná pokoukaná, ale také i to, co člověk slyšel, v něm zanechalo poměrně dost.
A jaký by byl váš život, kdyby jste měli možnost vědět, co na vás čeká?


A já to už raději ukončím. Mám mnoho filmů oblíbených, ale těchto pět je asi tak nějak na vyšších místech, řekla bych. Ačkoliv, jak jsem zmínila výše.. těžko říct, který film je nejlepší a stejně tak neumím říct, který z příšerných filmů je opravdu ten nejhorší (i když, u Nekonečného příběhu 3 by se o tom dalo vážně uvažovat).
Nebudu nikomu nic doporučovat, každý ať se rozhodne dle vlastního uvážení, zda ho ten film zaujal nebo ne a případně se na něj podívá.
Ale každopádně budu ráda za jakýkoliv názor vyjádřený v komentářích, ať už kladný nebo záporný :)
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 6. dubna 2011 v 21:14 | Reagovat

Klidně dělej i další žebříčky, filmy jsou dobré! Medvědí bratry už jsem nepouštěla pěkně dlouho, že bych je oprášila?
Anglický pacient - krásný film, zvláštní film. Pravdu máš s hudbou, ta byla opravdu nádherná a dá se poslouchat i samostatně.
Nejvíc se mi líbila scéna v tom zbořeném kostele - nebo co to bylo - jak ve světle loučí viděla staré fresky. Nádherná scéna s nádhernou hudbou.
Hříšný tanec, ano, ten film jsem si pouštěla tolikrát, že jsem jej musela odložit, aby se mi neznechutil. Nádherný film! Baby krásně naivní, ale i holka, která si stála za svým názorem, Patrik Swayze - sexy borec, kterému to opravdu slušelo a kterému by nikdo nehádal 42 let. (Tolik mu prý bylo, když hrál v tomhle filmu). Do toho skvělé písničky, letní romance, a šťastný konec.
Dračí srdce - další film, který mám ráda, i když mám výhrady proti některým slovním projevům. Ale Draco byl opravdu nádherný drak, jeho fórky a ironie mě bavily a ráda bych si od něj nechala zabrnkat nějakou baladu či předčítat báseň o lásce.
Konec byl opravdu dojemný a strašně moc jsem si přála, aby to šlo vyřešit nějak jinak...
Film Pan Nikdo jsem zatím neviděla, takže mám další tip...

2 Dori Dori | 6. dubna 2011 v 21:40 | Reagovat

[1]: Pan Nikdo je opravdu úžasný. Ale rozhodně doporučuji koukat v původním znění (ani nevím, jestli to je vůbec nadabované).
Přesně, já kdybych se nebála, že se mi něco znechutí, také bych si to pouštěla pořád dokola. Myslím, že to je taky důvod, proč jsem většinu mých oblíbených filmů viděla jen jednou, maximálně dvakrát. A pokaždé mi ty dojmy zůstaly na hodně dlouho..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.