Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Jak bych dopadla u maturity

9. dubna 2011 v 21:14 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Ačkoliv jsem si na sobotu plánovala několik jiných věcí, zakotvila jsem nakonec na stránce novamaturita.cz a zkoušela si didaktické testy. No.. dopadlo to vcelku tak, jak jsem i napůl čekala. Ale zase na druhou stranu jsem si u několika otázek nevěděla rady proto, že jsme se to ještě neučili (nebo pak jsem zjistila, že jsem si špatně přečetla otázku, ehm).


Didaktický test z ČJ jsme si zkoušeli ve škole. Z vyšší úrovně jsem získala 82 bodů ze 100, což celkem ujde a věřím, že se ještě zlepším než půjde do tuhého.
Pro zajímavost jsem si doma zkusila tu základní úroveň, 48 bodů z 56 (86%), ale přiznám se, že by to mohlo být lepší, jenže už jsem byla ze všech testů, co jsem dělala předtím, tak trochu unavená a nebavilo mě to číst, takže jsem to odflákla. A při zpětné kontrole odpovědí jsem se i divila, jak jsem to mohla zaškrtnout, ale tak co, stane se.

V AJ to zatím vidím na základní úroveň, jelikož z testu jsem získala 44 bodů z 51 a z poslechu plný počet (což mě dosti překvapilo, vím, že jsem v poslechu hrozná) a když jsem to sečetla, tak vyšlo 92%.
Zato u té vyšší úrovně jsem se už trochu zapotila, z testu to bylo 47 bodů z 68 a poslech 32 z 40. Celkově to vyšlo na 73%, což sice není tak zlé a vím, že většinu špatných odpovědí v testu zavinila lenost číst a neznalost některých slovíček. Každopádně ještě uvidím, ale myslím, že raději půjdu na jistotu, jsem tak trochu zbabělec.

Vcelku mě pobavil občansko a společenskovědní základ čili ZSV. Občas jsem totiž narazila na pojmy, které jsme měli mít teoreticky již dávno probrané, ale asi na ně paní profesorka zapomněla, ale nevadí.
U ZSV si nejsem moc jistá, kterou úrovn bych si vybrala, protože ze základní jsem sice měla 71%, ale zase - u té vyšší bylo nesprávné zodpovězení otázek způsobeno prostě tím, že jsme to zatím neprobírali.

Měla jsem v plánu maturovat z dějepisu, ale po katastrofálním výsledku 49 bodů ze 100 to vypadá, že od toho upustím. Přiznám se, že jsem si věřila tak trochu víc a tímhle jsem zklamala sama sebe. Já vím, ještě mám čas a kdo ví, jak to bude, ale stejně jsem si myslela, že to bude prostě lepší.

Za to mě překvapil zeměpis, o kterém mi spolužačka říkala, že je to hrozný. Sice jsem si polovinu otázek musela přečíst nejméně dvakrát, protože jsem měla problémy s porozuměním, ale 56% mě potěšilo, i když to není kdovíjak moc.

Ze zvědavosti jsem si zkusila i dějiny umění, na které chodím jako na nepovinný předmět. Na to, že si ani nezapisuji, tak 53% vcelku ujde. Ale vím, že z těch maturovat nebudu, protože - a nebojím se to přiznat - jsem poměrně líná dělat závěrečný projekt, co chce profesorka.


Tak holt uvidíme. Mám jasnou ČJ, AJ, ZSV a dál kdo ví. Naprosto neuvažuji o matematice, IVT, chemii či fyzice. U matematiky jsem ten test otevřela, chvíli na to koukala a pak s úsměvem blbečka zase zavřela.
Každopádně bude sranda a budu doufat, že to v pořádku přežiju.
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 12. dubna 2011 v 23:38 | Reagovat

Zkusit to teď, bez přípravy, pohořela bych jak papír.
Ale na ten odkaz, který jsi uvedla, se nelze dostat - buď je chyba serveru, nebo je v adrese nějaký překlepík...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.