Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Škola, škola, škola

13. dubna 2011 v 20:08 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Už jen to slovo ve mně probouzí jakousi hrůzu a zároveň ospalost. Žel bohu, v poslední době je pro mě prioritou číslo jedna a mně nezbývá nic jiného než se s nechutí pouštět do zadaných úkolů.
Blíží se konec třetího čtvrtletí a tak se tento týden nese ve znamení písemek a zkoušení. Fyzika, matematika, dějepis, český jazyk. A to máme teprve středu.Sranda byla při fyzice, nikdo tu písemku nečekal, takže si jistě velice snadno odvodíte, co mě čeká za známku. Matematika byla taky libová. Ze čtyř příkladů mám jen dva a to ještě ani nevím, jestli dobře.
Dějepis byl lepší, o mnoho, díky tomu, že jsem se učila na zkoušení, tak jsem to i uměla, takže tady se modlím za tu nejlepší známku. A čeština, hehe, slohová práce. Já tu profesorku opravdu nemám ráda a přijde mi, že ona nemá ráda mě. Snad nikdy jsem u ní ze slohovky nedostala jedničku, vždycky si našla nějaké mušky - podle ní. Když jsme si se spolužáky sdělovali dojmy, tak nikdy nechápali, proč mi to neuznala.

Z jedné takové slohovky mám vcelku vtipnou historku. V jedné větě jsem použila sloveso seznat (Seznala jsem, že vaše filmy.. bla bla bla) a milovaná paní profesorka mi na to řekla, že se tohle už nepoužívá, že jsem měla použít něco jiného. Načež jsem reagovala, že to čtu normálně v knížkách, takže nechápu, co je za problém. Vybídla mě, ať jí následující hodinu ty knížky přinesu.
Takže jsem doma hledala a nakonec jsem jí do školy přitáhla pět knížek. Prohlédla si to, úplně bylo vidět, že se ocitla v rozpacích, ale to víte, že neuznala, že jsem měla pravdu. Raději řekla, že ty knížky už byly vydané před mnoha lety a tak je to sloveso zastaralé a veskrze knižní. Aha, já netušila, že Harry Potter je tak starý..
Ale pak už jsem se s ní nehádala, jen se ironicky ušklíbla, mávla rukou, když chtěla něco dodat a nechala to být.

Naprostým opakem je profesor, kterého máme na Literární seminář. Je milý, ochotný, vtipný, dokáže poutavě vyprávět, je hezký a má sexy zadek. Neskutečně lituji, že jej máme na pouhopouhé dvě hodiny týdně. Při hodinách LS si většinou nezapisuji, jednoduše proto, že mám strach, aby mi něco z jeho vypravování neuniklo. Ani se nedá zároveň psát a poslouchat ho. Je prostě naprosto boží a nejlepší profesor, kterého jsem kdy měla.

Čím dál víc nesnáším němčinu. Profka je věčně protivná a má kecy, nic nevysvětlí, ale za to máme umět všechno. Taky učebnice jsou naprosto nechutné.

No uznejte sami. Růžová a němčina - dvě hrůzostrašné kombinace, které dohromady tvoří něco několikanásobně horšího. Bleh..

A jako tečku na závěr vám musím říct, že jsem si v posledním týdnu hrozně oblíbila Rufuse Wainwrighta, kterého nejspíš budete znát díky Shrekovi, kde nazpíval písničku Hallelujah. On má naprosto skvělý hlas a jeho písničky jsou prostě boží, zvláště Somewhere over the rainbow se mi v jeho podání líbí :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.