Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

{Day 03} Book you read more than once

15. července 2011 v 21:49 | Dori |  30 day challenge
Tady se nejspíše nezdržím jen u jedné knížky :). Jsem totiž poměrně vášnivý čtenář a když mám chvíli volnou, tak se ráda vracím k těm knížkám, které mě zaujaly, vtiskly se mi do paměti a prostě se mi líbily.
Mimochodem ke knížkám, momentálně mám rozečtené dvě, ne tři a přišla mi předevčírem další. Takže si můžete udělat obrázek o tom, jaká já jsem čtenářka :).


Jako první musím rozhodně zmínit sérii Harry Potter a ... . HP ovlivnil můj život víc než dost a proto se k němu vždy o prázdninách vracím. Někdy v srpnu si vyšetřím týden a jen čtu, čtu a čtu. Na každý den jednu knížku ;).
Kdo by příběh Harryho v dnešní době neznal.. Já se k tomu dostala jako malá a vím, že s nadšením jsem přečetla první díl a pak čekala na každý další. A stále mi dělá nesmírné potěšení, když přejíždím zrakem po řádcích a slovech a znovu prožívám s Triem jejich příhody, tetelím se radostí, když se tam vyskytne Snape a protáčím oči, když přijde na scénu Brumbál.

Další knížkou, kterou jsem taktéž nadšeně přečetla několikrát, je 20 000 mil pod mořem od Julese Vernea. Pamatuji si, že jsem jednou hrabošila na půdě a tam jsem ji v krabici našla spolu s dalšími verneovkami a zalíbil se mi obal. Sedla jsem si tam na zem k oknu a na chvíli se začetla. Líbil se mi kapitán Nemo a to je prakticky do teď. Taky vím, že dřív jsem hrozně neměla ráda Conseila, sluhu profesora Aronnaxe, přišel mi totiž hrozně nafoukaný, ačkoliv neměl být na co. Ale tenkrát jsem byla malá holka.

Několikrát mám přečtenou trilogii Zápas s nebem od J. M. Trosky. Vždycky mě fascinovaly sci-fi, které se zabývaly lety do vesmíru a vesmírem samotným. Konkrétně tohle bylo pro mě ještě více stravitelnější, poněvadž jako hlavní hrdinové tam vystupují tři mladíci (samozřejmě, jde o věk :)). J. M. Troska to podal docela věrně a čím víckrát jsem to četla, tím víc jsem si představovala, že takhle nějak by se to vážně mohlo odehrát, kontakt s mimozemskými civilizacemi apod.

Jako správná trpaslíkofilka vlastním doma i knižní sérii Červeného trpaslíka. A ačkoliv se od seriálu liší příběhem, tak mě to i tak zaujalo. Je to vtipné, je to nápadité, je to Červený trpaslík. Sice jsou v těch knížkách mrňavá písmenka a jelikož na to nevidím moc dobře, tak třeba čtu jeden odstavec několikrát, ale to nemění nic na tom, že si to čtu s chutí, protože to beru jako jakési rozšíření seriálu, či jen jeho alternativní verzi.

Samozřejmě, jak jsem zmínila výše, je dost knih, co jsem četla více než jednou. Kytice, Stmívání, pohádky od K. J. Erbena, od Jana Drdy, Foglarovy Hochy od Bobří řeky, Alenku z planety Země od Kira Bulyčova a další a další. Jenže to bychom tu byli vážně dlouho :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.