Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

{Day 07} Favorite series

19. července 2011 v 21:50 | Dori |  30 day challenge
Jednoznačně... Harry Potter.
Deset let. Už to je deset let, co jsem si poprvé přečetla HP a Kámen mudrců. Deset let, co se nastartoval běh na dlouhou trať a vypadá to, že zatím nebude mít konce.
Knížky o Harrym a ostatních mi definitivně změnily život.


Nebýt Harryho, nebyl by ani hp-clubík. Nebyla by Rézka, Carrie, nebylo by hraní RPG. Nebyla bych taková, jaká jsem teď. Často se zamýšlím nad tím, kde bych byla. Co bych dělala. Čemu bych se věnovala. Kdo ví..

Začalo to knížkami. Pokaždé jsem s nadšením četla každý nový příběh. Pokaždé jsem s Harrym a jeho přáteli prožívala jejich zážitky, příhody.
Když jsem začala pravidelně používat internet, kolem čtrnácti patnácti, přišla jsem na to, že existují různé fanfiction. A najednou dostal kouzelnický svět nový rozměr. S neskutečným obdivem jsem četla vymyšlené příběhy a nadšeně jsem sledovala, jak jejich autoři s ohromnou fantazií přichází na nové a nové nápady, nové vztahy mezi lidmi atd.
Fanfictions mi samozřejmě zůstaly dodnes. Ačkoliv mám už vkus trochu vytříbenější a už nečtu všechno, co se namane, tak stále mi nezbývá nic jiného, než s úžasem sledovat, jak odlišné ff mohou být od předlohy. Ale jasně, nebýt JK, nebyl by HP a tudíž ani fanfikce, takže předloha je prvořadá :).

Jak šla doba, vyvíjela se i moje záliba v postavách. Na začátku jsem samozřejmě měla ráda Harryho a strašně jsem ho obdivovala. Postupem času jsem si více oblíbila Rona, jelikož to je neskutečné ťululum, kterého ani nejde mít nerada. A zaimponovala mi i ta temnější strana. Speciálně Severus.

No a pak tu jsou samozřejmě filmy. Většinu jsem řádně zkritizovala, poněvadž od knižní předlohy se občas liší (hlavně mě šíleně dostává to, že Potter má mít ZELENÉ oči a samozřejmě, ve filmu je má modré. A ještě v té druhé části tvrdí, že je má po matce, která je tam má hnědé, vážně super), nicméně když se na to podívám z hlediska čistě filmového, tak jsou poměrně skvělé.
Mým oblíbeným dílem je Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, má neskutečnou atmosféru, musím uznat, že mozkomoři a Remus jako vlkodlak jsou prostě super.
Oblíbenou postavou z filmu, stejně jako z knížek, je opět Severus Snape, který je v podání Alana Rickmana naprosto nepřekonatelný. U scény, kdy zemřel, jsem se málem nahlas rozbrečela, naštěstí jsem to potlačila na pár vzlyků a i tak jsem sklidila podivný pohled od chlápka, co seděl vedle mě.

A samozřejmě, když se řekne Harry Potter, tak se mi vybaví (ať chci nebo nechci) hp-clubik. Blogová role-playing-game, díky které jsem se toho neskutečně nasmála, hodně nabrečela a poznala několik nových přátel. Poznala jsem i, že někteří umí být neskutečné svině, co jen chtějí zničit ostatní a neštítí se naprosto ničeho. Stejně tak jsem seznala, že i přes internet lze nalézt mnohem lepší přátele než ve skutečném životě.

Harry Potter je moje minulost... současnost... a troufám si říct, že i budoucnost. Protože na dlouho ovlivnil můj způsob života a život jako takový.
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 20. července 2011 v 12:47 | Reagovat

S Harrym Potterem jsem sice nevyrůstala, ale přesto se mnou byl mnoho let (jako s mnoha dalšími). Takže je to postavička mi blízká, stejně tak celá skupina lidiček kolem něj, Hermionou a Ronem počínaje a svobodymyslným ztřeštěným Dobbym konče.
Na této sérii se mi líbí, že tam není jediný hlavní hrdina (i když Harry Potter má nejvýraznější roli od začátku do konce), že se hodně lidí nějakým způsobem podílí na jeho životě i pomoci. Navíc to není svět černobílý.
Film jsem zatím neviděla, ale docela se těším.
K filmovému zpracování - v něčem s tebou souhlasím, hlavně zelené oči Harryho a hnědé oči jeho matky, tedy filmové, to mě bere. Ale když pominu tyto detaily, tak filmy jsou poměrně dobře natočeny, a třetí díl dodnes považuji za nejlepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.