Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Mám talent skrytý tak, že ho ani nemůžu najít

26. srpna 2011 v 13:19 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Poslední dobou si přijdu jakoby k ničemu. Nic pořádně neumím, jen se vyvalovat v posteli O:-). Ale jinak ani ťuk.

Kreslení?
Mám takové tušení, že ty čmáranice, co se mi povalují všude možně, se ani nemůžou nazývat nějakými kresbami, protože jsou většinou podle nějakého obrázku a stejně jsou hrozné. Většinou jen "závistivě" zírám na díla ostatních a obdivuji, že něco takového vůbec dokázali. Ach jo, prý mám mít talent v genech, ale kde teda je?

Spisovatelství?
Já mám fantazii obrovskou, ale jakmile mám své myšlenky převést na papír či do Wordu, tak jsem ztracená, protože neumím pořádně vyjadřovat co mám na mysli. A to mě hrozně štve. Kolikrát mám takový super nápady na nějakou povídku, ale pak to začnu, začne mi to připadat ohromně debilní a tak to radši smažu a vzdám to. Ztracený případ no..

Zpěv?
Jo, zpívám si často.. pro sebe. Baví mě zpívat svoje oblíbené písničky, ale jen kousky, protože některé party třeba nevyzpívám nebo tak. Prostě jsem na zpěv příšerná, i když mě třeba baví. Takže tady skrytý talent asi taky nebude. A to jsem pěkně prosím byla asi tři roky ve sboru.

Hraní na nástroj?
Někdy v první třídě jsem hrála na flétnu, nebo se spíš na ní tehdy jen učila. Ale pak jsme se přestěhovali a já už se k tomu pak nějak nedostala. Ach jo, další obor k ničemu, protože teď v pozdějším věku už se mi nějak nechce učit nic moc nového, a ani nevím na co bych se měla učit. Jo vlastně umím dobře hrát na nervy :D.

Sport?
Leda tak gaučing. Volejbal - nic. Florbal - nic. Basket - nic. Gymnastika - to už vůbec ne. Na kole - leda rekreačně. Běh - nikdy. Kolečkové brusle - nemám kde jezdit. Zkrátka a dobře jsem pako na všechny druhy sportů. Ne, že bych byla líná, ale prostě mi to nejde, tak co se s tím obtěžovat, že jo..

Škola, vědomosti?
Pfff, jsem blbá jak tágo. Do devátý třídy skoro samý jedničky, sem tam nějaká dvojka a s nástupem na střední se to se mnou začalo vézt. Trojky, čtyřky, i pětky. Dvojky a jedničky jen výjimečně. A to jsem nadšený luštitel křížovek, hrozně ráda koukám na vědomostní soutěže, dokonce i toho Dobyvatele hraju. Jenže prostě si přijdu vygumovaná, blbá a já nevím co ještě.

A dál už nevím, nic mě nenapadá. Je to hrozné, fakt že jo.
Máte taky někdy ten pocit?
 


Komentáře

1 Kaunaz Isa Kaunaz Isa | Web | 26. srpna 2011 v 19:41 | Reagovat

Nemohu pochopitelně komentovat nic kromě psaní. Pokud nemáš žádný talent, jak je možné, že jsi ve svém článku vyjádřila myšlenky tak jasně? :P

2 Vendy Vendy | Web | 26. srpna 2011 v 21:17 | Reagovat

Souhlasím s komentářem č.1 - máš talent na vyjádření svých myšlenek.
A pak, jsi dobrá ve zpěvu. Sice se podceňuješ, ale asi bys nebyla tři roky ve sboru, kdybys zpívala falešně. Holt nemáš tak obsáhlý hlasový rejstřík jako Kája Gottů, ale asi zpíváš dobře. Máš dobré články, umíš se vyjadřovat. Zřejmě máš dobré logické schopnosti, a taky máš dobré znalosti, neříkej, že jsi se ve škole ani jinde nic nenaučila. Do deváté skoro samé jedničky? Šprtko! (Legrace...)
Že ses zhoršila na střední,  je možné vysvětlit tím, že na střední je trochu jiný systém v učení a jiné nároky, než na jaké jsi byla zvyklá v základce. Asi to chce víc zabrat. Ale známky nejsou zas tak důležité, důležité je odmaturovat, nikdy se tě nikdo nebude ptát, jestli jsi odmaturovala za čtyři nebo za šestnáct.
Máš prostě svou chvilku, jak je vidět.
Jo, a k těm povídkám - není tak jednoduché povídky napsat. Možná tě irituje, že na spoustě blogů vidíš, že píšou povídky. To je dobré a já to vítám, ale kolik z těch povídek je naprosto originálních? Zas tolik jich není... A ani žádná dnešní spisovatelská hvězda nebyla hvězdná od začátku, to si můžeš přečíst v každém rozhovoru. První povídky házeli roztrhané do koše, nebo když si troufli a poslali je, byly jim vraceny k předělání nebo úplně zavrženy.
Neříkej, že nejsi v ničem dobrá.
Vypsala jsi spoustu věcí, ve kterých dobrá nejsi. Ještě bys měla napsat, že neumíš operovat, pilotovat letadlo nebo rubat uhlí (legrace).
Ne, vážně. Teď zkus napsat aspoň deset věcí, které ti jdou. I kdyby to mělo být upečení buchty.

3 Dori Dori | Web | 29. srpna 2011 v 2:31 | Reagovat

No vidíte, mě to ani nepřijde, že by to bylo nějak úchvatně sepsané.
Ale každopádně děkuji za povzbudivá slova :)

4 Tami Tami | E-mail | 25. září 2013 v 20:22 | Reagovat

Ja stále neviem nejako zistiť načo mám talent. Všetci my vravia že mám úžasnú fantáziu, a že by som mohla napísať nejakú Sci-fi / Fantasy knihu...Len ja tomu neverím, pretože taký pocit nemám.
Mňa velmi baví kamerovanie, ale neviem, či na to mám. Mohli by ste my nejako poradiť? Mám len 14 rokov...Ďakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.