Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Možná že odcházíme (Jan Balabán)

29. srpna 2011 v 18:56 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Nachází se v maturitní četbě a též na tom nese zásluhu profesor literárního semináře, který nám ji doporučoval.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
zlomové okamžiky

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
změnit

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Je to povídková kniha, takže těžko říct, kterou postavu vybrat. Ale líbila se mi poslední povídka s názvem Ray Bradbury, pěkná, ačkoliv poměrně smutná. I když, to byla skoro většina, svým způsobem.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbilo se mi, že prakticky všechny příběhy jsou čtivé, nenudí a tak trochu donutí člověka zamyslet se nad svým vlastním životem.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovateli), ale třeba i v chování postav.
Občas jsem nepochopila, resp. byla jsem udivená nad tím, co to vlastně napsal nebo o čem/kom to přesně bylo. Ale to je spíše chyba na mojí straně. Jinak nemám co vytknout.
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 1. září 2011 v 17:00 | Reagovat

Jméno Jan Balabán jsem už několikrát zaznamenala na Fóru ČBDB. Vypadá to na zajímavou knihu, asi trochu ujetou (něco jako Stepní vlk?)
Myslím, že si ji přidám do seznamu...

2 Dori Dori | Web | 1. září 2011 v 19:30 | Reagovat

[1]: Stepního vlka jsem bohužel zatím nečetla, ale Možná že odcházíme je rozhodně zajímavá kniha, kterou doporučuji. Je to povídková knížka o životních zlomových okamžicích a jak jsem psala už výše, člověka to donutí zamyslet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.