Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Where the streets have no name

15. srpna 2011 v 17:44 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Poslední dobou mi tu nevyhrává nic jiného než právě tahle písnička. Respektive cover verze od 30STM. Nedá se říct, která verze je lepší. Každá skupina do toho vložila něco ze sebe.

cover od 30 Seconds to MarsU2
Došla jsem k zajímavému poznatku. Písničky si pouštím jen tehdy, když nemám příliš dobrou náladu nebo když chci přehlušit ty otravné zvýšené hlasy z obýváku. Nebo když nad něčím přemýšlím, a to je v poslední době poměrně často.
Předevčírem jsem poslouchala Nedvědy, popíjela Vineu. A přemýšlela. O budoucnosti. Blízké i daleké. Co a jak bude. Co bude se mnou. Jaký chci život..

Mám strach z nadcházejícího školního roku, posledního na střední. Vždycky jsem skálopevně tvrdila, že nebudu vyšilovat, že nebudu nervózní, že to nějak zvládnu. Ale posledních pár týdnů nebo měsíců se ustrašeně třesu. Že nezvládnu závěrečnou maturitní práci, pro kterou mám tak naprosto pitomé téma, že vůbec nevím, co s tím mám dělat. A jak si tak uvědomuji, tohle je moje největší obava, tedy kromě ústní maturity.
Nebojím se písemných maturit, nebojím se přijímaček. Můj největší strašák je v podobě ZMP a ústních zkoušek.
Ale když se pokusím na ten strach zapomenou, tak jsem i docela zvědavá. Jsem zvědavá na to, jestli se mi podaří všechno, co jsem si usmyslela. Tedy..
Minimalizovat počet čtyřek a pětek, a to i v předmětech, u kterých vím, že je určitě nevyužiju. Například fyzika či chemie. Z chemie se mi to minulé pololetí povedlo, tudíž si věřím, že se mi to povede i letos. Fyzika už je horší, stejně jako matematika. Ale holt to nějak musím zvládnout.
Taky jsem si umínila, že nebudu chybět víc jak padesát hodin. Původně jsem chtěla nechybět vůbec, ale upřímně.. Ze 170 hodin v kvintě jsem to loni na konci v septimě stáhla na nějakých osmdesát. A už i to je na mě úspěch.
Alespoň s jednou věcí si nemusím dělat starosti - výběr oboru a vysoké školy. V tom mám kupodivu jasno, ještě se tam tak dostat. Chtěla bych zkusit učitelství pro mateřské školy na univerzitě v Hradci Králové. Mám ráda malé děti, baví pro ně vymýšlet programy, baví mě řešit jejich "problémy".
Tak trochu mě teď mrzí, že jsem po ukončení základní školy nešla na nějakou pedagogickou školu, ale na gymnázium. Nejen, že bych tam získala nějakou praxi, ale nepochybuji o tom, že i učení by bylo o něco lehčí než na gymplu, kde se učí všechno bez výjimky.
Kdyby to náhodou nevyšlo, tak bych určitě zkusila něco s českým jazykem a literaturou, nejspíš se zaměřením na vzdělávání, ale ještě nevím co přesně.
A dál už raději nic neplánuji. Jak se znám, tak mi to nikdy nevyjde, ačkoliv už pár představ - nerozumných - mám.

Poslední dobou mám poněkud zvláštní pocit ohledně svého přítele. Vlastně, ono je všechno v pořádku, ale to mě právě znepokojuje. Nevím proč. Jsme s Michalem spolu dva a půl měsíce a já si na to jaksi pořád nemůžu zvyknout. Pořád čekám, že se něco musí zákonitě podělat. To přece nejde, aby se mi takhle dařilo, to není samosebou. Já vím, jsem paranoidní, ale já prostě.. Tak moc jsem si to přála a teď když jsem šťastná, tak prostě.. Já nevím. Něco se stane. Natuty.
 


Komentáře

1 listery listery | Web | 19. srpna 2011 v 13:27 | Reagovat

Tu písničku jsem do dneška neznala, ale je fakt hrozně hezká :-) Z matury se nenervuj, to nějak dáš (stejně jako většina ostatníh mturantů)... Pro mě je teda daleko větší strašák přijímačky na vysokou, ale to taky nějak dopadne - mám ještě rok a půl čas.
A s tím přítelem - zkus se přestat nervovat. Já mám takovou zkušenost, že když si říkám, jak se něco posere, tak se to fakt posere

2 Vendy Vendy | Web | 20. srpna 2011 v 18:48 | Reagovat

Nebudu ti říkat nenervuj se, protože se stejně budeš nervovat. Ale podle mě se bát nemusíš, protože profesoři tě nenechají utopit, pokud na to nebudeš během roku úplně kašlat. Známky na maturitní vysvědčení nejsou důležité, hlavní je je mít.
(I když nevím, jestli to nehraje roli při přijímačkách na výšku...)
To zvládneš, určitě! Aspoň tě to donutí k tomu, učit se.
S přítelem se taky nenervuj, buď to vyjde nebo ne, užívej si vás dvou a těš se z pěkných okamžiků. Jestli to vyjde, bude jen dobře, jestli to nevyjde, přijde jiný, ale teď nevím, jestli zrovna tohle jsi chtěla slyšet...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.