Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Září 2011

Ohňostroj z mělnického vinobraní

27. září 2011 v 20:25 | Dori |  Vycvaknuto
Účast na vinobraní byla neplánovaná a nárazová akce. Sotva jsem přijela z Anglie, už jsem si to drandila směr Mělník a burčák. Co mě tedy hodně zarazilo, tak to byla cena vstupného. Dvě stovky mi přišlo vážně hodně, ale budiž.
Jen co jsme tam dorazily, tak jsem stihla akorát konec představení Janka Ledeckého, což mi přišlo trochu líto, ale s tím nic nenadělám. Dál jsme měly na programu Michala Šepse, resp. Simča měla, mě nějak nezaujal, a tak jsem radši šla pocourat po historických stáncích. No, vybrala bych si, ale finanční možnosti mi to poněkud nedovolovaly.
Pak jsme taky prubly jeden kolotoč, konkrétně Breakdance, chvíly jsme pobyly před pódiem, kde pěla Lucka Bílá a šly jsme si koupit lahev burčáku. Výtečný! Akorát se mě po něm udělalo blbě, a tak jsme pro jistotu další kolotoče vynechaly :).
Že mám sebou foťák jsem si vzpomněla dvě hodiny před ohňostrojem a navíc stejně jsem nestíhala moc fotit. Všude bylo plno lidí a ten foťák jsem nemohla pořád uklízet a zase vyndavat.
Celkově to ale bylo moc fajn, hlavně to setkání se Simčou, se kterou jsme se neviděly už nějaké ty tři roky, takže to bylo i trochu vzpomínkové.

A na ten ohňostroj jsme stály pěkně blbě, proto je na většině fotkách ta věž. A přesouvat se nám nějak nechtělo :)Fotohádanka

26. září 2011 v 21:49 | Dori |  Vycvaknuto
Jeden večer, cosi vycvaknuté a vy můžete hádat oč jde. Vítězi budiž odměnou dobrý pocit ;).


{Day 30} A picture of something you want to do before you die

23. září 2011 v 20:39 | Dori |  30 day challenge
(Páni, poslední den. To budu muset začít psát i normální články :). Ale vcelku mě to i bavilo, člověk si zapřemýšlel, zavzpomínal..)

Než zemřu, chtěla bych přečíst co nejvíc knih, co je možné :) A samozřejmě těch, co mě alespoň trochu zajímají a budou bavit. Snažím se číst často, co to jen jde, ale škola je proti mě a můj seznam knih, co si chci a musím přečíst, se stále zvětšuje. Stejně tak jako komínky nepřečtených knížek na stole, na skříňkách atd.


{Day 29} A picture from your childhood

22. září 2011 v 22:16 | Dori |  30 day challenge
Už jsem tu tuhle fotku jednou měla, ale jednak jsem nevěděla, co dalšího bych sem sem mohla dát a druhak mám tuhle 'vzpomínku' hrozně ráda. Stejně jako dědu..


{Day 28} A song you used to love but now hate

21. září 2011 v 20:58 | Dori |  30 day challenge
Takovýchto písniček moc není. Jen výjimečně se mi nějaký song znelíbí natolik, že ho absolutně nesnáším. A většinou jde stejně jen o připomínku něčeho nebo někoho.

Takovým případem je třeba Beruška od T-boys. Před mým prvním a bývalým přítelem jsem ji měla ráda, za něj jsem ji milovala, brala jsem ji takovou naši. Když jsme se pak rozešli, tak jsem si ji pouštěla pořád dokola, až nakonec jsem ji musela odložit, protože se mi natolik znechutila, že teď už ji nemůžu ani slyšet..


A ještě mám takovou jednu - Do you know od Enrique Iglesiase. Tu mi ovšem znelíbilo rádio a televize, když ji tam vyhrávali pořád dokolečka. Dělá se mi zle už jen když slyším ty pingpongové míčky na začátku..
Ale jiné písničky od něj mám celkem ráda, třeba Heroe je úžasná.


{Day 27} Favorite male character

20. září 2011 v 21:05 | Dori |  30 day challenge
Tuhle otázku udělám bez zbytečného úvodního protahování.

Ano, hádáte správně, je to Severus Snape.

Přiznám se, neměla jsem ho ráda úplně od začátku, spíše asi tak od toho třetího knižního dílu. Dřív mi přišel nesympatický a samozřejmě, fandila jsem Potterovi. Echm, ještě jsem tehdy byla malá :D.
A jasně, je možné, že kdyby nebylo filmu a úžasného Alana Rickmana, je tu i ta eventualita, že bych si Snapea nikdy neoblíbila. Nicméně ten zlom nastal právě při čtení knížky, takže si myslím, že bych ho obdivovala i tak.

A proč Severus?

Je to neskutečně charismatický člověk, který dokázal obětovat polovinu svého života boji za mír, za lepší kouzelnický svět. Člověk, kterého ostatní kvůli nutné přetvářce odsuzovali, aniž by hleděli na hlubší okolnosti. O kterém si mysleli, že nemá žádné city a slouží jen černé magii a Voldemortovi. O kterém si mysleli, že zradil a přitom nebýt jeho..

Severusovu smrt (a ještě Dobbyho) jsem řádně oplakala. Jak při čtení knížky, tak i u filmu (a u něj to bylo tedy pořádně).
V mém srdci (a i jiných) však žije dál, společně s Lily a je konečně šťastný :)


{Day 26} A picture of your dreamed house

19. září 2011 v 22:21 | Dori |  30 day challenge
Co se domů týče, tak jsem si prošla několika obdobími.

Jako malá jsem měla takové to princeznovské, kdy jsem si přála bydlet na zámku, kde bych nosila krásné šaty, četla knížky a jinak nic nemusela dělat. Bohužel, to se mi nesplnilo, ale vždy si ráda zavzpomínám jaká jsem byla naivní a plná dětských představ.
{Day 25} Favourite movie

18. září 2011 v 19:15 | Dori |  30 day challenge
Sakryš, opět typ "otázky", který nemám ráda.

O oblíbených filmech jsem se tu už jednou trochu rozepsala, tak nevím, jestli je mám jmenovat znovu. Od dubna jsem sice viděla pár nových filmů, ale asi bych je nezařadila před napsané v tom článku.

Zmíním tu ale film Čistá duše (A Beautiful Mind, 2001). Dostala jsem se k němu díky příteli a musím říct, že po shlédnutí jsem byla lehce konsternována. A při závěrečných titulcích tekly slzy, ačkoliv ne tak úplně kvůli příběhu.
Najednou jsem si chvíli nebyla absolutně jistá, co je vlastně skutečnost, jestli nežiju v něčem vysněném. A když mi došlo, že všechno kolem mě je realita, tak jsem za to byla neskutečně ráda a jednoduše se rozplakala štěstím.

A opět říkám.. Tak jako u knížek či písniček, tak ani u filmů se nemohu rozhodnout, který je ten nejoblíbenější. Každý má své určité kouzlo, každý má svůj příběh a já prostě nevím, který zařadit na to první místo.

{Day 24} A picture of somewhere you'd love to travel

17. září 2011 v 19:16 | Dori |  30 day challenge
Jednou bych se chtěla podívat na Nový Zéland a do Austrálie. Zjistit jak se žije u protinožců a vidět na vlastní oči tu nádhernou přírodu.
Pokud by se mi nezadařilo podívat se tak daleko, tak bych byla vděčná i za Island, za ty úchvatné gejzíry a též úžasnou přírodu.
Doufám, že jednoho dne se mi vyplní alespoň jedno místo..

{Day 23} Favorite female character

16. září 2011 v 18:29 | Dori |  30 day challenge
S ženskými charaktery to já mám těžké. Když čtu nějakou knížku nebo koukám na film, tak tam buď moc ženských nefiguruje nebo je naopak ráda nemám.
Ostatně já třeba ani neposlouchám téměř žádné zpěvačky, jedinou výjimkou je Roxette a i od těch to jsou jen dvě nebo tři písničky.

Z Harryho Pottera mám ráda Lenku Láskorádovou. Je správně šílená a tím i tak trochu roztomilá. Ačkoliv to až v poslední době. Dřív jsem ji nějak nevnímala, ne že bych ji neměla ráda, ale prostě jsem ji ignorovala. A najednou jsem ji prostě vzala na vědomí a uvědomila si, že je to vlastně naprosto skvělá postava, která si určitě zaslouží obdiv.
A samozřejmě, její vlasy ve filmu jsou naprosto boží.


{Day 22} A song that makes you laugh

15. září 2011 v 19:07 | Dori |  30 day challenge
Když jsem se nad tímhle zamýšlela poprvé, tak jsem vůbec nevěděla. Pak jsem si ale dělala pořád v telefonu, kde jsem měla uložené jedno video a tak mě napadlo, že by se to sem akorát hodilo :)
Ostatně, kdo to zná, tak mi dá jistě za pravdu, kdo ne, ať se na to koukne a dá mi za pravdu také :)


{Day 21} A picture of your dreamed room

14. září 2011 v 19:31 | Dori |  30 day challenge
Už docela dlouho mám v počítači uložený následující obrázek. Takhle nějak jsem si vždycky představovala svůj pokoj. Veliký, vzdušný, velké letiště, nad kterým bude viset můj oblíbený obraz. Jen místo hnědcýh stěn by tam byly tmavě červené nebo vínové, jaké mám už teď.
A samozřejmě, u stěny od které je pohled do pokoje by byla veliká knihovna ;)


{Day 20} A picture of someone who inspires you

13. září 2011 v 17:27 | Dori |  30 day challenge
Chtěla jsem tu původně dát někoho slavného, ale pak jsem si uvědomila, že nikdo mě tolik neinspiruje, resp. z nikoho si neberu takový příklad, jako moje mamka.
Nikdy jsme neměly takový typický vztah matka s dcerou, spíš něco jako sestry nebo hodně dobré kamarádky. Možná to taky bude tím, že je mamka poměrně mladá, měla mě v necelých osmnácti. Zcela bez nadsázky mohu říci, že jinou mamku bych snad ani nechtěla, protože ta moje je naprosto nejlepší.


{Day 19} An art piece (drawing for example)

12. září 2011 v 18:30 | Dori |  30 day challenge
Mám ráda romantické a impresionistické malíře. Loni, když jsem chodila na dějiny výtvarné kultury, jsem si oblíbila anglického romantického krajináře - Williama Turnera.

Výbuch Vesuvu, 1817

{Day 18} A song that makes you happy

11. září 2011 v 19:00 | Dori |  30 day challenge
O Closer to the Edge jsem tu už psala, takže se nebudu opakovat. Další písničkou, která mi vždy vykouzlí úsměv na rtech je od české skupiny HaHa - Zůstaň v pohodě.
Občas se tím zkouším řídit, ale ne vždy se mi to daří :)

Zůstaň v pohodě, nech věci náhodě. Problémy odplujou ti po vodě..


{Day 17} Something you are scared of

10. září 2011 v 19:39 | Dori |  30 day challenge
Už jako malá jsem se bála tmy. Usínala jsem při rozsvícené lampičce a když jsem šla v noci na WC, což bylo o patro níž, musela jsem si zapnout každé světlo, které bylo při cestě.
To už mě ale naštěstí přešlo, tedy, skoro. Pořád si v noci rozsvěcuji na chodbě.

Nemám strach z pavouků, nikdy jsem moc neměla. Tedy je pravda, že pokud by mi ho někdo hodil za krk, tak bych asi příliš nadšená nebyla. Ani nemám strach z hadů atd.

{Day 16} A song that describes your mood

9. září 2011 v 20:13 | Dori |  30 day challenge
Samozřejmě, co nálada, to jiná písnička, alespoň tedy většinou. Pro dnešek jsem ovšem zvolila You Raise Me Up od Westlife. Pod videem je překlad, takže myslím, že nebude potřeba dalších slov :).
{Day 15} Favourite book

8. září 2011 v 19:00 | Dori |  30 day challenge
Zjistila jsem, že mi dost vadí, že nemám tu challenge dokončenou, tak jsem se rozhodla v ní pokračovat, snad už bez přerušení.

Oblíbená kniha.. Hned na začátek musím teda říct, že nemám ráda otázky na oblíbenou jednu věc, nikdy nevím, co vybrat, když toho mám oblíbeného více. To mi taky dělá problém při výběru knihy na referát do Literárního semináře.Closer to the Edge - 30 Seconds to Mars

5. září 2011 v 21:22 | Dori |  YouTube
30 Seconds to Mars isn't just music. It's living breathing thing.

Tahle věta v podstatě vyjadřuje vše. Je to rodina, jsou to přátelé, fanoušci, kteří z velké části přispívají k tomu jací 30STM jsou. Dělají to pro nás. Dělají to s radostí a energií.
Stejně tak 30 Seconds to Mars netvoří jen Jared. Jsou tam i další dva, kteří si zasluhují stejnou pozornost. Shannon a Tomo. Bubeník a kytarista. Mám je ráda takové, jací jsou. Všechny do jednoho.

Videoklip ke Closer to the Edge si pouštím vždy, když jsem vyšťavená nebo si přijdu na dně, smutná a cokoliv jiného. Z toho klipu vyzařuje tak neskutečná energie a radost, že mi je prakticky hned mnohem a mnohem lépe. Vzpomínám při tom na loňský koncert, kde byla skvělá atmosféra. A vždycky mám chuť si to zopakovat.

Provehito in altum.


Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.