Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

{Day 15} Favourite book

8. září 2011 v 19:00 | Dori |  30 day challenge
Zjistila jsem, že mi dost vadí, že nemám tu challenge dokončenou, tak jsem se rozhodla v ní pokračovat, snad už bez přerušení.

Oblíbená kniha.. Hned na začátek musím teda říct, že nemám ráda otázky na oblíbenou jednu věc, nikdy nevím, co vybrat, když toho mám oblíbeného více. To mi taky dělá problém při výběru knihy na referát do Literárního semináře.Mám ráda knihy od Dana Browna. Líbí se mi jeho styl, zápletky a to, že vždycky je všechno jinak. Když jsem od něj četla už třetí knížku, tuším že to byla Anatomie lži, tak jsem si říkala, že mě nepřekvapí, kdo stál v pozadí. Překvapilo.
Mám ráda detektivky tohohle typu. Na hranici fikce a pravdy. Napínavé a čtivé.

Líbily se mi zatím dvě přečtené knihy od Neila Gaimana. Nikdykde jsem byla opravdu nadšená, zvláště pány Croupem a Vandemarem, jejich průpovídky byly opravdu vtipné. A celá knížka byla ostatně naprosto skvělá, nenudící a zajímavá. Stejně tak povídková knížka Kouř a zrcadla.

Samozřejmě nemůžu zapomenout na Kantos Hyperionu a jeho pokračování Endymion a Vzestup Endymionu od Dana Simmonse. Opět naprosto špičkový příběh, který mě tak uchvátil, že jsem jednu knížku dočítala i při cestě z vlaku domů, nešlo se od toho odtrhnout. A opět nečekané rozuzlení, které bych chvílemi vůbec nečekala.

A určitě si neodpustím Harryho Pottera. Sedm knih, které neodvolatelně ovlivnily můj život, nemůže zůstat zapomenuto. Kde bych byla bez J. K. Rowlingové? Co bych byla za člověka? Občas se tím zaobírám a nemůžu na nic přijít.

Ale když nad tím tak přemýšlím a koukám se na články v rubrice Knihy v mých myšlenkách, tak tam přece jen vidím jednu, kterou mám více v oblibě než ostatní. Růže pro Algernon od Daniela Keyese. Zatím to je jediná ze všech knížek (a že jsem jich přečetla už dost), která mě dokázala rozplakat, resp. uronit pár slziček. Silný příběh a navíc forma, jakou to je psané.. Asi jo, řadím ji na první místo.
 


Komentáře

1 Kaunaz Isa Kaunaz Isa | Web | 9. září 2011 v 13:00 | Reagovat

Tu Růži pro Algernon si budu muset přečíst. Jednou mi ji doporučovala kamarádka a od té doby jí slibuji, že se na to podívám...

Každopádně, užší výběr je skvělý :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.