Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

{Day 23} Favorite female character

16. září 2011 v 18:29 | Dori |  30 day challenge
S ženskými charaktery to já mám těžké. Když čtu nějakou knížku nebo koukám na film, tak tam buď moc ženských nefiguruje nebo je naopak ráda nemám.
Ostatně já třeba ani neposlouchám téměř žádné zpěvačky, jedinou výjimkou je Roxette a i od těch to jsou jen dvě nebo tři písničky.

Z Harryho Pottera mám ráda Lenku Láskorádovou. Je správně šílená a tím i tak trochu roztomilá. Ačkoliv to až v poslední době. Dřív jsem ji nějak nevnímala, ne že bych ji neměla ráda, ale prostě jsem ji ignorovala. A najednou jsem ji prostě vzala na vědomí a uvědomila si, že je to vlastně naprosto skvělá postava, která si určitě zaslouží obdiv.
A samozřejmě, její vlasy ve filmu jsou naprosto boží.

 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 17. září 2011 v 16:39 | Reagovat

Lenka byla dobrá. V knize ji sice vnímali jako mírně potrhlou osůbku, ale svým způsobem byla naprosto originální, jedinečná, kreativní - a navíc spolehlivá, dobrá kamarádka.
S ženskými postavami to opravdu není lehké. Třeba Bellu ze Stmívání hodně lidí zavrhuje, že byla nešika, ňouma, bábovka. Ano, byla. Ale taky byla ochranitelská, spolehlivá, a když se jednou rozhodla, dovedla si stát za svým. I když její rozhodování bylo opravdu ukvapené... jenže, je to jenom kniha, žejo.
Ale z knižních hrdinek se mi třeba líbila Divá Bára. Nebo Yennefer ze Zaklínače. Scarlett z Jihu proti Severu, i když byla svým způsobem nesnesitelná, přesto měla spoustu skvělých vlastnosti a hlavně, silnou vůli se rvát se životem. Ale i Melanie, ze stejného románu, která vypadala velmi křehce, ale byla to také silná osobnost, ocelový nůž v sametu. Betty McDonaldová, v knize Vejce a já, líčí vlastně svůj život - hozena do šíleného prostředí a šílené dřiny na slepičí farmě, přesto svůj život brala s nadhledem a přijímala ho tak, jak je. Olenka z Potopy, která milovala svého Ondřeje, ale přesto se ho zřekla, když zradil všechno, čeho si vážila. A přesto, že se ho zřekla, milovala  ho dál...
Ovšem svou kapitolu si zaslouží ženy z takzvaných Harlekýnek. Tam občas zvedám oči k nebi a vrtím hlavou... hrají si na suverénky a chovají se jak blbky.
I když, i mezi Harlekýnkami jsem našla pár slušných kousků...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.