Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

{Day 27} Favorite male character

20. září 2011 v 21:05 | Dori |  30 day challenge
Tuhle otázku udělám bez zbytečného úvodního protahování.

Ano, hádáte správně, je to Severus Snape.

Přiznám se, neměla jsem ho ráda úplně od začátku, spíše asi tak od toho třetího knižního dílu. Dřív mi přišel nesympatický a samozřejmě, fandila jsem Potterovi. Echm, ještě jsem tehdy byla malá :D.
A jasně, je možné, že kdyby nebylo filmu a úžasného Alana Rickmana, je tu i ta eventualita, že bych si Snapea nikdy neoblíbila. Nicméně ten zlom nastal právě při čtení knížky, takže si myslím, že bych ho obdivovala i tak.

A proč Severus?

Je to neskutečně charismatický člověk, který dokázal obětovat polovinu svého života boji za mír, za lepší kouzelnický svět. Člověk, kterého ostatní kvůli nutné přetvářce odsuzovali, aniž by hleděli na hlubší okolnosti. O kterém si mysleli, že nemá žádné city a slouží jen černé magii a Voldemortovi. O kterém si mysleli, že zradil a přitom nebýt jeho..

Severusovu smrt (a ještě Dobbyho) jsem řádně oplakala. Jak při čtení knížky, tak i u filmu (a u něj to bylo tedy pořádně).
V mém srdci (a i jiných) však žije dál, společně s Lily a je konečně šťastný :)

 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 21. září 2011 v 21:54 | Reagovat

Knižního Snapea jsem obdivovala a taky mi ho bylo líto - vlastně měl zmařený život a jediné, co dokázal, bylo splnit svůj úkol a chránit Harryho. Kupodivu, i když to byla knižní postava, hodně na mě zapůsobil.
Filmový Snape je charismatičtější, díky Alanu Rickmanovi, ten se do této role hodil jako by mu byla šitá na míru. Snape je můj černý kůň a nejoblíbenější postava z celé série...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.