Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Říjen 2011

Mlhavé ráno

31. října 2011 v 11:05 | Dori |  Vycvaknuto
Tak jsem se dneska hezky prošla na vlak a po třičtvrtě hodině zase zpátky domů. Vlak prostě nejel. Prý nějaká výluka nebo co, a že to přijede zase déle. Ovšem sranda to bude v zimě, resp. ve sněhu, to se ty vlaky nebudou obtěžovat jezdit vůbec, jak já se dostanu do školy..
Výjimečně jsem si dnes sebou vzala foťáček, tudíž vás teď zavalím sedmnácti fotkami. To koukáte, co? Já taky, ale bylo mi zatěžko vybrat jen dvě tři. Ta poslední je lehounce upravená, trochu jsem experimentovala, ale jinak bez úpravy (ostatně jako vždy).Z Ukrajiny, Holandska a Japonska

28. října 2011 v 19:30 | Dori |  Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

A máme tu pátek a opět tři pohledy.

V pořadí sedmým pohledem byl obrázek Golden Gate - staré pevnosti a brány v Kyjevě od Ksenie. Poměrně se rozepsala, což mě potěšilo, připsala i jedno ukrajinské přísloví - Děti jsou jako květiny: ty zaléváš, ony rostou. A mimochodem, známky jsou také úchvatné.


Borůvkový

26. října 2011 v 18:52 | Dori |  Vycvaknuto
Mňamka ;)


Narozeninové

22. října 2011 v 20:45 | Dori |  Vycvaknuto
Od brášky.
Dnešním dnem jsem začala poslední rok ve světě náctiletých. Uh, je to divné.


A ty mi polib sedací orgán!

22. října 2011 v 19:36 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Článek speciálně pro tebe, ty jedna kontrolorko.

Fakt už mě sereš. Proč nám proboha musíš ničit naše životy? To jako závidíš nebo co? Myslíš si, že jsi ta nejskvělejší na světě a že tě všichni s radostí poslechnou? Asi tě zklamu, ty nejsi nejlepší a ani tě všichni nemají rádi.
Jsi jen naprosto blbá kráva, co umí akorát využívat, nic víc. Pomlouváš všechny okolo, ale jakmile něco potřebuješ nebo jsi v prdeli, tak jsi přítulná a úlisná jako to nejroztomilejší koťátko a ve skutečnosti jsi jen pořádná mrcha.

NENÁVIDÍM TĚ!

To už nám nemůžeš dát prostě pokoj? Nemůžeš nás nechat na pokoji? Je ti dvacet proboha, tak se nechovej jako malý pětiletý harant! Jsi dospělá, tak proč se tak nechováš? Chápu, že z ničení životů ostatních máš zřejmě jakési zvrhlé potěšení, ale laskavě si uvědom, že my na to nejsme už zvědavé a vážně máme na řešení jiné, důležitější věci, než ty tvoje p*čoviny, o kterých si myslíš, že nás rozhodí.

Fakt nejsi schopná vidět, jak neskutečně omezená jsi? I děti ve školce mají vyšší IQ než ty. Děláš, že ti všichni ubližují a přitom naopak jen ubližuješ ty!
Jsi jen neskutečná čubka (ano, ono se to píše s B, ne s P, jak to píšeš ty), která si zaslouží shořet v pekle.

Z procházky.. 2

21. října 2011 v 20:49 | Dori |  Vycvaknuto
Opět fotky, opět z procházky. Tentokrát cestou ze školy k vlaku, tedy kromě poslední, ta je z minulého víkendu, kdy se objevil ranní mrazík.
Nic moc, jako vždy.Z Číny, U.S.A. a Finska

21. října 2011 v 19:30 | Dori |  Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

Z Číny mi přišel pohled téhle kachny, tedy spíše kačera. Samozřejmě mě to potěšilo, ačkoliv.. Známky se mi líbí mnohem víc, ale ty bohužel naskenované nemám. Pohled poslal Peng ze Suzhou, kam mě i pozval :) Zdvořile jsem odpověděla, že snad se mi to někdy podaří :)


"Autoportrét"

19. října 2011 v 20:04 | Dori |  Umělecké střevo
Jelikož maturuji, resp. zatím se jen chystám maturovat, z dějin výtvarné kultury a součástí maturity je pololetní výtvarná práce, tak mě milá paní profesorka prakticky dotlačila do ZUŠky.
Poprvé jsme dělali jakousi abstrakci, z té foto bohužel nemám, a to mě celkem mrzí. Dnes jsme dělali autoportrét barvami, které nás charakterizují a no.. výsledek můžete vidět sami.
Ta šedá v obličeji je poněkud přesvětlená netuším proč, ve skutečnosti to tolik nevystupuje. Ono to ve skutečnosti stejně vypadá celkově trochu jinak. A ano, já vím, je to hrozné a jediné, co se mě osobně trochu líbí jsou ty vlasy.


Návod na napodobení středověkého koštěte

16. října 2011 v 15:59 | Dori |  Umělecké střevo
Kdysi dávno, za starých dobrých časů, kdy někteří lidé nebyli takové svině a kdy jsem ještě fungovala na jednom RPG týkající se Harryho Pottera, jsem sepsala návod na výrobu koštěte jako úkol do Létání. Sice jsem nejdřív vůbec nevěděla co napsat a nakonec se z toho vyvinula taková blbost. Ale dostala jsem za to jedničku s hvězdičkou tuším :D.

Z Taiwanu, Německa a Polska

14. října 2011 v 19:30 | Dori |  Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

Na stránky http://www.postcrossing.com/ jsem narazila zhruba před rokem touto dobou. Tenkrát jsem měla opravdu špatnou náladu a brouzdala jsem na internetu všude možně. Na jedné stránce byl odkaz právě na postcrossing. Řekla jsem si, že to vypadá zajímavě a zaregistrovala jsem se. Jenže pak se kolem mě vyrojilo dost věcí a já na tuhle výměnu pohlednic zapomněla.
A objevila jsem to až letos o prázdninách v jedné zastrčené složce. Sice jsem se musela znovu registrovat, poněvadž se mi původní účet nějakou záhadou smazal, ale budiž. Zaregistrováno, adresa vygenerována a mohlo se začít posílat. A čekat na vlastní příchozí pohledy.


Úplně první pohled byl z Taiwanu a dorazil ke mě za pět dní. Odesílatel se podepsal jako beetle a také napsal, že to maloval sám. To tedy klobouk dolů, vážně se mi to líbí.Spisovný jazyk už je "out"?

13. října 2011 v 21:15 | Dori |  Na téma
Čím dál více narážím na blozích a jiných stránkách na spoustu gramatických chyb (a překlepů). Mě jako zapálenou češtinářku a osobu, co je na to vyloženě alergická, to dosti otravuje. Netvrdím, že jsem já dokonalá, ale troufám si říct, že chyby typu 'když my byli tři' či 'v brýlých' atp. se u mě vyskytují opravdu minimálně, spíše vůbec.

Opravdu nepochopím, jak někdo nemůže umět shodu podmětu s přísudkem. Ženy praly, děti si hrály, muži rybařili, stromy se tyčily. Fakt je tak těžké si zapamatovat, že v případě rodu ženského, mužského neživotného a množného čísla u dětí se píše ve slovesech tvrdé Y? Chápu, že se zdám nejspíše jako hnidopich, ale když vidím, že ženy rybařili, tak mě chytá amok.

A víkend se sakra píše s měkkým íčkem!! (pardon, na 'výkend' jsem právě náhodou narazila)

A co je tohle za patvar proboha? - 'přezsvícený'

Ech, no nic, zpět k tématu.

Co ještě se zaťatými zuby a přivřenýma očima přejdu, je používání obecné češtiny - píšu, zejtra, půjdem, polívka atd. Mně to také občas ujede, převážně když si píšu s kamarádkami na ICQ.
Ale I/Y úplně mimo mi fakt leze krkem. Stejně tak slova s předponou vy-/vý- (vílet, vižle), vylést, vstek, spěvák, promněna, vyzážistka, věš, zprávně.. Kdybych měla vypsat všechno, tak mi kapacita článku rozhodně stačit nebude.

Překlepy jsou trochu jiná věc. Chápu, že se člověk občas přecvakne nebo nevidí na klávesnici. I tak by ovšem nebylo marné, kdyby si to ti lidé po sobě alespoň jednou přečetli a opravili případně hned nebo další den, pokud je to možné.

Těm z vás, kteří s gramatikou atd. mají problémy, doporučuji psát články nebo cokoliv jiného ve Wordu. Ten hodně věcí eliminuje nebo červeně podtrhá a nabídne možnosti, jaký má být ten správný tvar. A nebo také existuje kontrola pravopisu přímo v prohlížečích, což je další možnost, jak zjistit, že jste něco napsali špatně.

Nerada bych pod článkem viděla komentáře typu - nejsem ve škole, tak si můžu psát jak chci. To sice můžete, ale mnohdy to je jako pěst na oko a docela to bolí. Nehledě na to, že váš styl psaní na internetu je vaše vizitka (jakmile někde vidím už jen dvě tři gramatické chyby, tak odtamtud mizím, pokud se to dá).

Z procházky..

9. října 2011 v 20:28 | Dori |  Vycvaknuto
V úterý jsem si byla zamluvit šaty na maturitní ples a náhodou jsem si sebou vzala foťák. Většina fotek se sice moc nepovedla, tak sem dávám alespoň jednu, vlastně dvě. A stejně to je nic moc.
A ještě se můžete pokochat pohledem na šaty. Na můj výraz nehleďte, tvářím se tam jako kretén, jsem si toho vědoma.Seznam četby k maturitě

1. října 2011 v 21:26 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Hah, podělit se o svou maturitní četbu zde na blogu mám v plánu už dlouho, dokopal mě ale až k tomu článek u Abyss. Jak na to teď tak ve Wordu koukám, tak jsem se asi u třech nebo čtyřech knížek podivila, jak se tam vůbec vzaly a kdo je tam dal (no asi já no).
Loni jsme měli možnost dát vlastní návrhy na maturitní četbu, samozřejmě já jako jediná jsem profesorovi předala seznam asi sedmi nebo osmi knížek, z kterých se tam bohužel objevila jen jedna, ale co nadělám no. Prosadila jsem pouze My děti ze stanice ZOO, jinak jsem navrhovala 20 000 mil pod mořem, Růže pro Algernon, Stroj času, Podivný případ dr. Jekylla a pana Hydea, Drákulu, Na Větrné hůrce a určitě ještě něco.
Jinak zde je celý náš kánon k maturitě ze kterého jsme si vybírali. Já jako jediná třicet knížek k vyšší úrovni (fakt jsem si připadala trapně, když jsem jako jediná zvedla ruku, když se ptal na úroveň).

A teď se můžete pokochat, jaké skvosty jsem si vybrala. Kurzívou jsou ještě nepřečtené.

Čtyři dny v Anglii - Londýn a okolí

1. října 2011 v 18:34 | Dori |  Zážitky
Tak konečně, po dvou týdnech od návratu jsem se rozhodla něco sepsat. Ačkoliv vlastně nevím přesně co říct, bylo to tam jednoduše úžasné! A rozhodně se tam hodlám vrátit, poněvadž těch pár dní a navíc ještě chvílemi v poklusu mi rozhodně nestačilo :).
A rozhodně už ne autobusem, ta cesta byla jednoduše příšerná. Jen považte, sedmnáct hodin u okýnka, tudíž jsem si ani nemohla příliš natáhnout nohy. Pár přestávek sice bylo, ale stejně.. A navíc, jeli jsme se sedmou a osmou třídou základky a já už po půl hodině jízdy vážně uvažovala nad tím, že jestli nebudou chvíli mlčet, tak je snad uškrtím.

Ráno, při odjezdu z Calais

Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.