Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Čtyři dny v Anglii - Londýn a okolí

1. října 2011 v 18:34 | Dori |  Zážitky
Tak konečně, po dvou týdnech od návratu jsem se rozhodla něco sepsat. Ačkoliv vlastně nevím přesně co říct, bylo to tam jednoduše úžasné! A rozhodně se tam hodlám vrátit, poněvadž těch pár dní a navíc ještě chvílemi v poklusu mi rozhodně nestačilo :).
A rozhodně už ne autobusem, ta cesta byla jednoduše příšerná. Jen považte, sedmnáct hodin u okýnka, tudíž jsem si ani nemohla příliš natáhnout nohy. Pár přestávek sice bylo, ale stejně.. A navíc, jeli jsme se sedmou a osmou třídou základky a já už po půl hodině jízdy vážně uvažovala nad tím, že jestli nebudou chvíli mlčet, tak je snad uškrtím.

Ráno, při odjezdu z Calais


Cestu trajektem jsem si vcelku užila, sice to venku foukalo, ale byl to prostě úžasný pohled. Vtipné bylo, když jsem seděla chvíli uvnitř, tak u nedalekého stolku byli pravděpodobně Němci a ti ani na chvíli nezavřeli pusu a neustále žvanili. Po pár minutách jsem si myslela, že mi pukne hlava, no děs.


Kolem deváté tamního času jsme dorazili do Královské observatoře Greenwich. Líbilo se mi muzeum, kde byla všelijaká hodinová udělátka, všichni jsme si samozřejmě stoupli jednou nohou na západní a jednou nohou na východní polokouli a odtamtud jsme už šupajdili tunelem pod Temží k stanici DLR a následně k Toweru.

Známý double-decker

Tower of London

Po Toweru následovala procházka po Londýně ke Svatopavelské katedrále se známou Šeptající galerií. Také jsme byli až úplně nahoře, tuším že v Golden gallery, odkud byl pěkný výhled na Londýn. Akorát ty schody bych už šlapat nechtěla :).


Po ukončení prohlídky katedrály následoval přechod přes Millenium Bridge a následně návrat k Tower Bridge, odkud jsme pak už měli odjezd do hostitelských rodin.
Mimochodem, u Tower Bridge jsme měli to štěstí a viděli jej se zvedat, ačkoliv nejdřív to vypadalo, že nic nic a nakonec jsme utíkali dál, abychom to viděli z přijatelné dálky.

Millenium Bridge se Svatopavelskou katedrálou v pozadí

Tower Bridge

Když jsme přijížděli na první meeting point, tak mě pobavila věta průvodkyně Kláry - "Přijeli jsme sice pozdě, ale dřív.", takže jsme tam chvíli čekali než dorazí rodiny.
Já a tři holky ze septimy jsme to schytaly nejlépe. Nejenže jsme bydlely přímo u té anglické organizátorky, ale ještě s Klárou, takže úplně suprový. Ale docela jsme si i popovídali, mě bylo řečeno, že jsem v angličtině dobrá, jen bych se měla méně stydět a nebát se mluvit.

Na další den byl naplánovaný Windsor Castle a Oxford, na což jsem se opravdu těšila. Windsor byl skutečně nádherný, celkově to městečko bylo takové.. útulné, kouzelné. Oxford to samé. Klára byla v Oxfordu rok díky stipendiu, takže nám povyprávěla i pár zákulisních věcí, některé stály opravdu za to :).

The Round Tower ve Windsoru

Prostory oxfordské New College, kde se natáčel ... (a doplňte mě :))

Ve čtvrtek jsme měli na programu přístavní město Portsmouth s námořním muzeem a prohlídku HMS Victory, lodě kapitána Nelsona, který u Trafalgaru porazil Napoleona (doufám, že si to nepletu). Muzeum, vlastně jeho tři části, byly z většiny interaktivní, což spoustu lidí bavilo - vyzkoušet si, sáhnout si.. taková historie je přijatelná pro všechny. Prohlídka HMS Victory byla zajímavá, ačkoliv po většinu času jsem musela (a nejen já) být lehce skrčená, jinak byla rána do hlavy zaručená. No.. nechtěla bych být námořníkem, pro nás se to jeví skoro jako nelidské podmínky.
Po opuštění námořnické tématiky jsme se vydali ke Spinnaker Tower, 168 metrů vysoké vyhlídkové věži se superrychlým výtahem a s prosklenou podlahou v prvním patře. Ale výhled byl opět nádherný, to bez diskuze..

Walk on air :)

Spinnaker Tower v celé své kráse

Cachtání se v moři a sbírání mušlí :)

Po Portsmouthu následoval Stonehenge. Něco jiného je vidět to na fotkách a něco jiného ve skutečnosti. A i když jsme to viděli až trochu dál za plotem, stejně to na nás zapůsobilo. Mnoho otázek, téměř žádná odpověď..


A další den byl poslední. S jakousi sklíčeností jsme si od Paulie převzaly balíček na cestu, rozloučily se s ní i s jejím pejsanem Jess a naposledy se vydaly na meeting point k autobusu a pak jsme všichni zamířili směr Londýn.
Big Ben, Westminster Abbey, London Eye, Piccadilly Circus, Buckingham palace, Trafalgar Square, Čínská čtvrť.. Mohla jsem si krk ukroutit, aby mi nic neuniklo.


Hrozně mě fascinovaly ty veverku pobíhající po parku. To se u nás prostě vidí jen velice výjimečně a tam jsem jich viděla nejmíň deset...

Střídání stráží u Buckinghamu

Čínská čtvrť... Kde jsme se raději moc nedívali do výloh obchodů s občerstvením :D

A poslední... Plavba po Temži zpět ke Greenwichi, odkud jsme odjeli k Eurotunnelu a pak domů...


No.. co říct na závěr.. snad jen..

I LOVE LONDON!
 


Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 1. října 2011 v 20:07 | Reagovat

Ta veverka!
Nejvíc mě vždycky fascinovaly ty autobusy. :D

2 Carrieta Carrieta | Web | 2. října 2011 v 1:24 | Reagovat

Závidím. Aj ja chcem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.