Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Návod na napodobení středověkého koštěte

16. října 2011 v 15:59 | Dori |  Umělecké střevo
Kdysi dávno, za starých dobrých časů, kdy někteří lidé nebyli takové svině a kdy jsem ještě fungovala na jednom RPG týkající se Harryho Pottera, jsem sepsala návod na výrobu koštěte jako úkol do Létání. Sice jsem nejdřív vůbec nevěděla co napsat a nakonec se z toho vyvinula taková blbost. Ale dostala jsem za to jedničku s hvězdičkou tuším :D.
Návod na napodobení středověkého koštěte


Pomůcky:


zhruba metr a půl dlouhá, neopracovaná větev

nevelký kus smirku

mistička s pryskyřicí

dostatečně dlouhý provázek

dostatečné množství koncových větviček


Postup:


Nejprve si pořádně prozkoumáme větev, která bude tvořit násadu koštěte. Zjistíme, kde se asi tak bude nacházet sedací část, kde se budeme rukama přidržovat. Poté co se s budoucí násadou koštěte dokonale seznámíme, přichází na řadu zpříjemnění sezení. Vezmeme si smirek a jemnými pravidelnými pohyby se snažíme alespoň trochu zarovnat suky a jiné výčnělky. I přesto, že se nám to nepovede příliš dokonale, tak nezoufejme, snažme se jen abychom neměli něco zabodnutého někde.

Nyní přichází na řadu další část. Koncové větvičky, které budou podstatné při letu, se pokusíme zarovnat na stejnou délku, nechceme přece abychom se jen někam řítili a nemohli svůj let ovládat. Po zkrácení a zarovnání namočíme konec každé větvičky do pryskyřice a jednotlivě obkládáme kolem konce budoucího koštěte. Dáváme pečlivý pozor, aby se nám moc nerozcházely, a pokud by snad nedržely, tak se nebojte dát té pryskyřice více. Jakmile vypotřebujeme všechny větvičky, tak je ještě pevně uvážeme provázkem a necháme pryskyřici dostatečně zaschnout.

Samozřejmě se může stát, že sem tam něco vypadne, ale nemějte strach, maximálně se z trasy vychýlíte o pár stupňů.


A jak by to mělo tedy nakonec vypadat?


Před vámi leží koště možná s ne moc rovnou násadou, záleží jakou základní větev jste si vybrali, a na první pohled vypadající nemotorně. Ovšem, když se vznesete do vzduchu (a pokud jste postupovali správně podle návodu, tak by se vám to mělo povést), tak hned zapomenete na nepříjemné sezení, malinko těžkopádné ovládání a jen vnímáte vítr ve vlasech a zemi pod vámi.

Přejeme příjemný let!
 


Komentáře

1 Carrieta Sumire Carrieta Sumire | Web | 17. října 2011 v 7:25 | Reagovat

To by proste nelietalo xD

2 Dori Dori | Web | 17. října 2011 v 8:48 | Reagovat

[1]: Tak si s tím aspoň zameteš :P

3 Carrieta Sumire Carrieta Sumire | Web | 17. října 2011 v 19:35 | Reagovat

Sorry, na to máme člena rodiny, ktorý sa rád pováľa po zemi xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.