Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Bídníci (Victor Hugo)

5. listopadu 2011 v 6:39 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Bídníci na mém soukromém seznamu dleli už dlouho a když se ocitli i na seznamu maturitní četby, tak jsem se konečně do nich pustila

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Životní cesty.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Napravit.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Jestli ztotožnila, to nevím, ale jako zajímavá postava mi přišel Javert. Přiznám se, zpočátku jsem ho příliš ráda neměla, ale ke konci už to bylo jen a jen lepší.
Naopak, ze začátku jsem měla ráda Cosetu a Maria, ale na konci bych je nejradši propleskla. Nevím proč.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Celá knížka s celým příběhem :). Já byla z Bídníků opravdu nadšená, navíc to je druhá knížka, u které jsem uronila slzičku.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovateli), ale třeba i v chování postav.
Ono ani není co vytknout. Chování postav vytýkat nemůžu, protože kdyby se chovaly jinak, tak by to snad ani nebylo ono (a to nejen u Bídníků). Možná snad jen, že si nejsem jistá jestli tam bylo, jak skončili malí Thénardiérci, ale je možné že si to teď jen nevybavuji.Byla jsem neskutečně nadšená, když se mi knížky dostaly do rukou. Hned jak jsem to začala číst, tak mi to čímsi učarovalo, navíc ty krásné ilustrace! Bídníky (či v některých překladech Ubožáky) jsem četla s radostí a rozhodně je mohu doporučit každému, kdo má rád klasiku.
Časem bych ráda viděla i film a v březnu je v Praze uvádí jako muzikál, tak snad se zadaří :).
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 7. listopadu 2011 v 15:55 | Reagovat

Já tuhle knihu četla pod názvem Ubožáci, ale bylo to v podstatě stejné.
Co se týče Cossety, mám stejný názor, taky bych ji s chutí propleskla. I když Mario ji ovlivňoval, bylo na ní, aby se ovlivnit nedala - vždyť ten člověk ji vytáhl ze svrabu, živil ji, dal jí výchovu a staral se o ni jako o vlastní.
Javerta jsem neměla ráda od začátku do konce, ale chápu, že to takhle mělo být.
Velmi smutný příběh, ale - kolik takových příběhů se odehrává v životě? Tisíce. Nepochopení, zklamání, jiné představy, falešné iluze, zlomená srdce.
Pěkný článek, Dori!

2 Dori Dori | Web | 7. listopadu 2011 v 18:06 | Reagovat

[1]: Já je taky četla jako Ubožáky, ale nemůžu si pomoct, Bídníci se mi prostě líbí více.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.