Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Jak jsem se měla

13. listopadu 2011 v 20:44 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Pitomý titulek. Nemám ráda vymýšlení názvů, ať se to už týká čehokoliv. Ale budiž, za doprovodu vřeštící sestry se pouštím do sepsání několik posledních týdnů.

Ráda bych se vymlouvala na učení a školu a ač se tomu třeba věnuji intenzivněji než v předchozích školních letech, volnou chvíli si najdu vždy, když si chci oddechnout a zrelaxovat. Ale než abych něco psala na blog, tak jen se zadostiučením koukám na prozatím odložené sešity a učebnice a vysmívám se jim, že mají na chvíli smůlu.Ach, školo, školo, proč jsi jen školo.. Čím dál tím častěji se mi hlavou honí neodbytná myšlenka, abych na rok přerušila a znovu se vrátila až za rok. Skvěle mi k tomu nahrává fakt, že moje známky jsou opravdu bídné a s takovou, že ani nebudu k maturitě vůbec připuštěná. A když prolezu, tak se zaseknu na závěrečné maturitní práci. Opravdu nechápu, co se mi tenkrát na tématu "Jazyk uživatelů sociálních sítí" zdálo skvělé. Je to děsné a dělá se mi z toho zle.

A navíc jsem v hrozném skluzu.. Nechápu, jak se mám stíhat připravovat na maturitu a zároveň do normálních hodin s úplně stejným nasazením. Absolutně nestíhám vypracovávat otázky, ani nic. A co teprve se to učit.

Ve třídě se hádáme víc než kdy jindy. To víte, maturiťák. Jaké budou šerpy, písmo, do jakých barev bude ples laděn, jaký bude program, kdo bude hrát, kdo moderovat, jaké bude půlnoční překvapení.. Já se ani moc nezapojuji, stačí mi jen pozorovat ty hádky. A upřímně, dokud to nebude růžová barva, tak je mi to srdečně jedno.
Ještě, že už máme vyřešený stužkovák, ačkoliv ani to se neobešlo bez hádek. Než jsme se shodli na datu, na tématu plesu..

Už tři týdny jsem nebyla na výtvarce, eh. Tedy nevím jestli byla i o podzimních prázdninách, ale před dvěma týdny jsem nebyla ten den ve škole a tenhle týden zrovna tak, ale to jsem chyběla prakticky celý týden, bylo mi zle jako nikdy. Snad mi učitelka příliš nevynadá, hlavně proto, že už bych vážně měla začít pracovat na pololetní práci do dějin výtvarné kultury a ještě jsem skoro nezačala.

Po tom autoportrétu jsem měla chvíli tendence cvičit si obličejové části. No.. je to hrůza.A když bych měla ze svého vyprávění vynechat školu, tak není skoro o čem mluvit. Ačkoliv.. udělala jsem veliký pokrok. Já a táta. Na konci prázdnin jsem si trochu stýskala a po pár dnech jsem se rozhodla tomu učinit přítrž. Poslala jsem mu pohled s pár výstižnými slovy a den na to se zděsila, co jsem to vlastně udělala.
A tak jsem pár dní trnula, jestli se ozve, co případně napíše.. A po pár dnech mě na facebooku čekala nová žádost o zařazení mezi přátele. Potvrdila jsem ji až ten další den, měla jsem totiž problémy tomu uvěřit. A i poté, co jsem tu žádost přijala, jsem se FB vyhýbala jako čert kříži, bála jsem se ho zachytit online. Ale nakonec jsem se tomu nevyhnula a začali jsme si psát. Bylo to zvláštní po takové době, ale na druhou stranu uklidňující.

A velice mě zaskočilo, když mě pár dní před narozeninami pozval do České Lípy. Opět jsem chvíli váhala, zčásti i kvůli mamce, nebyla jsem si jistá, co na to řekne, ale nakonec jsem se za ním vypravila. Bála jsem se, aby tam náhodou nebyla jeho manželka, ale nakonec jsem ten den strávila jen s ním a s další sestřičkou Markétkou. Pěkné šídlo.
Povídat si s ním po těch pár letech bylo.. zase zvláštní, o to víc, že oba jsme mlčenlivé typy, takže o zábavu bylo postaráno :). Ale rozhodně hodnotím ten den jako povedený, poznala jsem i rodinu z jeho strany, což bylo docela zajímavé.

Z celého srdce doufám, že to tak vydrží i dále. Nechci mít jen tuhle chvíli a pak zase dlouho, dlouho nic. Ale tak snad, když už.. Uvidíme.

To jsem se zase rozkecala, opět hodně řádků a málo informací. Škoda, že mi tohle obkecávání nejde i ve škole..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.