Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Vánoční řetězovka #1

27. listopadu 2011 v 16:38 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013

Na tuto řetězovku jsem narazila u Hanyuu, ale její autorkou je jinak Sue. Sice bych měla dělat plno jiných věcí, ale tohle se mi prostě zalíbilo a je fajn si zavzpomínat :)


1. Co máš na Vánocích nejraději?
Ráda bych řekla, že ten klid a pohodu, kdy jsou všichni spokojení, ale bohužel, posledních pár let moje Vánoce provází jen křik a hádky. Takže bych řekla, že na Vánocích se mi líbí volno od školy. Jenže i to tak rychle uteče, že se ani nenaděju a jsem zase ve školní lavici.
Ale jako menší jsem Vánoce zbožňovala. Bavila jsem se snahou vydržet nejíst na Štědrý den, těšila jsem se na zdobení stromečku, na slavnostní oblečení k večeři a potom na zazvonění Ježíška. Tehdy to bylo fajn...

2. Jaké zvyky máte v rodině?
My nikdy moc tradice nedodržovali, určitě ne všichni. Když jsme Vánoce ještě slavívali normálně, tak jsem si vždy po večeři a rozdání dárků rozkrojila jablko a pak jsme se sestrou kapaly vosk do vody. A většinou jsme se pak všichni koukali na pohádku, co dávali od osmi na Nově.
Ale teď už to je o ničem. Mě to nebaví, protože celkově nemám na nic náladu.

3. Do kolika jsi věřila na Ježíška?
Kupodivu, docela dlouho, asi tak do druhé třídy, resp. do osmi let. Akorát jsem se občas divila, když jsem našla v nějaké skříni zabalený dárek :) A pak už mi to bylo samozřejmě jasné. Ani nevím, jak ten zlom přesně proběhl.

4. Jaké dárky nejraději dostáváš?
Já jsem vždycky ráda, když dostanu vůbec něco.. Ale jsem plyšákově a hrnečkově založená. Knížky moc ráda nedostávám, protože to se většinou nikdo neptá, jakou chci, takže ty si radši kupuju sama.

5. Jaký je tvůj nejoblíbenější dárek z dětství?
Už jsem zmínila, že zbožňuji plyšáky a tak to i je. Pan Brumda - nejlepší přítel jakého si člověk může přát. Letos mu už bude 13 let :)


A kdo by se chtěl také zapojit, nechť pro více informací zamíří sem.
 


Komentáře

1 Dý | Web | 1. prosince 2011 v 20:43 | Reagovat

Jé, Pan Brumda je krásný!:D

2 Vendy Vendy | Web | 11. prosince 2011 v 12:34 | Reagovat

Asi bych neuměla na ty otázky odpovědět. Ale je to pěkný nápad, možná to dám i na můj blog. Odkaz na tebe i na Sue přidám - a třeba se bude inspirovat i více lidí.
Tohle je věc, která si zaslouží pozornost. A dobrá odreagovačka!
(Asi moje nejoblíbenější byla panenka chodicí, panenka mimčo a pohádky Krása nesmírná. Jinak to bývaly knížky, nějaké hračky a halenky, které jsem jako malá neocenila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.