Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Prosinec 2011

Rozloučení...

31. prosince 2011 v 21:52 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
...s rokem 2011. Před rokem touto dobou jsem si říkala, že to bude rok plný změn (například se mi nesnilo o tom, abych slovo rok použila třikrát ve dvou větách, teď už vlastně čtyřikrát) a naprosto nezapomenutelný. Ale zdá se mi, že to říkám pokaždé.

Hm, to je zajímavé, plánovala jsem si srdceryvný článek o všech příhodách a nehodách, ale najednou... Nevím co napsat. Nevadí, třeba se povede jindy.

Tak snad už jen...


Erebos (Ursula Poznanski)

21. prosince 2011 v 21:57 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Když jsem v České Lípě čekala než mi otevřou salón, odkud si půjčuji šaty, tak jsem zalezla do jednoho knihkupectví (jak jinak) a začala se rozhlížet. Padl mi do oka jakýsi červený obal s podivným názvem na hřbetu. Jakmile jsem si přečetla krátké informace na zadní straně přebalu, věděla jsem, že si to prostě musím přečíst a tak se tedy stalo :).

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Špatná pomsta.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hrát.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Já bych v podstatě nechtěla být žádným hráčem Erebosu, poněvadž bych se bála, že nebudu mít takovou sílu se z té hry vymanit.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Erebos je rozhodně poutavá knížka, která opravdu stojí za přečtení. Vtáhne do děje, ať už člověk chce nebo ne. Nutí to člověka přemýšlet, jestli by se to dalo aplikovat i na reálný svět. A samozřejmě, příběh se odehrává na pozadí Londýna, což je pro mě velké plus :).

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Některé věci se mi nezdály úplně jasné, vysvětlené, ale možná to má své opodstatnění. Ale říkat vám to tu nebudu :).

Kurva, kurva, kurva

21. prosince 2011 v 21:36 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Fakt úplně nesnáším stresové nebo jinak vypjaté situace. Nejdřív jsem nervózní, pak hysterická, pak nasraná na celý svět a nakonec sama sebe neskutečně lituji. Nesnáším školu, nesnáším mluvení před lidmi, nesnáším ty blbečky, co si myslí, že všemu rozumí. Nesnáším tu pitomou televizi, díkybohu, že zítra už je konec, jinak bych nejspíš vybuchla.

Neskutečně mě všichni štvou. Sama proti celému světu! Ha! Dobře, to už trochu přeháním, ale já to prostě potřebuju ze sebe dostat aspoň, než si to u všech podělám ještě víc. Argh! Oni si snad všichni myslí, že nemám city! Že jsem jen panáček, kterého stačí zavolat a on přiběhne a dělá co se mu řekne! Já jsem kurva taky člověk!!
Proč na to nikdo nebere ohledy? Všichni mi spílají, když se začnu na něco štvát, nebo když se začnu nervovat, že to nic není a že to přestojím. Proč nikdo nechápe, že já se s tím prostě vypořádávám očividně jinak než oni?Vánoční řetězovka #4

18. prosince 2011 v 22:07 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013

Čtvrtá a poslední část.


Knihy od A do Z

18. prosince 2011 v 8:16 | Dori

Knihy od A do Z
Po kliknutí na obrázek více informací ;)

Vánoce přicházejí...

12. prosince 2011 v 12:07 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
...a mě to je momentálně poměrně jedno.
Jediné na co jsem v poslední době schopná myslet je škola, škola, škola a abych se neopakovala, tak škola. Jo a taky škola. No dobře, zase tolik ne, třeba je mezitím i to, že 30 Seconds to Mars zakončili svou dvouletou tour třístým koncertem v New Yorku, ale zatím jsem ještě neměla čas se podívat na videa.

Tenhle týden a ten příští budou zabijácké. Musím dodělat prezentaci k závěrečné maturitní práci, již budu prezentovat už za týden (příští pondělí v tento čas už to budu mít za sebou) a nějak toho ještě moc zpracovaného nemám. Ale co, do středeční půlnoci je času dost :-].

Vánoční řetězovka #3

11. prosince 2011 v 1:10 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013

A máme tu třetí část :)


Vzpomínka na sníh

3. prosince 2011 v 21:40 | Dori |  Vycvaknuto
Prší tu. Sice to přesně odráží moji aktuální náladu, nicméně bych už byla ráda za sníh.
Fotka stažena z mého bývalého blogu, proto se nedivte úpravě.

Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.