Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Erebos (Ursula Poznanski)

21. prosince 2011 v 21:57 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Když jsem v České Lípě čekala než mi otevřou salón, odkud si půjčuji šaty, tak jsem zalezla do jednoho knihkupectví (jak jinak) a začala se rozhlížet. Padl mi do oka jakýsi červený obal s podivným názvem na hřbetu. Jakmile jsem si přečetla krátké informace na zadní straně přebalu, věděla jsem, že si to prostě musím přečíst a tak se tedy stalo :).

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Špatná pomsta.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hrát.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Já bych v podstatě nechtěla být žádným hráčem Erebosu, poněvadž bych se bála, že nebudu mít takovou sílu se z té hry vymanit.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Erebos je rozhodně poutavá knížka, která opravdu stojí za přečtení. Vtáhne do děje, ať už člověk chce nebo ne. Nutí to člověka přemýšlet, jestli by se to dalo aplikovat i na reálný svět. A samozřejmě, příběh se odehrává na pozadí Londýna, což je pro mě velké plus :).

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Některé věci se mi nezdály úplně jasné, vysvětlené, ale možná to má své opodstatnění. Ale říkat vám to tu nebudu :).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.