Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Vánoční řetězovka #3

11. prosince 2011 v 1:10 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013

A máme tu třetí část :)


11. Jaká je tvoje nejoblíbenější vánoční kniha?
Vánoční koleda od Charlese Dickense, rozhodně. Tuhle čtu vždycky na Štědrý den. A pak nevím jestli se to dá počítat, ale vždycky mezi svátky si přečtu všechny knihy o Harrym Potterovi, taková tradice - v létě a pak znovu po Vánocích.

12. Jaké je tvoje nejoblíbenější vánoční jídlo?
Počítá se cukroví? :) Mám ráda hodně druhů, tedy kromě těch s vlašskými ořechy. Ale samozřejmě mám ráda bramborový salát od maminky, bez mrkve prosím. Ale ten já můžu prakticky kdykoliv ;)

13. Co pro tebe znamenají Vánoce?
Prázdniny od školy? Hodně jídla? Dobře, tak ne. Vánoce pro mě mají kouzlo v tom, že se spolu snažíme všichni vycházet, nehádat se (ehm, ehm) a užít si alespoň jednou za rok společně svátky.

14. Dostala jsi někdy dárek, který se ti nelíbil?
O ničem vysloveně hrozném nevím. Ale předloni jsem byla trochu rozpačitá, když jsem pod stromečkem našla akorát dvě stovky a ještě v ne moc krásné krabičce. Chápala jsem naši situaci, ale stejně mě to zamrzelo..

15. Co si představuješ pod pojmem 'duch Vánoc'?
Asi totéž co ve třinácté otázce. Je to ta atmosféra, kdy jsou všichni spolu a jsou šťastní (nebo se tak alespoň tváří), těší se na dárečky, na Ježíška, připravují dům či byt, atd..
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 11. prosince 2011 v 13:16 | Reagovat

Nejoblíbenější vánoční kniha?
Těžko říct. Asi Vánoce nebudou. Nebo povídky od Herriota. Vůbec na vánoce čtu nejraději pohodové knížky. Robina od Frýbové, Fulghuma, Körnerové červenou knihovnu nebo Austenovou. Taky občas ráda vylovím Fieldingovou, jak Helen, tak Joy. Výběr je pestrý.
Čas od času uvažuju, že vytáhnu pohádky z dětství a udělám si pohádkovou jízdu...

2 Vendy Vendy | Web | 11. prosince 2011 v 13:21 | Reagovat

K dárkům, které se mi nelíbily - dostala jsem jich spousty. Což mě mrzelo, protože jsem měla pocit, že jsem nestála ani za to, aby si zjistili, co bych chtěla.
Ale tělová kosmetika, jako sprcháče nebo šampony na vlasy, to bylo fajn, neurazí a dá se použít. Horší je to s knihami, o které nestojím nebo s figurkami, které nemám kam dát, nebo s hrnky, kterých mám plnou skříň...

Duch vánoc - tam bych viděla všechno, co dnes není. Smích, bavení se. Chození na procházku nebo do kina, na výstavky nebo courat po vánočních trzích - a povídat si a bavit se. Třeba i fotit. Ptát se, co kdo by rád. Ochutnávat svařák, medovinu, čokoládu a pečené kaštany. Koupit řetízek, korálky nebo bronzový zvoneček. Dát vydělat stánkařům a být přitom s rodinou nebo s dobrými kamarády. Neštvat se za každou cenu...
To nám chybí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.