Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Leden 2012

Maturitní ples? Dokonalost!

30. ledna 2012 v 20:09 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013

Ještě dva dny před samotným začátkem jsem si říkala, že to bude tak zoufalé, až to bude dokonalé. Ještě dva dny před začátkem jsem neměli pořádně dořešený ani nástup ani překvapení. A víte co? Ono to nakonec bylo totálně suprový! S chutí bych si to zopakovala znovu, kupodivu jsme se nehádali, ochotně jsme spolupracovali, užívali jsme si to!

Nikomu nakonec nevadilo, že to byla trochu vzácnější akce kvůli nedostatku místa. I naše třídní, která byla hodně skeptická a tvrdošíjně prohlašovala, že jakmile klesne úroveň, tak jede domů, si nás pochvalovala. Je pravda, že nás zklamalo, že nepřišla ředitelka, nikdo pořádně ještě neví proč, ale spolužák našel něco, že snad byla ten den s manželem na jiném plese v Praze. Sice to zamrzí, ale co..

Při nástupu a následně i při překvapení jsme se na začátku hned nechytili, protože nám to pustili nějak později, ale přesto myslím, že se nám to povedlo. Na to jak to bylo šité horkou jehlou...


Překvapení - jednou točené i seshora
Později, až nám fotograf dodá fotky, tak sem pár hodím, myslím, že budou mnohem lepší než z mého foťáku, co nafotila mamka.

Modrá je dobrá

17. ledna 2012 v 13:41 | Dori |  Vycvaknuto
No jo, už se to blíží.. Včera koupené serepetičky do vlasů.


Stužka

16. ledna 2012 v 19:12 | Dori |  Vycvaknuto
Ha, já se málem zapomněla pochlubit stužkou! Tak to po více jak měsíci napravuji :) Stužka taky byla to jediné, na čem jsme se ještě shodli, tedy, no to motto.. Ale co už..

Jo, to motto je: "Všechno špatně, zpátky na stromy."
Drood (Dan Simmons)

11. ledna 2012 v 19:29 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Jmenuji se Wilkie Collins a jelikož mám v plánu odložit vydání tohoto rukopisu nejméně o století a čtvrt po své smrti, domnívám se, že mě neznáte.

Hodnocení:


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Narazila jsem na ni, když jsem hledala informace na referát o Kantosu Hyperionu od téhož autora. Pak jsem na Drooda narazila znovu v knihovně a ač bych měla číst něco úúplně jiného, nakonec jsem si ho půjčila a dala do čtení.

Žena, která se zdobí, plní jen svou povinnost

10. ledna 2012 v 16:39 | Dori |  Vycvaknuto
"Žena, která se zdobí, plní jen svou povinnost."
- Joseph E. Renan

Ještě k tomu potřebuji sehnat naušnice a pak budu na plese ta nejkrásnější (ha-ha-ha).


Maturitní ples? Fraška!

9. ledna 2012 v 18:01 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Ono to začalo už v září, ale čím víc se to blíží, tím víc se musím smát. Jsme absolutně neschopná třída, která není sto se na něčem dohodnout. Už minulý školní rok jsme si odhlasovali, že náš maturiťák budeme mít ve Frýdlantě (tudíž v městě, kde je náš gympl) v Besedě a ne v Liberci, kde býval doposud.

S tím ale nastaly problémy, Beseda má bezpečnostní kapacitu pouhopouhých cca 350 lidí, zatímco v Liberci je ta kapacita asi o 200 vyšší. A my jsme to věděli a odsouhlasili si to! Měli jsme dostatečně dlouhou dobu připravit všechny možné zájemce o podívanou na nás, že se na ně nemusí dostat. A co se právě teď děje? Všichni si stěžují, že už prakticky není místo!

Samozřejmě, vstupenky pro rodinu a opravdu nejbližší přátele máme, stejně tak pro profesory a septimány, kteří mají na starosti tombolu a koho víc tam potřebujeme? Já fakt netoužím po tom, aby tam na mě čuměli debilní malí kvartáni, já je tam nepotřebuju!
Na co si sakra stěžují? Vždyť jsme to věděli, že ta kapacita je o hodně menší než v sále v Liberci. Fakt to už přestávám chápat.

A to si navíc ještě jedna píča zařizuje všechno podle sebe. My něco odhlasujeme, ale jí se to nelíbí, tak to okamžitě změní. A fascinuje mě, jak okázale tvrdila, že svoje už si zařídila (objednala stužky) a už se do ničeho srát nebude. Pchá! Šerpy objednala jinak barevný než bylo dohodnuté, mnohem dražší, fotograf se jí nelíbí.. já bych jí nejradši fakt už jednu vrazila! A to se ta kráva ještě vyvléká z dokláskových písemek, které by správně měla psát, protože její absence už přesáhla sto hodin. No jo, někomu si stačí pobrečet a je po jeho...

Už aby sakra byly prázdniny!

Jak to vidím já

8. ledna 2012 v 8:39 | Dori |  Vycvaknuto
Aneb s brýlemi a bez.


Okolo Hradce...

6. ledna 2012 v 20:59 | Dori |  Vycvaknuto
Aneb jak jsme byly na dni otevřených dveří na pedagogické fakultě univerzity v Hradci Králové. Úžasné! Prostě tam musíme! S kamarádkou se snažíme, tedy budeme snažit, o učitelství pro první stupeň ZŠ v souvislé pětileté formě studia anebo jak už jsem tu zmiňovala dříve, tak učitelství pro MŠ. Jedno z toho to prostě bude a bude to v Hradci!
Dnešek byl prostě supr čupr den! Sice jsme se trochu a zbytečně prošly, když jsme hledaly Nové Adalbertinum, ale nevadí! Klidně bych si dnešek znovu zopakovala :)Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.