Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Únor 2012

HP fanfiction - ano/ne?

28. února 2012 v 14:22 | Dori |  Na téma
Jsem převážně zaměřená na Harry Potter fanfiction, ale jeden čas jsem četla i fanfikce o Stmívání. Někteří ff zatracují, jiní naopak (a mezi něž patřím i já) zbožňují.
Někdo čte všechno, co se mu namane, někdo čte jen alternativní konce původních knížek, někdo čte i příběhy, kde jsou úplně jinak spárované postavy. Co je na fanfikcích tak skvělého? Vždyť to akorát přece porušuje autorská práva a některé příběhy jsou skutečné paskvily. Někomu holt zkrátka nestačí jen původní příběh.

Fanfiction čtu docela dlouho, kolem pěti let už to bude. Na začátku jsem četla všechno, co jsem našla a bylo mi jedno, jestli jsou některé skutečnosti silně nelogické, bylo mi jedno, jaká byla gramatická stránka povídky. Postupem času se ze mě stával "labužník". Začala jsem být vybíravá a dnes existuje už jen málo stránek, které sleduji pravidelně.
Vlastní fanouškovské příběhy jsem začala číst, protože jsem byla nedočkavá posledního dílu Pottera. Přiznám se - v začátcích jsem byla znechucená tím, že někdo může úplně pozměnit postavy a dát je do páru s někým jiným. Ale dnes...

Můj oblíbený pár na poli HP ff je Severus Snape a Hermiona Grangerová. Existují povídky, v nichž vám ani nepřijde, že by to tak nemělo být. Například - Srdce bez společníka, Nezapomeň na mě a další.
Stejně tak pár Hermiona a Draco Malfoy (Důvěrně známé místo, Raz keď voňal tymián, ...).

A co k slashi, tedy k páru muž/muž?
Nemám ráda vyloženě sexuální povídky, kde to dělají v každé kapitole. Mám ráda jedině takové ff, kde k takovému vztahu dojde logickou cestou a postupně se to rozvíjí. Vynikající ukázkou takového díla je Kámen manželství (pairing Harry/Severus). Absolutně to není o sexu!

A ještě jeden typ povídek, kde se ukáže, že Harry je synem Severuse nebo se k němu Severus jako otec jen chová.
A proč by to nešlo? Harry je syn Lily, ženy, kterou Severus miloval nade vše. Láska všechno překoná. Opět jedna dokonalá "povídka" - Rok jako žádný jiný. Naprosto perfektní logické vyústění všech okolností.

Dědic světla, Zbraně nejmocnějších, Okultní had a ještě několik dalších jsou povídky, kde sice většina postav má svůj původní charakter (téměř), ale příběh je alternativní.

Prosím, nemyslete si nikdo, že asi nemám ráda původního Pottera, když věčně hledám alternativní příběhy. Naopak! Já Rowlingovou a její ságu uctívám! Kdokoliv z mého okolí to může potvrdit. Rowlingové knihy o HP a autorka samotná jsou pro mě modla!
Jen zkrátka jsem se nespokojila s některými věcmi a právě fanfikce mi to nahrazují. Nikomu je nevnucuji. Ale pokud někdo čtete, tak se přihlašte a případně i něco doporučte ;)

Odmaturuji či neodmaturuji? Toť otázka.

27. února 2012 v 20:10 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Poslední dobou mám čím dál silnější pocit, že mě k té maturitě ani nepustí. Pravda, mám sice zatím jen jednu pětku a to ještě z fyziky (oproti spolužačce, která jich má například už osm z různých předmětů, což je.. docela síla), tudíž s prospěchem by problém být nemusel. Jenže já mám tendence ve škole často chybět, v prvním pololetí jsem nastřádala sto osmnáct hodin a v druhém pololetí máme maximum šedesát hodin. Zatím se držím, takže možná se k té maturitě i doklepu. Ale…

Jsem nechutně veliký nervák, což se potvrdilo už na prosincové prezentaci závěrečné maturitní práce, odkud jsem s brekem utekla. Stejně tak minulý čtvrtek při doklasifikaci jednoho předmětu. Měla jsem být zkoušená z osmi maturitních otázek. Učila jsem se to! Pak jsem si vytáhla šestnáctku, dostala tužku a papír, nachystala se k psaní a… Věděla jsem, že je zle. Prostě okno.
Stěží jsem ze sebe vykoktala pár vět a učitelku jsem silně zklamala. Naštěstí mi dala přes prázdniny ještě šanci, tak snad se pak zadaří. Když ne, tak jsem vy-víte-kde.

A nejhorší na tom, že to už zase pomalu přestávám zvládat. Ke škole se přidává plno dalších problémů. Osobní, rodinné.. Někdy mám chvíle, že jen sedím a koukám a přemýšlím, co dál. Říkám si, proč zrovna já. Nemám tak hrozný život oproti jiným, ale stejně.. Mohl by být o ždibíček lepší.

Ty zatracené dluhy by nemusely existovat. Nemuseli by se pořád hádat o p*čovinách, nemuseli by si pořád dělat naschvály. Nemuseli by na sebe ječet uprostřed noci, kdy obě prťata už spí. Mohli by konečně už začít brát ohledy i na nás ostatní. Mohli by se konečně začít chovat jako dospělí, co se milují…

Asi si to moc idealizuji.


Z Ruska, Německa a U.S.A.

21. února 2012 v 17:29 | Dori |  Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

Pohledů mám už přes třicet.. Jen jsem byla nějak líná je sem dávat. Tak pokračujeme v krasojízdě :)
A opět mi prostě zůstává rozum stát nad těmi krásnými známkami, které jsem ale líná naskenovat. Uvažuji o tom, že si nějaké hezčí objednám od České pošty, ale tolika penězi bohužel neoplývám :-/

Ač si často stěžuji, že zpráva od odesílatele nejde vůbec přečíst, přesto mám luštění těch různorodých škrabopisů celkem ráda a má to své kouzlo. Proto mě trochu zklamalo, když mi přišel pohled s textem vytištěným na počítači. Ale zase mě na druhou stranu příjemně překvapilo, že Valery z Ruska má velice rád Jaroslava Haška a jeho Švejka.
(Ve skutečnosti ty žluté čáry na pohledu nejsou, to jen jsem měla nějak divně nastavený skener.)


Červená květina

20. února 2012 v 18:30 | Dori |  Vycvaknuto
Nemám ponětí, co to je za druh. Je to z výletu do botanické zahrady.


Letní ráno

18. února 2012 v 20:37 | Dori |  Vycvaknuto
Při opětovném prohlížení fotek jsem narazila na tuto. Byla vyfocená docela spontánně, nijak promyšleně, přesto se mi svým zvláštním způsobem líbí. Miluji tato časná letní rána, kdy už začíná být teplo, nad zemí se vznáší lehký opar a sluneční paprsky se odráží od zarosených květin a jiných rostlin.Nedokončený "portrét"

15. února 2012 v 21:41 | Dori |  Umělecké střevo
"Kresleno" bez jakékoliv techniky, znalosti, vkusu a smyslu pro umění. Navíc ještě před hodně měsíci. Patrně to už nikdy dokončené nebude a to hlavně díky té parodii na rty.

Můj oblíbený herec a já ho takto zmrvím.


1984 (George Orwell)

14. února 2012 v 19:46 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Byl jasný, studený dubnový den a hodiny odbíjely třináctou.

Hodnocení:1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Už to začíná být poněkud fádní a je mi trapné se opakovat. Povinná četba, opět.

Bílá velryba (Herman Melville)

13. února 2012 v 19:02 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
Konečně jsem Bílou velrybu pokořila. Po roce a čtyřech měsících jsem hrdá na to, že jsem tu četbu jen tak nevzdala a - byť s velkými obtížemi - knihu dočetla. A možná, kdybych si to užívala víc, tak by se mi to i více líbilo.

První věta (jsou dvě, já vím):
Říkejte mi Izmael. Před několika lety - nezáleží na tom, kdy to přesně bylo - měl jsem v peněžence sotva pár grošů a nic zvláštního mě nepoutalo k pevnině; napadlo mi tedy, že bych mohl na moře, trochu se zas podívat na tu vodní část světa.

Hodnocení:

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Myslela jsem si, že to bude dobré. Navíc je v maturitní četbě a když jsem ji viděla v Levných knihách, tak jsem si řekla, že aspoň budu mít další knížku přečtenou.

Psychostrom

12. února 2012 v 0:55 | Dori |  Vycvaknuto
Aneb hrátky s fotkami, které potřebuji pro závěrečnou práci z výtvarné výchovy. Zatím nic moc teda.
Labyrint (Kate Mosse)

7. února 2012 v 20:49 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Po bledé spodní straně paže stéká jediný pramínek krve, červený šev na bílém rukávu.

Hodnocení:


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Když ona na mě tak hezky koukala z toho regálu... Ne, tak samozřejmě, zaujala mě sice kresba labyrintu (mimochodem, kdo ví, jaký je rozdíl mezi bludištěm a labyrintem?), ale k samotné koupi jsem se rozhoupala až po přečtení zadní strany obalu.

Neprskej

5. února 2012 v 21:23 | Dori |  Vycvaknuto
Archivní, přelom roku 2009/2010, ještě starým foťákem


Západ slunce v Košicích

1. února 2012 v 19:10 | Dori |  Vycvaknuto
Ach, jak já se již těším na jarní prázdniny, na tu jedenáctihodinovou cestu vlakem a na tašku s K+Q (to, co je na záhlaví) ♥ :))

Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.