Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Březen 2012

Pražský hřbitov (Umberto Eco)

31. března 2012 v 17:17 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Chodec, jenž by onoho šedivého březnového rána roku 1897 na vlastní nebezpečí přešel z jednoho konce na druhou stranu place Maubert neboli Maub, jak tomu náměstí říkala galerka (ve středověku centrum univerzitního života, křižované davy studentů mířících na artistickou fakultu ve Vicus Stramineus aneb rue de Fouarre, a později místo, kde se konaly popravy apoštolů svobodného myšlení, jako byl Étienne Dolet), dorazil by do jedněch z nemnoha končin, jež nepostihly demolice barona Hausmanna.

Hodnocení:


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Ha! Po dlouhé době nějaká četba, co není povinná.
Poprvé mě kniha zaujala svým názvem a zajímalo mě, co může italský autor psát o pražském hřbitově (vůbec jsem si o té knize nic nezjišťovala, nevěděla jsem o co jde). Po nějaké době se o ní zmínil profesor na literární seminář a tak jsem si řekla, že to zkusím a zarezervovala jsem si ji v knihovně.

Konec civilizace (Aldous Huxley)

24. března 2012 v 13:32 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Šedivá podsaditá budova, vysoká jen čtyřiatřicet pater.

Hodnocení:

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Prvotním impulsem bylo, když nám o této knize povídal profesor na literární seminář. Dalším důvodem bylo, že jsem už nevěděla, co si dát do maturitní četby.

Allons-y! A Scio testy... A několik fotek.

3. března 2012 v 21:32 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Uplynulý týden jsme měli prázdniny. A já mohu s klidným srdcem prohlásit, že jsem dělala naprosté nic. Eh, co se školy týče, samozřejmě. Už dlouho, dlouho jsem měla v plánu podívat se na jeden seriál, který je asi většině známý aneb Doctor Who! (Anebo v češtině Pán času.)

Válka s mloky (Karel Čapek)

1. března 2012 v 18:06 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Kdybyste hledali ostrůvek Tana Masa na mapě, našli byste jej právě na rovníku kousek na západ od Sumatry, ale kdybyste se zeptali na palubě lodi Kandong Bandoeng kapitána J. van Tocha, co to je tahle Tana Masa, před kterou právě zakotvil, nadával by chvíli a pak by vám řekl, že to je ta nejšpinavější díra v celých Sundských ostrovech, ještě mizernější než Tana Bala a přinejmenším tak zatracená jako Pini nebo Banjak, že jediný s odpuštěním člověk, který tam žije - nepočítáme-li ovšem tyhle všivé Bataky -, je opilý obchodní agent, kříženec mezi Kubu a Portugalcem a ještě větší zloděj, pohan a prase než celý Kubu a celý běloch dohromady, a že je-li na světě něco zatraceného, pak je to zatracený život na téhle zatracené Tana Masa, pane.

Hodnocení:


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Kdysi dávno, kdy se svět zdál býti mnohem lehčím, jsme si četli úryvek z Války s mloky v čítance a já si v duchu poznamenala, že jednou si to musím přečíst. A nyní, když uběhlo pár let, jsem tento rest díky povinné četbě splnila.
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.