Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Duben 2012

Překlad - Svatba

28. dubna 2012 v 16:54 | Dori |  Povídky/Překlady
The Wedding
Svatba

Přístupnost: K+ (od devíti let)
Pairing: na konci velmi lehký náznak Harry Potter/Charlie Weasley
Žánr: bolest, útěcha
Odkaz na autorku: W und W
Přímý odkaz na povídku: The Wedding

Autorka souhlasí s překladem

Premiéra coby překladatelky. Nemám betaread, sice jsem si to několikrát četla, ale přesto - pokud kdokoliv narazí na chyby, krkolomná souvětí, nechť neváhá a napíše. Děkuji.

Tato povídka je hlavně o pocitech, přístupu ostatních k Harrymu. Pokud trpíte silnou averzí vůči jakýmkoliv náznakům homosexuálního páru, tak to nečtěte, nikomu to necpu. Ale opravdu tam není ani polibek.

Uzavřený ročník + Výměna manželek

27. dubna 2012 v 22:27 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Dnes nastal ten historický a dlouho očekávaný den. MÁM UZAVŘENÉ STŘEDOŠKOLSKÉ STUDIUM! Pravda, teď ještě zvládnout maturitu, ale ten pocit, že jsem se k ní vůbec dostala... Samozřejmě věřím, že zvládnu odmaturovat teď v jarním termínu, ale i kdyby to bylo později, tak se svět nezboří.
Musím se pochlubit, z pololetí jsem se zlepšila celkem o sedm stupňů. Bylo by i o osm, ale zhoršila jsem si jeden předmět :-/. Nejlepší byla anglická konverzace, když oznamovala známky. Jelikož jsem tam měla dvě dvojky a dvě jedničky, tak jsem čekala, že mi prostě nechá dvojku. Ale ne, suverénně prohlásila, že není co řešit a dostanu jedničku. Zmohla jsem se na hlasité "Cože?". Ale jsem šťastná. Na to, že jsem měla v pololetí čtyřku...

Dnes jsme měli poslední zvonění. Ach jo. Naposledy ve školních lavicích, kde jsme sedávali osm let. Naposledy v těch vymrznutých chodbách... Naposledy v šatnách... Ale měli jsme to krásné, to musím uznat.

Zde jsou fotky od spolužáka, co "fotil" na tablo... hm, i já bych to vyfotila lépe... hlavně, že jsem od začátku proti němu protestovala, ale ne, on přece nemá tak hrozné fotky... ha, ha, ha... každá fotka téměř jiné světlo, nejvíce to je znát u třídní profesorky... nádhera... a nejlepší tam jsou ti dva exoti, kteří se neobtěžovali přijít v maskách, protože se jim prostě nechtělo.
Ale je pravda, že kdyby to nenafotil on, tak asi nikdo (já bych i třeba jo, ale foťák na to nemám - i když je pravda, že zrcadlovka neznamená vše).


K druhé části nadpisu...
Chtěla jsem to napsat před vysíláním, ale nakonec raději ne :D. Dnes byla naše rodina vidět ve Výměně manželek. Bylo to příšerně sestříhané, zpřeházené, ale s tím se dalo počítat. Nevadí. Jsme vykresleni za ty největší kretény a tak dále :). Mě to nevadí. Já vím, jak to bylo. Ať si každý vytvoří názor podle svého :)

Půlnoční - Vašek Neckář

24. dubna 2012 v 19:55 | Dori |  YouTube
Stejně jako jsem odmala poslouchala Nedvědy, stejně tak jsem poslouchala i písnička Vaška Neckáře. Neskutečně moc ho obdivuji, když prodělal mrtvici, nevypadalo to nadějně. A přece to nevzdal a pokračoval dál. Mám hrozně ráda jeho hlas, je opravdu uklidňující, jeho písničky jsem si pouštěla a pouštím jen tak pro relaxaci, zavzpomínání... Úžasný člověk.Tak už se to blíží...

21. dubna 2012 v 21:50 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Blíží se léto, prázdniny, Festival fantazie, přijímací zkoušky, ale jako první je na řadě maturita. Řekla bych, že všechno teď záleží na matikářovi. Teď z poslední písemky patrně dostanu za pět, páč jsem se v těch derivacích totálně ztratila a všechno se mi motalo dohromady, ale doufám a modlím se ke všem svým osobním bohům, aby mě nechal projít. Vzhledem k tomu, že na tom oboru, kam se hlásím na vysokou, není matika ani omylem, tak by to mohlo vyjít :D.

Ach, ve čtvrtek mi přišla první pozvánka na přijímací zkoušky do Hradce. Atrakce se bude konat 11. června a už se nevýslovně těším na pohovor. Moje "Eee... Hmm... No... Ehm..." posuzující(ho) zcela jistě ohromí. Pomalu si taky sumíruji seznam přečtené beletrie, který vyžadují. S odbornou literaturou to už bude horší, tam budu moci napsat jen ty, co oni doporučili :). S vlastní tvorbou to také nevidím slavně, povídky, které mám schované někde v krabici a které jsou už sto let staré, bych raději na světlo světa ani nevytahovala.

Abstrakce

12. dubna 2012 v 5:26 | Dori |  Vycvaknuto
Zčásti plánované, zčásti ne. Zkuste hádat, o co jde ;). Stejně tak můžete hádat i zde.


Oko - do duše okno

9. dubna 2012 v 20:04 | Dori |  Vycvaknuto
Člověk by nevěřil, jak velcí dokáží být někteří lidé pokrytci. Já k něčemu vyjádřím, k něčemu, na co všichni nadávali a nadávají, a ejhle! Div že ho za to neservou z kůže... No nic.

Oči jsou mamka a sestřičky, měly by přibýt ještě mamky manžela, ale to se mi zatím nechtělo fotit (ale mohla bych se do toho pustit, ne že ne. Zvlášť, když to mám pozítří odevzdat).

Adélka fakt nešilhá, ačkoliv se to tak může zdát.Jak se říká, oči jsou okny do duše. Co si myslíte, když se zadíváte na jednotlivá očka?

Motýl

8. dubna 2012 v 19:06 | Dori |  Umělecké střevo
Opět předstírám učení. Navíc parádně nachlazená. Nemá někdo zkušenosti s kapesníčky, při jejichž používání bych nevypadala, jako kdybych něco šňupala?
To počasí dnes bylo taky suprové, viz obrázek. Jediné, co jsem dnes zvládla, bylo shlédnutí hodně dílů Toma a Jerryho. Jak já ty dva miluji!

Jo, ten konkrétní motýl zrovna pestrobarevná křídla nemá. Skener to ale zprasil, ve skutečnosti je má krásně modravá a takto jsem to musela upravit, protože to vypadalo fakt debilně.


Až po uši v h...

4. dubna 2012 v 20:57 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Pětka z kompozice z matiky mě netrápí. Vlastně mi je celá škola tak nějak momentálně ukradená.

V pátek k nám přijdou exekutoři. A to kvůli jedné nepoužívané úvěrové (nebo jaké) kartě. Radek už měl exekuci na plat, očividně to ale nestačilo, tak si ještě přijdou pobrat, co se jim zlíbí. (Nechci tu plácat hlouposti, nevím přesně proč a jak mu byl ten účet zablokovaný.)

Takže sbohem Irsko, sbohem Festivale fantazie, sbohem vysoká školo a hurá makat.


Lidi fakt umí projevit soucit. Seděla jsem ve vlaku, když mi to mamka volala, regulérně jsem se rozeřvala a jedna ženská naproti na mě zírala. Když jsem jí pohled uslzeně oplatila, tak se rychle podívala pryč z okna a podepřela si hlavu. Stejně tak nějací dva kreténi přes uličku. Ti si na mě ještě ukazovali a posmívali se. Myslela jsem, že jim dojdu vrazit.

Rozpolcená. A další plky.

1. dubna 2012 v 20:11 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Povinné webovky k závěrečné maturitní práci mám z krku, a ač to není žádná sláva, jsem ráda, že to už mám za sebou a pokud si nepos*ru(snad) poslední vysvědčení nějakou kulí, tak bych se mohla i dostat k maturitě. Ještě tedy musím dodělat praktickou část do dějin výtvarné kultury (jak mě proboha napadlo, že z toho chci maturovat?) a bude to fajn.
Teda, ani nevíte, co je to za úlevu psát na blog. Webovky jsme dělali v Joomle, je sice jednoduchá, ale než se člověk zorientuje v těch pitomých modulech, nabídkách...
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.