Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Tak už se to blíží...

21. dubna 2012 v 21:50 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Blíží se léto, prázdniny, Festival fantazie, přijímací zkoušky, ale jako první je na řadě maturita. Řekla bych, že všechno teď záleží na matikářovi. Teď z poslední písemky patrně dostanu za pět, páč jsem se v těch derivacích totálně ztratila a všechno se mi motalo dohromady, ale doufám a modlím se ke všem svým osobním bohům, aby mě nechal projít. Vzhledem k tomu, že na tom oboru, kam se hlásím na vysokou, není matika ani omylem, tak by to mohlo vyjít :D.

Ach, ve čtvrtek mi přišla první pozvánka na přijímací zkoušky do Hradce. Atrakce se bude konat 11. června a už se nevýslovně těším na pohovor. Moje "Eee... Hmm... No... Ehm..." posuzující(ho) zcela jistě ohromí. Pomalu si taky sumíruji seznam přečtené beletrie, který vyžadují. S odbornou literaturou to už bude horší, tam budu moci napsat jen ty, co oni doporučili :). S vlastní tvorbou to také nevidím slavně, povídky, které mám schované někde v krabici a které jsou už sto let staré, bych raději na světlo světa ani nevytahovala.


Až pomine maturitní šílenství a stres z přijímaček, tak se začínám pořádně těšit na Festival fantazie. Ve středu jsem to platila, doufám, že to přijde, jinak se picnu. Doufám, že se tam nepotkám s jednou milou a příjemnou slečnou, jinak by někdo dostal pěstí a já bych to nebyla.

Místo toho, abych se učila na těch posledních pár písemek a na maturitu, tak si raději nečekaně čtu. Mimo té šílené bichle vlevo v menu mám teď rozečteno Foucaltovo kyvadlo od Umberta Eca, snad to během příštího týdne stihnu dočíst, protože ten další týden, druhého a třetího května, už jsou písemné maturity. Brr.

Doufám, že alespoň bude hezky. Ačkoliv... slunečné počasí a kvetoucí flóra znamená jedno - včely, vosy a ostatní bodací hmyz. Íííík! V pátek jsem při cestě na vlak odskočila metr stranou jen proto, že mi něco podezřelého probzučelo kolem ucha. Fuj. Nemám je ráda. Děsím se jich a při pohledu na ty žlutočerné potvory se mi zrychluje dech, běhá mi mráz po zádech a hledím, abych co nejrychleji a nejtišeji vycouvala pryč.

Ááá! Málem bych zapomněla, čtrnáctého dubna také konečně otevřeli Pottermore a já tam samozřejmě nemůžu chybět. Ač jsem srdcem Nebelvír, převážně kvůli své milované RPG postavě, tak ve skutečnosti bych byla zařazena možná z malé části do Zmijozelu, ale rozhodně patřím do Havraspáru, kteréhož jsem hrdým členem. Jsem inteligentní - pravda, ne na všechno - ale rozhodně mám všeobecný rozhled a logika mi také nechybí.
Nejlepší tam je vaření lektvarů, kotlík mi naštěstí vybouchl jen jednou a po několika neúspěšných pokusech jsem tomu konečně přišla na kloub a baví mě to.

Pár fotek z posledních dní.

Jo, je to šikmo a jestli se to někomu nelíbí, tak si může vy-víte-co.


Ten pták není příliš detailně vidět, ale když já mám takovou radost, že se mi ho vůbec povedlo zachytit :D. 


Komentáře

1 ovesná vločka ovesná vločka | Web | 22. dubna 2012 v 23:16 | Reagovat

Jen stručně, bo se mi kryska snaží ukrást klávesy pod rukama. Četla jsi od Eca Šest procházek literárními lesy? Je to paráda a navíc dostupná on-line: http://eldar.cz/myf/txt/eco_-_sest_prochazek_literarnimy_lesy.html Učila jsem se (nejen) z toho na zkoušku z teorie literatury. Docela by mě zajímal ten seznam odborné literatury k přednáškám. Tak a šlus, málem mi zmizel Enter. (Hodně zdaru!)

2 ovesná vločka ovesná vločka | Web | 22. dubna 2012 v 23:17 | Reagovat

*přednáškám kuš, přijímačky to měly být.

3 Floydfam Floydfam | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 3:02 | Reagovat

eye doctors in tallahassee  <a href=http://nobligan.blogse.nl/>kjope nobligan pa nett</a>  girl doctor who costume

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.