Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Červen 2012

Poslední červen

30. června 2012 v 23:43 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Ten čas ale letí. A to mi vždycky každý den připadá, že se to táhne pomalu, jak já nevím co. Můžu s klidem prohlásit, že za celou tu dobu, co jsem doma, jsem neudělala naprosto nic produktivního. Tedy, ono jak se to vezme.

Pustila jsem se do překladu povídky, co jsem slíbila. A uf, je to fuška, bojím se, že jsem si ukousla trochu větší sousto. Je tam mnohem více neznámých výrazů než v těch jednorázovkách, do kterých se obvykle pouštím. Jde to docela pomalu, pomaleji, než jsem si myslela. Ale rozhodně to nevzdám, člověk se tím docela dost naučí. Většinou si tedy příliš neznámá slovíčka nepamatuji, pouštím jedním okem tam a druhým ven, ale při čem si opravdu vyhraji, to je skládání vět. Ono nestačí jen pochopit smysl, to problém není. Ale potom to poskládat nějak smysluplně, aby to neznělo krkolomně, to je teprve něco.

Zbavuji se učebnic

21. června 2012 v 11:00 | Dori
Včera jsem se vrhla do úklidu pokoje (který byl už opravdu potřeba) a přitom jsem narazila na hromadu učebnic, které jsem tam před nějakou dobou odložila v domnění, že je někdy udám. Ve škole se mi to nepovedlo, tak to zkouším všude možně, i tady.
Když jsem se těmi učebnicemi tak probírala, říkala jsem si, že to snad ani není možné, co všechno jsme se učili. Hlavně při těch učebnicích z prváku. Docela hezky jsem si zavzpomínala, u každého předmětu se mi vybavilo pár hlášek, situací... Ach jo, jak ráda bych ten čas vrátila zpět a začala odznova. Fakt bych se tentokrát učila pořádně. No, i když nejspíš ne. Učit se neumím, většinou jsem při zkoušeních a písemkách papouškovala to, co jsem si zapamatovala z hodin. Na trojky to stačilo. Jasně, jedniček jsem taky měla dost, ale kdybych to učení doma tolik neflákala, tak to mohly být i samé. Co už s tím nadělám, že... :)

V písemných testech jsem fakt dobrá

13. června 2012 v 22:48 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Řečeno sice s nadsázkou, zrnko pravdy se v tom však skrývá. Konečně mám za sebou oboje přijímací zkoušky a u obou jsem dopadla neporovnatelně lépe v písemných částech.

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů (Mary Ann Shaffer, Annie Barrows)

7. června 2012 v 13:25 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Drahý Sidney,
Susan Scottová je snad kouzelnice.

Hodnocení:


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Díky dědovi, který odebírá věci z Reader's Digest, se mi do ruky dostala kniha se čtyřmi redakčně krácenými příběhy a Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů byl mezi nimi. A já byla nadšená. Nedávno jsem na Bookfanu narazila na zmínku o tom, že se tato knížka dá koupit v Levných knihách, tudíž bylo rozhodnuto.
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.