Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Poslední červen

30. června 2012 v 23:43 | Dori |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Ten čas ale letí. A to mi vždycky každý den připadá, že se to táhne pomalu, jak já nevím co. Můžu s klidem prohlásit, že za celou tu dobu, co jsem doma, jsem neudělala naprosto nic produktivního. Tedy, ono jak se to vezme.

Pustila jsem se do překladu povídky, co jsem slíbila. A uf, je to fuška, bojím se, že jsem si ukousla trochu větší sousto. Je tam mnohem více neznámých výrazů než v těch jednorázovkách, do kterých se obvykle pouštím. Jde to docela pomalu, pomaleji, než jsem si myslela. Ale rozhodně to nevzdám, člověk se tím docela dost naučí. Většinou si tedy příliš neznámá slovíčka nepamatuji, pouštím jedním okem tam a druhým ven, ale při čem si opravdu vyhraji, to je skládání vět. Ono nestačí jen pochopit smysl, to problém není. Ale potom to poskládat nějak smysluplně, aby to neznělo krkolomně, to je teprve něco.


Abych se z toho dočista nezbláznila, prokládám to seriálem a to ničím jiným než Doctorem Who. Ano, ano, stále mě to drží. Dokonce natolik, že většinu z těch nových dílů mám sjeté dvakrát, ty opravdu eňo ňuňo i třikrát, ale pšš, fakt nejsem blázen. Řekla jsem si však, že se nemůžu pokládat za pravou fanynku DW, když nemám nakoukané i ty díly klasické. A tak jsem s tím začala. Už jsem skoro na konci druhé řady a musím říci, že na to, jak jsem se těch černobílých bála, tak je to absolutně super. Pravda, při jednom příběhu jsem skoro brečela smíchy, poněvadž ty kostýmy byly vysloveně komické a všechna čest tomu, kdo viděl Web Planet víckrát. Ale jinak si nestěžuji, s napětím sleduji dál.

A Doctora pro změnu prokládám knížkami. Momentálně si dávám znovu Harryho Pottera, sice trochu dříve než obvykle o prázdninách, ale co, nevadí. A to mám doma hromadu jiných knížek, které bych měla konečně přečíst, aby se mi jen tak bezúčelně neválely po pokoji. A ano, hm, to mi připomnělo, že bych třeba mohla někdy dodělat těch pár knížek, co jsem četla v předchozích dnech, do projektu Knihy v mých myšlenkách. Jenže mě se tak stráášně nechce :D

A už za pár dní... už jen pár dní! Vycestuji na Festival fantazie! On tedy začal už včera, nicméně ačkoliv bych se nebránila být tam celou dobu, myslím, že mé peněžence by se to rozhodně nelíbilo. Problém by nebyl s ubytováním, ale se všemi těmi případnými ukořistěnými kousky :D. Takže aneb, pokud se tam budete někdo vyskytovat od 5. 7., dejte mi v případě zájmu vědět, s potěšením vás poznám!

S festivalem se však váže poněkud nemilá věc. Víte, ono když jste s někým domluvení, že na něj pojedete spolu a ten dotyčný se pak začne vymlouvat... je to blbý. Začne tvrdit, že to platil dokonce dvakrát, protože ta první platba nedošla (což je vážně na hlavu, třináct set je třináct set, radši bych to nějak řešila s organizátory) a zajímavé je, že stále v tom seznamu měl uvedeno, že nezaplatil. Prý nějaká chyba systému, nebo co. Jasně, hlavně že to ostatním fungovalo. Ale úplně nejvíce mě dorazilo, když mi sama jedna z organizátorek napsala, že ta dotyčná osoba sama od sebe zrušila přihlášku! A v tu chvíli já viděla rudě. Nenávidím když mi někdo lže do očí! Nenávidím! Proto jsem se s tou dotyčnou persónou do krve pohádala, vymazala ji odevšad to šlo, protože tímhle u mě skončila. Pochopila bych, kdyby na rovinu napsala, že nemůže, jedno z jaké příčiny, ale vymlouvat se? To ne. Ach ano, a zapomněla jsem - všechno je samozřejmě moje vina, protože to já ji tam nechci. Nu což, já se s tím smířím.

Ale jinak se mám fajn, opět jsem se ponořila do hvězdičkových RPG her, taky je to ten důvod proč mám tenhle článek rozepsaný od osmi hodin :D A jinak... jinak prázdniny pokračují, kromě festivalu nic naplánovaného nemám. Proč taky, zbytečné. Sama nikde bloudit nebudu.

Tak se mějte pěkně, a užívejte si volna a sluníčka, kdo můžete :)
 


Komentáře

1 Floweenka Floweenka | Web | 1. července 2012 v 9:38 | Reagovat

Noo, taková neupřímnost by mě taky hodně naštvala.. hele a jaký RPG hry hraješ, to by mě u holek celkem zajímalo :D

2 Dori Dori | Web | 1. července 2012 v 10:29 | Reagovat

[1]: Já to napsala špatně, neúplně, čemu se taky divit o půlnoci :)) Musím tam dopsat, že se jedná o tzv. hvězdičkové RPG - příklad třeba mám v menu odkaz na Hjortdar.

3 Viollet Viollet | Web | 1. července 2012 v 11:33 | Reagovat

Festival fantasie? O něm slyším prvně, každopádně to zní velice zajímavě...

4 Dori Dori | Web | 1. července 2012 v 11:39 | Reagovat

[3]: Rozhodně to zajímavé bude, tu je odkaz (taky jsem ho mohla dát rovnou do článku :)) - http://festivalfantazie.cz/

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 1. července 2012 v 21:26 | Reagovat

Děsí mě, že už skončil červen a také jsem neudělala nic pořádného... pořád se jen někde povaluji jako vyvržená velryba :D
Na festivalu ať se ti líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.