Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů (Mary Ann Shaffer, Annie Barrows)

7. června 2012 v 13:25 | Dori |  Books in my thoughts / Knihy v mých myšlenkách
První věta:
Drahý Sidney,
Susan Scottová je snad kouzelnice.

Hodnocení:


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Díky dědovi, který odebírá věci z Reader's Digest, se mi do ruky dostala kniha se čtyřmi redakčně krácenými příběhy a Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů byl mezi nimi. A já byla nadšená. Nedávno jsem na Bookfanu narazila na zmínku o tom, že se tato knížka dá koupit v Levných knihách, tudíž bylo rozhodnuto.2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
naděje, síla

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
vytrvat

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Těžko říct, protože já byla nadšená ze všech postav. Jejich charaktery byly krásně vykreslené a popsané. Moc se mi líbil Dawsey Adams - zádumčivý, málomluvný, přesto však ohromně přičinlivý a přátelský. Nedivím se, že se do něj Juliet zamilovala.
Pravda, neměla jsem ráda Markhama Reynoldse. Nadutý Američan, který neviděl dál než na špičku vlastního nosu. Všechno muselo být podle něj a nejednou jsem měla chuť ho praštit.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Neskutečně se mi líbilo to, že je kniha psaná v dopisech. Dnes se už málokdy něco takového vidí. A ač šlo o pouhou fikci, člověk má pocit, jako by se to skutečně odehrálo. Knížka pohladí na duši a vykouzlí úsměv na rtech.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Proti ději ani spisovatelce nemám námitek. Chtělo by však překlad znovu projít. Nelíbilo se mi, že na obálce je napsané ...a bramborových koláčů, kdežto v knížce samotné se používá ...a koláče z bramborových slupek. Druhá varianta je přesnější, ale zase delší a na obálku by se patrně nevešla. Přesto jsem toho názoru, že by se to mělo sjednotit. Také mi vadilo, že jednou někdo v dopise napíše dopisuji, vzápětí však bylo použito například představuju. To by se též mělo sjednotit, nelze napsat jednou to a podruhé ono, navíc v tom samém dopisu.
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 17. června 2012 v 20:01 | Reagovat

Tohle mě zaujalo!
Poprvé jsem myslela, že jste opravdu založily nějaký spolek, něco jako Yanny a její Cup of literature...
A ona to kniha.
Asi to s tím názvem nešlo jinak, ale je to škoda, protože trochu ztrácí význam. Kniha může být vážně dobrá, popsala jsi ji lákavě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.