Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Deset věcí...

22. července 2012 v 16:01 | Dori |  Deset dní
...které bys v tuto chvíli chtěla říct deseti různým lidem.

Aneb i já jsem podlehla tomuto trendy "řetězáku", původem od Cirrat. Tak nezbývá nic jiného, než doufat, že se zdárně udržím a dovedu to do konce.Za prvé...
Ty, ze všech lidí zrovna ty, víš nejlépe, jak se chovám k těm, co mi nějakým způsobem ublížili. Zradili mě. Lhali mi. Neodpouštím, nezapomínám. A myslím, že jsem ti to říkala nejednou. Dokonce jsi tomu byla i svědkem. Teď ses k nim přidala. Byla to poslední kapka v našem již tak rozpadajícím se přátelství. Doufám, že si stále ještě nemyslíš, že by se to mohlo dát do pořádku. Nedá. Nemám o to zájem.

Za druhé...
Chybíš mi. A nemáš nejmenší tušení jak moc. Co na tom, že jsi již dva roky s někým jiným. Co na tom, že to jsou více jak tři roky, co jsme spolu naposledy mluvili. Teď zpětně se nechápu. Nechápu, proč to mezi námi skončilo. A neskutečně mě to mrzí. Jenže až pozdě jsem poznala, co jsem ztratila. A teď mi zbyla jen trpká příchuť lásky.

Za třetí...
Byla jsi mou kamarádkou ještě dříve, než ta, kvůli které jsme si přestaly psát. A dodneška mě to mrzí, poněvadž se ukázalo, že ta druhá za moc nestála. Výborně jsme si rozuměly, ve všem jsme se shodly a pak to najednou skončilo. Kvůli ní. A i když se teď opět spolu bavíme a smějeme, tahle rána v nás zůstává, že?

Za čtvrté...
Je mi líto, že jsem nebyla taková, jakou sis mě zřejmě představoval. Myslím, že navzdory tomu, co jsem ti tvrdila, nikdy jsem nebyla zcela schopná se odpoutat od minulosti. A ač jsi v mém srdci zakořenil, asi to nebylo dost na to, abych naši lásku udržela. Ale asi to tak je lepší. Zasloužíš si někoho lepšího.

Za páté...
Vždy jsi byla mým vzorem, mou průvodkyní životem. Vždy jsme si výborně rozuměly, v mnoha věcech jsme naprosto stejné. Byla jsi silná, když se od tebe štěstí odvracelo. Uměla jsi schovat svou bolest. Jen já věděla, že něco není v pořádku. Vždy jsi tu pro mě byla a doufám, že ještě dlouho budeš. Stejně jako já pro tebe.

Za šesté...
Měla jsem tě neskutečně ráda. Vlastně i mám. V mém srdci a vzpomínkách zůstaneš napořád. Vždy jsem se těšila, až přijedeš ty k nám, nebo já za tebou. S tebou jsem se pokaždé neuvěřitelně zasmála. Nevadilo ti udělat si srandu ze sebe, jen proto, abys pobavil okolí. Nezapomenu na to, jak jsme spolu tancovali. Luštili křížovky. Hráli člobrdo. A na mnoho dalších věcí. Nezapomenu na tebe.

Za sedmé...
Kvůli tobě jsem proplakala pěknou řádku nocí. Kvůli tobě jsem si myslela, že na světě neexistuje spravedlnost. Nenáviděla jsem tě za to, že jsi mě opustil a dal přednost jiné. A ač si teď spolu občas napíšeme, můj vztah k tobě je spíše zdvořilý. Stejně asi jako tvůj ke mě. Ztratili jsme příliš mnoho času a zpět se to vzít nedá.

Za osmé...
Měla jsem tě ráda, i když bylo zcela zjevné, že ty mě ve své přítomnosti jen trpíš. Ale těch několik málo světlých chvilek, kdy jsem mohla předstírat, že je všechno v pořádku a všichni jsme šťastní, jsem si užívala. Vždy jsem si přála udělat něco tak dobře, abys na mě byl pyšný. Nikdy ti nic nebylo dost dobré. Preferoval jsi jiné. Přesto jsem ti za léta, co jsem s tebou strávila, vděčná.

Za deváté...
Byla jsi mou první "nejlepší kamarádkou". Vzhlížela jsem k tobě, obdivovala jsem tě za to, jak ti to jde u kluků, ačkoliv jsme byly tenkrát ještě malé žabky. S tebou jsem zažívala neskutečně moc srandy, na naše průzkumy okolí nezapomenu. Nebojím se říct, že i díky tobě s láskou vzpomínám na svá mladší školní léta.

Za desáté...
Věř si trochu. Vždy jsi byla takový otloukánek, taková naivní dívka, co všem pomohla, jen aby měla iluzi nějakých přátel. V životě jsi to neměla lehké a ani teď nemáš. Ale jiní jsou na tom přece i hůř. Nemysli na ostatní, co ti tvrdili, že nejsi hezká. Že nemáš na to, aby sis někoho našla. Že nemáš na to, aby ses bavila s přáteli. Otevři se ostatním. Nezanevři na okolí. Neupírej se k nesplnitelnému. Žij.
 


Komentáře

1 Nikolas Nikolas | Web | 22. července 2012 v 16:15 | Reagovat

Tento řetězák mě čím dál víc baví číst. Líbí se mi, jak se s tím každý popere po svém. :)

2 Mathie D. Mathie D. | E-mail | Web | 22. července 2012 v 18:37 | Reagovat

Zaujímavé, konkrétne túto reťazovku čítam poprvýkrát a je fakt chytlavý. Keď sa budem nudiť.... :)

3 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 23. července 2012 v 21:02 | Reagovat

Taky jsem se chopila týhle řetězovky, akorát jsem si ji udělala najednou, ne v deseti dnech :)

4 Cornelia Cornelia | Web | 24. července 2012 v 21:37 | Reagovat

Pořád to znovu a znovu čtu. Říkám si Ne! já to neudělám, ale jo možná se do toho taky pustím. Číst mě to fakticky baví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.