Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Osm způsobů...

24. července 2012 v 18:56 | Dori |  Deset dní
...jak si získat (a udržet) mé srdce.

Ještě než začnu plácat nesmysly, musím - prostě musím - se s vámi podělit o písničku, na které v posledních dnech neskutečně ujíždím. Znám ji již pár let, to ano, ale nedávno jsem ji znovuobjevila, navíc v takové verzi, že uh... No koukněte sami :)


A teď k dnešnímu dni. Vzhledem k tomu, že mé srdce je momentálně volné jako pták, nebrala jsem to ve smyslu přátelském, avšak v tom druhém. Ale s odhlédnutím od některých skutečností by se to určitě dalo použít i pro kamarádství se mnou.Za prvé...
Nelži mi. Nevytáčej se, nevymlouvej. Pokud se mi chystáš zalhat, protože pravda by měla negativní dopad na náš vztah, nedělej to, pokud existuje byť i sebemenší šance, že zjistím, že mi byla řečena lež. Potom by to bylo hodně krušné.

Za druhé...
Občas se prostě chovám jako ten největší cholerik. I bez důvodu. Pokud uvidíš jemné náznaky nadcházející bouře - protáčení očí, odsekávání, žádný úsměv, otáčení se pryč - zmlkni. Myslím to vážně, ztichni a buď se někam odkliď, nebo beze slov obejmi.

Za třetí...
Měj buď stejné/podobné zájmy - filmy, muzika, knížky, cokoliv - jako já, nebo je alespoň toleruj. Smiř se s tím, že při sledování filmů komentuji očividné nelogičnosti. Smiř se s tím, že půlku mého života provázel Harry Potter, to zkrátka nezůstane u následků. Smiř se s tím, že zbožňuji Doctora Who, Červeného trpaslíka a další britské seriály. Smiř se s tím, že mám vyzdobený pokoj fan věcmi, plakáty apod.

Za čtvrté...
Dávej mi najevo svou lásku. I v drobných náznacích, nepotřebuji stokrát denně slyšet "miluji tě". Sem tam mě obejmi, jen tak. Žijeme v době mobilů - napiš mi občas sám od sebe sms. Jednou za čas potěší i květina. Cokoliv.

Za páté...
Zeptáš-li se mě jednou na to, jak se mám/co se děje/co se stalo, a já ti odmítnu odpovědět/řeknu, že nic... Neptej se znovu, nechceš-li být vykázán z mé přítomnosti. Stejně tak se neomlouvej stokrát dokola. Vážně to nemám ráda.

Za šesté...
Piš, prosím, bez gramatických chyb a podobně. Snažím se to ovládat, ale po čase to zkrátka nevydržím a začnu tě na to upozorňovat. Vážně si na tohle potrpím a jsem poměrně znechucená, pokud vidím hrubku typu "bidlím, vydlička, vydět... apod.".

Za sedmé...
Někdy prostě bloudím ve svém vlastním světě a ani za nic se nechci vrátit do reality. Ať se jedná o hraní textového rpg, čtení knížek, obyčejného snění. Akceptuj to.

Za osmé...
Měj mě rád takovou, jaká jsem. Nesnaž se mě změnit.
 


Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 24. července 2012 v 19:18 | Reagovat

Taky si potrpim na správný gramatice, ať už jde o íčka nebo čárky v souvětí.

2 Viollet Viollet | Web | 24. července 2012 v 20:39 | Reagovat

A taky by dotyčný měl vědět, že polévka gaspacho se podává studená, to jest důležitá životní pravda... Jinak s prvním bodem naprosto souhlasím :X

3 Adelaine Adelaine | Web | 24. července 2012 v 20:51 | Reagovat

Jojo, to jsou dobrý způsoby. :) Souhlasím se vším nějak.

4 Cornelia Cornelia | Web | 24. července 2012 v 21:32 | Reagovat

Souhlasím. Hlavně s jedničkou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.