Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Září 2012

A vysokoškolský život může začít

30. září 2012 v 23:04 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Nejdřív jsem chtěla tenhle článek napsat hned po příjezdu domů, pak jsem ho nechtěla napsat vůbec, no a nakonec jsem se stejně potřebovala vykecat. Tak kdyby náhodou, klidně zase stránku zavřete, opravdu to jsou jen vykecávačky.

Týden s knížkou #4

30. září 2012 v 17:51 | Kelly |  Týden s knížkou
A je tu další video, na které jste se všichni určitě nedočkavě třásli, co? :D Inu, ač jsem měla pochyby, tak jsem s tím nakonec nesekla, jak jsem původně chtěla a snažím se dále vytrvat. Zase tam melu naprosté hovadiny, zase jsem tam spoustu věcí neřekla a k tomu všemu to je točené webkamerou, protože se mi nějak potentoval foťák. Hm, teď jsem si tak vzpomněla, že by měl být doma ještě foťák, co má mamka, ale co už, jednou se to nezblázní.

Nuže, snad se to bude těm, co si to pustí líbit, a příště se opět ponasnažím býti lepší :D


Nechce se mi

25. září 2012 v 17:26 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Nechce se mi nic dělat. Nechce se mi balit. Nechce se mi cestovat. Nechce se mi jít do školy. Nechce se mi do neznámého. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Jsem člověk, který se šíleně bojí změn, jsem člověk, který je nervní při všem, s čím nemá zkušenosti. A co za kravinu já udělám? Rozhodnu se jít na školu v cizím městě, kde to skoro vůbec neznám. Kde nikoho neznám. Možná je čas ten strach překonat, ale... Už se vidím, jak se při něčem šíleně ztrapním a všichni na mě budou koukat jako na idiota.


Yeah, nejradši bych se zahrabala pod deku, nasadila si místo čelenky papírové 3D brýle, do ruky vzala Tardis cup, na klín položila notebook a pouštěla si Doctora znovu a znovu. Ale realita je bohužel jiná.

101 cílů za 1001 dní

18. září 2012 v 12:28 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Tak jsem se to rozhodla ozkoušet. Doufám, že mi to pomůže s věcmi, ke kterým se chystám už dlouho, ale pořád je odkládám. Tuším, že jsem to měla rozepsané už přes týden, napoprvé jsem se zasekla u čtyřicítky, pak šedesátky a nakonec u devadesátky. Ale nakonec jsem to nějak splácala. Rozhodla jsem se to seřadit abecedně, ale časem to možná roztřídím do kategorií, aby to bylo přece jen přehlednější. Tak mi držte palce :)

Začátek: 19. 9. 2012
Konec: 16. 6. 2015

Týden s knížkou #3

15. září 2012 v 16:15 | Kelly |  Týden s knížkou
Po menší odmlce další - kupodivu už třetí - video. No, zase tam melu hovadiny, ačkoliv jsem se snažila, opravdu snažila, aby to bylo lepší než minule. Nu, nepovedlo se. Pár věcí, co jsem chtěla říct, jsem úspěšně zapomněla a vůbec se o nich nezmínila. To světlo je zase takové... pitomé, vážně jsem to zkoušela všude po pokoji, ale prostě ani ťuk.

Jak mluvím o knize Malý, velký, tak je to točené dodatečně, šikovně jsem zapomněla, že mám říct i co zrovna čtu. Tak jen tak, no.

Promiňte mi to, já se příště už budu vážně snažit :D. Pokud to tedy nevzdám, nad tím jsem už taky uvažovala. No, uvidíme.


Konečně se zadařilo!

14. září 2012 v 16:36 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Aneb i já již patřím mezi ty, kteřížto úspěšně složili zkoušku dospělosti. Ale že to byly nervy, to vám povím.

V úterý jsem si úspěšně zapomněla oba prstýnky i náramky, které využívám jako talismany, jelikož a protože jsem předchozí den pekla štrúdl a při tvorbě listového těsta jsem si samozřejmě šperky sundala. A poté zapomněla nasadit. Tudíž jsem ve vlaku poněkud znervózněla a neustále se ošívala. Nakonec jsem s tím v rámcii možností smířila a dorazila do na místo dění. Trochu mě rozladilo, že jsem tak brzy v té škole ani být nemusela, poněvadž se žádné oficiální zahájení nekonalo, ačkoliv to bylo psané na rozpisu. Nu, nevadí, tak jsem společně s ostatními vyčkávala, zahráli jsme si i Aktivity, které jsme tam někde vyhrabali a bylo fajn.

A začíná to nanovo.

7. září 2012 v 23:36 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
To bylo keců, že přestane chlastat.
To bylo keců, že se polepší.
To bylo keců, že mámu a děti bezmezně miluje.

Dlouho mu to nevydrželo. A ten kolotoč je tu zase. A čím dál častěji. A já toho už mám fakt plný zuby.

Maturita jako adrenalinový zážitek

3. září 2012 v 22:09 | Kelly |  (ne)deníček - články do 24. 12. 2013
Dnešek se nesl ve znamení opravné maturity z českého jazyka. Kupodivu jsem ani nebyla příliš nervózní, i když za to možná mohl ten fakt, že jsem včera v průběhu večera a noci spořádala polovinu pytlíku s gumovými medvídky, těžko říct. Každopádně jsem si nestěžovala a snažila se z toho vytěžit co nejvíce, než se má obvyklá úzkost dostaví.

Úderem dvanácté začal didaktický test, o kterém škoda mluvit, posledních dvacet minut jsem jen seděla a koukala do blba. Jasně, nějaké otázky jsem s největší pravděpodobností pohnojila, ale v konečném výsledku myslím, že to horší jak dvojka nebude. Tedy, alespoň v to doufám.

Chybějící nervozita z rána se dostavila půl hodiny před začátkem písemné práce, ale nakonec jsem se jakžtakž uklidnila a atrakce jménem slohovka mohla začít. Trochu mě vykolejilo, že jsem nemohla psát fixkou, kterou jsem dostala u NSZ Scio, a musela si vypůjčit cizí propisku. Témata byla... celkem dobrá. Nejdřív jsem měla v úmyslu psát motivační dopis na inzerát nabízející práci streetworkera, ale nakonec jsem si všimla vyprávění na téma adrenalinový zážitek. Každý má ten zážitek jiný a pro mě to prostě je ústní maturita, i když vlastně by se mohlo jednat o jakékoliv vystoupení před lidmi.
Tak co, no. Vyprávění to, myslím, bylo, adrenalinový zážitek (alespoň pro mě) taky, tak jsem ten základ snad splnila. Uvidíme. Ještě příští týden v úterý ústní zkouška a budu to mít za sebou. Snad.


Moonlight (Za svitu měsíce, 2007) | seriál | recenze

2. září 2012 v 16:29 | Kelly |  "Recenze"

Moonlight je americký seriál z roku 2007-2008. Původně byly plánované epizody trvající od čtrnácti do dvaceti minut a kromě hlavního herce Alexe O'Loughlina také s úplně jiným obsazením. Nicméně v květnu 2007 odešel ze zdravotních důvodů jeden z producentů a proto byla většina rolí přeobsazena. Pilotní epizoda - No Such Things As Vampires - měla premiéru 28. září 2007 a získala převážně negativní recenze. Kvůli stávce scénáristů byl seriál 19. prosince 2007 přerušen po dvanácti odvysílaných epizodách, nicméně po skončení stávky CBS ohlásila čtyři nové epizody, které měly ukončit první sérii. Bohužel, 13. května 2008 byl seriál Moonlight definitivně zrušen a ačkoliv se jednalo o jeho znovuobnovení, nikdy k tomu zatím nedošlo.
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.