Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Moonlight (Za svitu měsíce, 2007) | seriál | recenze

2. září 2012 v 16:29 | Kelly |  "Recenze"

Moonlight je americký seriál z roku 2007-2008. Původně byly plánované epizody trvající od čtrnácti do dvaceti minut a kromě hlavního herce Alexe O'Loughlina také s úplně jiným obsazením. Nicméně v květnu 2007 odešel ze zdravotních důvodů jeden z producentů a proto byla většina rolí přeobsazena. Pilotní epizoda - No Such Things As Vampires - měla premiéru 28. září 2007 a získala převážně negativní recenze. Kvůli stávce scénáristů byl seriál 19. prosince 2007 přerušen po dvanácti odvysílaných epizodách, nicméně po skončení stávky CBS ohlásila čtyři nové epizody, které měly ukončit první sérii. Bohužel, 13. května 2008 byl seriál Moonlight definitivně zrušen a ačkoliv se jednalo o jeho znovuobnovení, nikdy k tomu zatím nedošlo.


***(článek může obsahovat spoilery)***

Seriál sleduje osud soukromého detektiva Micka St. Johna, který byl před padesáti pěti roky proměněn o svatební noci na upíra. V prvním díle se setkává s Beth Turner, mladou investigativní novinářkou, která mu tak úplně neznámá není. Před dvaceti dvěma roky ji totiž zachránil ze spárů své manželky, která ji unesla, aby mohli společně být "rodina". To se jí však nepodařilo a Beth se v pořádku vrátila ke svým rodičům a od té doby jí Mick zůstává nablízku, aby na ni dával pozor. Od první chvíle se Beth zdá Mick povědomý, ale proč to tak je, zjistí až v osmém díle - The 12:04 AM.

Ve druhém díle přijde Beth na to, že je Mick upír, ale nezdá se, že by ji to nějak vyděsilo či šokovalo, neboť i v dalších epizodách můžeme sledovat jejich dobrodružství a to, jak se vyvíjí jejich vztah. Ale ačkoliv existuje mezi Beth a Mickem téměř viditelná chemie, zdá se, že jim osud příliš nakloněn není a to nejen z důvodu, že Beth je člověk a Mick upír. Ačkoliv začíná Beth pochybovat, i nadále udržuje vztah se svým přítelem Joshem. To se změní v díle jedenáctém, kdy je Josh zastřelen. Zprvu to Beth dává Mickovi za vinu, protože ho mohl zachránit, kdyby ho přeměnil na upíra, ale nakonec mu odpustí a společně se snaží hranici upír/člověk překonat.

Na seriál mě nalákala hlavně Sophia Myles, kterou mohou fanoušci Doctora Who znát jako Madame de Pompadour z dílu The Girl in the Fireplace ze druhé série. Nicméně dlouho jsem se tomu vyhýbala, jak z důvodu upírské tématiky, tak z důvodu, že to je americký seriál a já zkrátka nemám příliš v lásce americký přízvuk. Povzbudilo mě však nečekaně vysoké hodnocení na ČSFD a proto jsem neodolala a a pustila si první díl. Pak druhý, pak třetí a před chvílí jsem dokoukala poslední díl. Musím říct, že mě to velmi mile překvapilo, u prvního a poté u posledního dílu se opět projevila má přecitlivělá dušička a pěkně jsem si poplakala.

Koncept upírů z Moonlight je odlišný od "upírů" z Twilight, pokud by se toho někdo obával. Na slunci se rozhodně netřpytí a pokud na něm zůstanou příliš dlouho, nic dobrého jim to rozhodně nepřinese. Jediným způsobem, jak je lze zabít, je oheň nebo useknutí hlavy; kolík do srdce, nebo stříbro je pouze na delší dobu paralyzuje. Na spánek se neukládají do rakve, ale do chladicího boxu, a jejich potravou je lidská krev, kterou ale třeba zrovna Mick získává z krevní banky, kde má známého. Mezi oběma hlavními aktéry, Mickem a Beth, je už od prvního momentu zřejmá chemie, ale až na několik letmých polibků se ničeho jiného nedočkáme, ačkoliv kdo ví, co se stane, když se za nimi v poslední epizodě zavřou dveře.

Nedá se říci, že by Moonlight skončil přímo otevřeně, ale rozhodně tam pár nezodpovězených otázek zůstalo a určitě by neuškodilo, kdybychom věděli, jak to mezi Mickem a Beth pokračovalo. Je škoda, že se seriál nedočkal dalších dílů. Za sebe mohu říci, že Moonlight mohu jedině doporučit, ale chápu, že to nesedne každému.

100%

 


Komentáře

1 ChocolateHearts♥ ChocolateHearts♥ | Web | 2. září 2012 v 16:36 | Reagovat

wow, o tom seriálu slyším poprvé.
jinak máš to tady pěkné, tvůj blog na mě působí hodně sympaticky, tak přeju hodně štěstí:)

2 M* M* | Web | 2. září 2012 v 18:11 | Reagovat

Slyšela a četla jsem o tom seriálu už tolikrát, že začínám mít chuť se na něj někdy podívat.
Třeba časem vzniknou další díly ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.