Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Indonésie, Indie, Polsko, Rusko, Kanada, Bělorusko, Velká Británie, 2× Nizozemí, Brazílie

25. listopadu 2012 v 17:38 | Kelly |  Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím

Jen pro připomenutí, co vlastně postcrossing je. Jak už název samotného projektu (a mé rubriky zde) napovídá, jedná se o posílání pohlednic do různých koutů světa úplně neznámým lidem. A samozřejmě - když něco pošlete vy, netrvá dlouho a i ve vaší schránce bude čekat překvapení :) Za sebe můžu říct, že se tomu pocitu, kdy otevřu schránku a najdu v ní pohled, snad nic nevyrovná. Vždycky mi to zlepší náladu na celý den :) A teď už k těm pohlednicím.


Dnešní první je od Catherine z Indonésie a cestovala ke mě 25 dní přes vzdálenost 10 773 kilometrů. Kromě toho, že jsem se dozvěděla, že studium architektury je opravdu mučení, poučila mě, že při objednávání čaje v místní restauraci musím říct 'es teh manis', pokud chci sladký ice tea, nebo místo toho dostanu 'tawar' čili čistý :)


Dalším je pohled od Shaz z Indie. Tenhle překonal vzdálenost 6 141 kilometrů za 17 dní. Na obrázku je její rodné město Bombaj a jedna z jeho nejstarších architektonických památek, sloužící jako Západní železniční centrála.


Jako další tu máme pohled dvou medvědů hnědých z Tater. Ale pohlednici poslal Martin z Polska a jeho závěrečné "Měj se prima!" mi opravdu vyvolalo úsměv na tváři. Pohled cestoval deset dní a urazil vzdálenost 286 kilometrů.


Další pohled je od Victorie z Ruska, která píše, že má ráda deštivé a mračivé počasí. Na obrázku je svícen navržený roku 1968 Victorem Tsigalem. Pohled urazil 1 399 kilometrů za 12 dní.


Jako další tu máme opět medvědy, v tomto případě mláďata medvěda baribala. Přišel od Kristiny z Kanady, která učí malbu a sama maluje nejčastěji olejové krajinky. Pohled urazil 7 484 kilometrů během 24 dnů.


Další pohled je od Inny z Běloruska, ze vzdálenosti 917 kilometrů, která mu trvala 4 dny. Nápis by se do češtiny dal přeložit asi takto - "Když jsi blízko, dokonce i čaj chutná jedinečně." :)


Když jsem viděla následující pohled, radovala jsem se, že mi konečně přišlo něco z Austrálie. Jaké však bylo moje zmatení, když jsem ho otočila a zjistila, že nejen že je posílaný z Velké Británie, ale ještě ke všemu od Češky! :) Lenji žije už devátým rokem v Londýně, ale původně pochází od Chomutova. Pohled cestoval pět dní ze vzdálenosti 1 061 kilometrů.


Následující pohlednice je zvláštní tím, že ji odesílatelka sama fotila :) Inge pochází z Nizozemí a miluje focení, cestování a být kreativní. Osm dní trvalo pohledu urazit vzdálenost 642 kilometrů.


Ačkoliv je na pohlednici ledovec z Národního parku v Argentině, pohled přišel opět z Nizozemí, tentokrát zvládl vzdálenost 675 kilometrů ve čtyřech dnech. Moniek žije se svým manželem a dvěma dětmi v malé vesničce zvané Barneveld.


A dnešní poslední pohled je z Brazílie. Na obrázku je Punaú, kde Luzia strávila týden dovolené, kde si to náramně užila. Pohled cestoval deset dní ze vzdálenosti 10 204 kilometrů.


To bude dnes tedy vše a příští týden vám tu ukážu dalších deset pohledů :) A kdo by měl nějaké otázky ohledně postcrossingu, nebojte se zeptat! :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.