Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Neposlouchám, nekritizuji

7. března 2013 v 17:23 | Kelly |  Na téma
Ráno jsem málem dostala infarkt, když jsem zjistila, že na Rock for People přijedou Thirty Seconds to Mars, a dnešní den se tím tak stal jedním z nejlepších za poslední dobu. Když od loňského listopadu začali postupně oznamovat, na jakých festivalech vystoupí, tajně jsem doufala, že když jezdí všude okolo, tak se v tom výčtu jednou objeví i Česká republika. Když se tak nestalo, fajn, začala jsem s tím pomalu smiřovat. Avšak naděje umírá poslední a na Twitteru dnes čekala tato krásná zpráva:


Ale o tom jsem to tu psát nechtěla. Svůj holčičí fanouškovský záchvat jsem si odbyla ráno a dál už nemám potřebu kvůli tomu vyvádět. A jdeme k nadpisu článku...


Co se týče hudby, jsem nekonfliktní člověk. Poslouchám si, co chci já, a nikoho do ničeho nenutím. Samozřejmě - když objevím nějakou skvělou kapelu nebo samostatného interpreta, se svým objevem se podělím. Když to však toho dotyčného nezaujme, budiž, dál o tom zbytečně netlachám a nepřemlouvám, že jsou tihle super a rozhodně by je měl poslouchat. To samé očekávám od ostatních, když mi nabízejí svoje oblíbence. Není to můj šálek kávy, zdvořile odmítnu a tím to pro mě končí.

Ráno, když jsem zjistila tu zprávu, vydala jsem se nejdřív na facebookovou stránku RfP, jakože jestli to je vážně pravda a případně pro nějaké další informace. Co mě zarazilo a znechutilo, byly komentáře pod tím oznámením a ještě dalším odkazem. Třebaže jich nebylo zase tolik, nutilo mě to ptát se, proč musí být někteří lidi co se týče hudby tak ohromně nepříjemní. Oukej, nelíbí se mi ten interpret, nekomentuji, nelezu na něj, na tom festivalu bude plno jiných kapel, na které můžu jít.

Vysloveně mě ale zvedl ze židle komentář, že 30STM jsou puberťácká sračka pro 13leté holčičky. Možná teď budu působit trochu zaujatě a subjektivně, ale 30STM patří mezi moje nejoblíbenější kapely a nevšimla jsem si, že bych patřila mezi nevyzrálé třináctky. Hmm... A ne, opravdu to není kvůli tomu, že když je Jared ve formě, tak je neuvěřitelně sexy. Když jsem je poprvé slyšela, bylo to víceméně náhodou a tehdy jsem rozhodně ještě neměla takový přístup k internetu a tudíž jsem se nehnala, abych si je hned vyhledávala. Líbí se mi jejich hudba, že vždycky přijdou s něčím novým, a že jsou originální. A takhle bych mohla ještě chvíli pokračovat.

Dále tam bylo cosi o tom, že jejich koncert na Prague City Festival byl katastrofa. Nebyla jsem tam, nemůžu soudit, ale co vím, bylo to kvůli tomu, že Jared byl nemocný a vůbec neměl vystupovat, jenže když účast odřekli Blink 182, jeden z headlinerů, tak by bylo blbý, kdyby to zrušili i další. A tak to odehrál. Což některé lidi zjevně zprudilo, protože to byla hrůza a nuda a já nevím co ještě. Vsadím se, že kdyby to vystoupení teda odřekli, tak by zase remcali, že ani na ten fesťák nedorazili.
Já tedy byla jen na jednom jejich koncertě (18. 3. 2010 ♥), ale za sebe musím říct, že na to nikdy nezapomenu a byla jsem z toho nadšená ještě dlooouhou dobu poté. Kromě toho čekání (ale upřímně, která kapela začíná úplně na čas) bych vrátila čas zpět a užila si to znovu. Nemyslím si, že by tenhle samostatný koncert byla katastrofa, tudíž očividně se to nedá aplikovat na všechny koncerty.

Nicméně však nechci, aby si někdo myslel, že se dokážu tak rozčílit jen kvůli své oblíbené kapele. Mě doráží i to, když někdo, kdo má podobný vkus v hudbě jako já - a tudíž za normálních okolností bych se s ním nadšeně bavila - uráží a shazuje ty populární hvězdičky. Justin Bieber, One Direction a co já vím, kolik jich ještě existuje. Jsem registrovaná na karaoketexty.cz a tak tam občas nakouknu. A když tam vidím komentář typu "musíme v hitparádě zabrat a předehnat ty přiteplený jednosměrky", tak mi nezbývá než vrtět hlavou a zase to radši zavřít. Tak holt mají One Direction víc fanoušků - a tím pádem i víc hlasů - proto ještě není třeba je urážet. Rozumějte ono se jim nelíbí, když někdo napadá tu jejich skupinu, ale jakmile jim to někdo vrátí, tak je oheň na střeše.

Je pravda, že když se fanoušci chovají jako magoři a uráží všechny ostatní, tak je těžké být nestranný a nebýt kvůli tomu zaujatý vůči tomu dotyčnému interpretovi. Přesto si stojí za názorem, že se to dá řešit v klidu a není potřeba vyvolávat zbytečnou nenávist. Je to dětinské...

Neposlouchám, nekritizuji, ignoruji.
 


Komentáře

1 Betty Betty | Web | 7. března 2013 v 17:52 | Reagovat

Dnešek bude vždy krásnější než včerejšek:)

2 Teeda Teeda | Web | 7. března 2013 v 18:17 | Reagovat

To máš jako Justin Bieber. Já sice nepatřím ani k fanoušků ani k odpůrcům, ale vadí mi trochu, jak se svět dělí na kokoty a třináctky, co ho poslouchají a pak ty hustý inteligenty, co ho odsuzují. Podle mě asi zpívat umí, jinak by se nikam nedohrabal a pochybuju, že by si ten dav třináctek objednal. Tak mi vadí, jak se někdo do někoho naváží, když navíc tvrdí, že ho vůbec neposlouchá. Ale to jsou lidi. Podle mě to je stejný jako ty píšeš s tou kapelou. Dlab na ně. .)

3 Kelly Kelly | Web | 7. března 2013 v 18:26 | Reagovat

[2]: No vždyť to píšu, předposlední odstavec ;)

4 SamDarkness SamDarkness | 7. března 2013 v 18:44 | Reagovat

Tuhle radostnou zprávu mi hned odpoledne napsalo asi 8 lidí smskou, ještě dříve než jsem se dostala na internet. :D
Osobně jsem též z toho nadšená, protože jsem byla na obou koncertech 30stm (jak 2010,tak i 2011) a musím říci, že za ty peníze to stálo. :)
Myslím, že je opravdu každého věc co chce poslouchat, ale moje sympatie budou vždy větší k těm, kteří si sami dokáží napsat jak text tak i hudbu. To jsou opravdový umělci...

5 Raisel Raisel | Web | 7. března 2013 v 19:32 | Reagovat

Jé, hned mám hezčí večer, i když se na RfP s největší pravděpodobností nedostanu. :D Líbí se mi způsob, jakým si tenhle článek napsala. 30STM mám ráda. Jejich texty, písnčiky, Jareda jako zpěváka i herce. Takže jedině souhlas :)

6 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 15. května 2013 v 23:01 | Reagovat

Děkuji za tenhle článek, konečně někdo, kdo souhlasí. Lidi, když se vám to nelíbí, proč to tak odsuzovat? Někdy si říkám, že si hledají videa jen proto, aby pod ně napsali negativní komentář.

7 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 4. srpna 2014 v 11:44 | Reagovat

Tohleto házení špíny na někoho/něco kdo/co mi třeba nesedí, nesnáším. Je spousta knížek, filmů, hudby, které nejsou můj šálek čaje ale přece nepolezu jak nějaký debil na nějaké fórum fanoušků a nezačnu ji tam nadávat do kriplů a já nevím čeho jen proto, že zbožňují něco co já ne.
Např. Biebra neposlouchám, na můj vkus má příliš jemný dětský hlas, protože upřednostňuji chrapláky a hluboké hlasy, ale nepatřím k jeho haterům. Podle mě jsou takoví lidé těžce zakoplexovaní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.