Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

Na koncertu Imagine Dragons

25. dubna 2013 v 21:35 | Kelly |  Zážitky
Když jsem loni v říjnu objevila Imagine Dragons, byla jsem z nich hrozně nadšená a to nadšení stále trvá. Říkala jsem si, že by bylo fajn, kdyby se na své tour zastavili v Praze a ejhle! O pár dní později vyhlásili termíny koncertů a tam, 24. 4. 2013, bylo napsané Roxy, Prague. Okamžitě jsem tu informaci posunula dále své nejmilejší kamarádce Rézince a bylo dohodnuto, že tam prostě půjdeme a tečka.

(Koncert byl posléze přesunut do klubu SaSaZu kvůli obrovskému zájmu o vstupenky :))


A včera se náš plán stal skutečností. Nejdříve jsme se ovšem musely najít, což bylo taky vtipné. Sice jsme byly na jedné stanici metra, ale ono když má ta stanice dva východy, tak prostě bylo zákonitě jasné, že budeme každá stát u jiného východu xD.

"No a kde jsi? Na co koukáš?"
"Na eskalátory."
"Na co?"
"Na eskalátory!"
"Na co?"
"Na schody, co jezděj!"
"Jó, no jó, už tě vidím!"

Na svou obranu ale musím říct, že nejsem tak blbá, abych nevěděla, co jsou eskalátory, ale zkrátka jsem ten den byla trochu nedoslýchavá :D. Ale tak dobře, hlavně že jsme se našly a mohly se z Dejvické přesunout na Vltavskou. A dobrodružství pokračovalo...

"Tak snad to tady někde už bude, ne? Tady je ta tržnice, tak už to nebude daleko..."

A světe div se, my našly i to SaSaZu. Neb jsme tam ale byly poněkud dříve, tak jsme se domluvily, že si zatím zajdeme do McDonalda, který by tam někde měl být...

"Já ti říkám, že jsem ho na té mapě viděla!"
"Nó, tak tady ale nikde není, ne?"
"Musí! Přece nejsem slepá! Určitě bude tady někde za rohem!"

Samozřejmě, že jsme ho nenašly. A vážně doteď netuším, kde tam je, ale očividně někde blízko být musel, protože tam pak pár lidí ve frontě mělo kelímky a papírové pytlíky s logem McDonald's. Každopádně jsme si teda pak řekly, že si zajdeme aspoň do nějaké kavárny. Haha! Hlavně že jsme po cestě narazily na deset lékáren, ale na normální kavárnu ani jednu. Pardon, jednu kavárnu jsme nakonec našly a na nějaký čas v ní tedy zakotvily. Pokecaly jsme přitom o všem možném, od knížek přes seriály až po filmy, od Doctora Who po Hru o trůny, zdrbly jsme Hunger Games, pitomé epilogy a hodně dalšího. Kolem šesté jsme se konečně zvedly a namířily si to pomalu zpátky.

"Ještě si koupím nějaké pití a něco k jídlu."
"Jó, já taky. Tam bylo Penny někde, co?"
"No asi jo."
...
"Kde sakra je? Vždyť jsme kolem něj šly!?"

Asi tam bylo, ale o kousek dál na druhou stranu, než jsme šly my xD. Ale tak nevadí, nakonec jsme to vzdaly a šly k tomu vchodu. Tam jsme si sedly na obrubník a čekaly. A čekaly. A čekaly. Pak se začala tvořit pomalu fronta, tak jsme hezky zaujaly svá místa a pro změnu se mačkaly. A to až do osmi, kdy konečně začali pouštět dovnitř. A tam... A tam nastalo další mačkání až do devíti, kdy přišla na scénu předkapela A Banquet (což jsem se tedy upřímně divila, že začali fakt na čas). A Banquet zpívají anglicky, ale jinak to je česká kapela, což mě tedy trochu překvapilo, protože o českých interpretech já valného mínění nemám. Osobně bych řekla, že naživo jsou mnohem lepší než z videí, ale přesto to můj šálek kávy není a byla jsem docela ráda, když po půl hodině oznámili poslední písničku a konec šmitec.Pak nastalo přesunování aparatury a štelování nástrojů, načež krátce po desáté hodině nastoupili na scénu očekávání IMAGINE DRAGONS! A já si to už od začátku hrozně moc užívala. Sice jsem toho moc koukatelného nezachytila, protože můj foťák je prostě ten nejobyčejnější z obyčejných a mohla jsem být ráda, že jednou za čas se mi povede vyfotit i osobu a ne jen barevný flek.
Na některých fotkách si můžete povšimnout dlahy na pravé ruce frontmana. Ano, on si zlomil zápěstí jen den před koncertem v Praze. Trochu jsem se předtím obávala, aby nakonec ten koncert nezrušili, ale ne, normálně se konal. A můžu vám říct, že kdyby to zápěstí zlomené neměl, tak bych snad nepoznala rozdíl. Dan Reynolds je neuvěřitelně energický člověk! V jednu chvíli na pódiu pobíhal, v druhou poskakoval a v tu další bubnoval a u toho taky zvládal poskakovat. Celé jejich vystoupení bylo prosyceno neskutečnou energií a nadšením.

"I know I'm gonna mess this up... 'milju vas'!"
Celý ten večer jsem si ohromně užila (až na tu krávu, co se při Radioactive zcela sprostě nacpala přímo přede mě), sice mě ke konci už nechutně bolely paty, ale bez váhání bych hned vrátila čas a koncert si zopakovala, protože to byl opravdu neuvěřitelně úžasný zážitek. Zvláště tehdy, když bylo slyšet, jak celý dav zpívá s frontmanem, to se mi normálně draly slzy do očí, jelikož jsem byla fakt ohromně šťastná, že tam můžu být.
A teď už jen nezbývá doufat, že se k nám někdy podívají znovu :)


A chuťovka na konec. Doposud neslyšený song, při kterém jsem taktéž měla slzy na krajíčku. Je vážně nádherný a slyšet ho naživo bylo snad ještě lepší. Doufám, že ho někdy vydají i studiově :)


 


Komentáře

1 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 25. dubna 2013 v 22:08

Nevím, jestli to víš, ale pokud ne, tak ti možná udělám radost, jdi na web Evropy 2 a najdi si tam v archivu s nima rozhovor, měli ho asi kolem pátý před konzertem...;)

2 Kelly Kelly | Web | 25. dubna 2013 v 22:09

[1]: Děkuji za snahu, ale o tom rozhovoru samozřejmě vím ;)

3 beautykiller beautykiller | 25. dubna 2013 v 22:24

Oni byli v ČR?!
Mi-lu-ju Radioactive. Ach.

4 Sentencia Sentencia | Web | 27. dubna 2013 v 8:50

docela mě mrzí, že jsem se o jejich koncertu dověděla až tak pozdě, protože na ně bych asi i šla. jsou skvělí :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.