Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den čtvrtý - Film, ze kterého je mi smutno

11. června 2013 v 13:35 | Kelly |  30denní filmová výzva
Dnešní den byl kupodivu velmi snadný na výběr, vlastně jsem skoro neváhala a věděla jsem, že pro toto téma mám jasno. Ještě jen zmíním, že ve druhém dni jsem se rozhodovala mezi tímhle a Královstvím ohně, které jsem tam nakonec zvolila. I tohle je podle mě podceňovaný film.


S dneškem je to podobný případ jako včera. Existuje fakt hodně filmů, které mě vezmou za srdce a dovedou rozplakat (což mezi námi není žádné terno, já jsem hrozná citlivka), ale většinou jde jen o jednotlivé scény, ne o film jako o celek. Film Proti proudu mě nerozbrečel. A přesto jsem po celou dobu měla takový tísnivý, depresivní pocit, který přetrval ještě dlouho po skončení.

Zhlédla jsem ho na doporučení kamarádky (loni v létě jsme měly období, kdy jsme koukaly jen na filmy s Josephem Fiennesem), které ale ve výsledku přišel takový průměrný, tak jsem si říkala, že já to asi budu mít podobně. No, neměla...

Je fakt, že Proti proudu je film jednodušší, s několika hluchými, povrchními místy, to ale nemění nic na tom, že jistou hloubku to má. Charaktery postav nejsou zrovna pečlivě rozvinuté a vlastně toho o nich moc nevíme, ale ono to ničemu nevadí, pro ten příběh to až tak důležité není.

Smutné na tom je, že vy vlastně už od začátku víte, jak ten film nakonec dopadne. To je právě to, co mě tak dusilo. Ačkoliv se v průběhu zdá, že konec bude jiný, optimističtější, nestane se tak, a vy vlastně ani nejste zklamaní, protože to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo. Hodně lidí vyčítá tomuhle filmu právě tu předvídatelnost, jenže mě přijde, že to tak bylo zamýšlené. Ono se to vlastně ani jinak udělat nedalo.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 11. června 2013 v 13:37 | Reagovat

Další film, který vůbec neznám :D ... Kde ty na to chodíš? :D A to jsem si myslela, že zase nejsem až takový filmový ignorant :D

2 Kelly Kelly | Web | 11. června 2013 v 13:40 | Reagovat

[1]: Tak na tenhle bych asi taky nepřišla, kdybych nesjížděla filmografii J. Fiennese :D

3 Vendy Vendy | 28. června 2013 v 13:16 | Reagovat

Tak tenhle taky neznám. Máš zajímavý výběr!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.