Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den druhý - Nedoceněný film

9. června 2013 v 19:00 | Kelly |  30denní filmová výzva


Dvacet let v budoucnosti a lidstvo se ocitá na pokraji zkázy. Stačilo jen probudit draka... Asi takhle by se dal shrnout obsah filmu Království ohně. Na tento film jsem opět narazila náhodou a sama, když jsem si na čsfd prohlížela žebříčky filmů, které pocházejí alespoň částečně z Irska. Nedívala jsem se na trailer, jen jsem zběžně prohlédla komentáře a z toho jsem usoudila, že se raději nebudu vzrušovat, abych pak nebyla zbytečně zklamaná. A dobře jsem udělala...

Jakmile od tohoto filmu nečekáte podívanou na Oscara, tak budete rozhodně příjemně překvapeni. Začátek sice nijak neoslní, ale následná postapokalyptická vize Země je více než uspokojující.

Na začátku sledujeme malého chlapce Quinna, kterak nešťastnou náhodou probudí spícího draka. S velkou dávkou štěstí vyvázne živý a jeho osud může pokračovat. Následně se ocitáme v Anglii o dvacet let později. Země je sužována nálety draků, lidstvo už nechce bojovat a snaží se jen přežít. Až do chvíle, kdy se u pevnosti skupiny lidí - které velí již dospělý Quinn - objeví kolona Američanů. Ti se chtějí vydat do Londýna, kde hnízdí onen první drak, který to všechno začal. Jak to dopadne či nedopadne, to už si budete muset zjistit sami.

Jak jsem už zmínila předtím, film mě nakonec dokázal zaujmout. Velmi se mi líbily scény s dětmi, za zmínku stojí scéna, kde Christian Bale a Gerard Butler předvádí místo večerníčku Star Wars. Kdyby se tam děti nevyskytovaly, asi bych nebyla tak rozpolcená, komu fandit více - jestli lidstvu, nebo drakům :)
Draci samotní byli opravdu nádherně vytvoření, rozhodně jedni z nejlepších, co se kdy ve filmu vyskytli.


Opravdu mi přijde, že Království ohně je film velmi podceňovaný a opomíjený, a jen mi to dokázalo, že na většinu komentářů z čsfd se vskutku nelze spoléhat. Je jasné, že kdo má ohledně filmů velká očekávání (chápu, že u některých třeba ani malá očekávání mít nelze), tak bývá ve většině případů hrozně zklamán.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 9. června 2013 v 19:06 | Reagovat

jenže ono csfd.cz je fakt plný debilů :D ...občas se nestačím divit, jaká hodnocení dávají a co za komentáře píšou. Mám tam jednoho speciálně vyhlídnutýho blba, co přesně všechny filmy, co se mi absolutně nelíbí, hodnotí pěti hvězdami a těm dobrým  se nebojí dát odpad :D (Ne, to není jako já a Indigový drak... to byla fakt sračka! :D)

A ten film mě zaujal už když jsi o něm mluvila na fb myslim... někdy se na něj kouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.