Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý - Film s oblíbeným hercem

27. června 2013 v 19:00 | Kelly |  30denní filmová výzva
Máme tu dvacátý den a to znamená co? Dvě třetiny již za námi! A Kelluška je co? Šikovná, protože se jí konečně povedlo zaplnit i zbývající dny, tudíž už jí stačí jen se dokopat k napsání. (Což asi nebude zrovna nejlehčí, ta lenost je hrozná věc.)


Na rozdíl od dne s tématem oblíbené herečky byl dnešek mnohem náročnější. Dokonce se tu vyskytly dva problémy. Za prvé, jakého herce mám do háje vybrat? Opravdu skoro nemožný úkol, když jich máte hned několik. A když jsem se nakonec definitivně rozhodla, kterého herce sem nacpu, tak se hned nabízí druhá otázka. A jaký film mám od něj vybrat?

Nakonec díky metodě ententýky dva špalíky vyhrál již výše zmíněný film - Anglický pacient. (Pak byly ve hře filmy Nepohodlný, Předčítač a Schindlerův seznam. Fakt, nelžu, prostě jsem si to musela rozpočítat.) Ralpha Fiennese jako herce naprosto zbožňuji a zatím se mi líbil snad každý film s ním hlavní roli, který jsem stačila zhlédnout. Nu, a Anglický pacient samozřejmě nebyl výjimkou.

Je to film velmi krásný, velmi romantický a - jak jinak - velmi smutný. Sice jsem tvrdila, že si na romantické filmy příliš nepotrpím, ale víte... ono se to prostě musí umět a pak se zalíbí i tomu největšímu zarputilci. I když kdo ví, třeba to na mě zapůsobilo jen díky hereckému obsazení. Po boku Ralpha Fiennese si zde zahrála Juliette Binoche (na filmovém plátně se setkali už v Bouřlivých výšinách), Kristin Scott Thomas, kterou jsem do té doby neznala a která pro mě byla příjemným překvapením. Vedlejší roli si zde střihl i Colin Firth, což pro mě je další plus :)

Kromě hereckého obsazení jistě zapůsobí i audiovizuální stránka. Aby taky ne, když Anglický pacient získal celkem devět Oskarů, mimo jiné i za kameru, výpravu, kostýmy a hudbu. Ten soundtrack je opět parádní, ačkoliv tentokrát si myslím, že více vynikne při filmu, než když se poslouchá úplně samotný. (To je tedy snad u každého filmu, nicméně většina soundtracků neztrácí na kouzle, ani když se pustí samotné.)
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. června 2013 v 19:04 | Reagovat

Mně bylo hned jasný, jaký herec se tu nakonec objeví :D
Ale teda... čím dál víc romantiky, já ti dám, že si na ně nepotrpíš, určitě máš  doma vlastní police s filmy  plné romantiky :D :D

2 Kelly Kelly | Web | 27. června 2013 v 19:07 | Reagovat

[1]: Když ono prostě víš co... není romantika jako romantika. Jak jsem psala výše, prostě se to musí umět a nemůže to být taková ta klišoidní srágora, co prostě tu atmosféru nevytvoří, ať je to romantický od začátku do konce.

3 Lauralex Lauralex | Web | 27. června 2013 v 21:24 | Reagovat

Film neznám, ale Ralpha mám ráda. Znám ho hlavně z Krásné pokojské (no jo :D) a z Předčítače, to je úžasnej film.

4 Kelly Kelly | Web | 27. června 2013 v 21:32 | Reagovat

[3]: Jestli máš ráda Ralpha, tak Anglického pacienta rozhodně jen doporučuju, vážně parádní pokoukání :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.