Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvacátý první - Oblíbený akční film

28. června 2013 v 19:00 | Kelly |  30denní filmová výzva
Předem se omlouvám, pokud to dnes vyzní, jako by to psalo desetileté děcko, ale jsem nějak mimo. (Zase.) Dělá mi problémy se normálně vyjadřovat, a proto to vypadá tak, jak to vypadá xD


Já a čistě akční filmy, to zrovna moc k sobě nejde. Vždycky u toho větší část tvoří něco k tomu, ať už to je komedie nebo science-fiction. A je to tak i filmu, který jsem vybrala dnes.

Kdo nezná seriál Firefly, tomu asi sequel v podobě filmu Serenity nic neřekne. Ale přesto jsem se rozhodla ho sem dnes zařadit, protože proč by ne. Je to zařazené mezi akční filmy, takže co, zadání jsem splnila.

Jak jsem napsala už výše, Serenity je pokračováním Firefly, a tudíž pokud to někdo neviděl, asi nemá cenu, aby na Serenity koukal. Netvrdím, že by to bylo úplně nepochopitelné, nicméně je tam dost narážek na minulost a bez té to jaksi nemá cenu, že. Potom vznikají taková ne moc dobrá hodnocení, které ze sebe vyplácli lidé, co k tomu seriálu ani nečuchli.

Firefly má bohužel jen jednu řadu, což je dosti škoda, na druhou stranu to Serenity poměrně vynahrazuje. Větší prostor zde dostala hlavně postava River, která v seriálu úplně nevyčnívala, což je podle mě škoda, jelikož ona si to zaslouží. Celkově ty postavy se mi zdály vykreslené mnohem lépe, čímž ale samozřejmě nechci říct, že seriál stojí za nic. Jen k tomu prostě bylo více příležitostí.

O příběhu ani nemluvě. Užít si jeden příběh ve dvou hodinách namísto ve třičtvrtě hodině, to je prostě rozdíl a ta dvojnásobná stopáž je sakra znát. Děj byl dovedený k dokonalosti a já jen čuměla s otevřenou pusou, co že se to tam vlastně děje.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 28. června 2013 v 20:08 | Reagovat

Neviděla jsem :D ale znám... To je tak, když ani seriál, který má jen jednu blbou řadu, není člověk schopen dokoukat aneb Hanyuu má běžně rozkoukáno tisíc a jeden seriál, přes které se prokousává stovky let a pak to dopadá, jak to dopadá :D
Teď máš tu čest s člověkem, co se tímhle tempem dostal třeba v Supernatural od ledna jen přes dvě řady :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.