Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den dvanáctý - Film s oblíbenou herečkou

19. června 2013 v 20:00 | Kelly |  30denní filmová výzva
Dnešní výzva vůbec nebyla obtížná vzhledem k tomu, že oblíbenou herečku mám jen jednu. Já všeobecně herečky moc neobdivuju, resp. jsou mi tak nějak jedno, a to samé u zpěvaček. Jestli si nějakou ženu oblíbím, to už vážně musí být něco.


Outlander je film, který je dle mého skromného názoru opět hrozně podceňovaný. A nejde o to, že v něm hraje má oblíbená herečka, ale celkově. Buď mám divný vkus já, nebo většina ostatních, ale mě se tenhle historický sci-fi thriller hrozně líbil. (Jinak se tedy omlouvám, že mám výjimečně anglický název toho filmu, ale mě ten český - Vikingové II - vůbec nesedí, protože to není pokračování Vikingů. A i u těch dřívějších Vikingů je ten český název taky dost ošemetný.)

Je fakt, že nebýt Sophie Myles, asi bych si ten film jen tak nepustila. Nebo pustila, ale až za hodně dlouho, dokud bych na něj náhodou nenarazila. Vzhledem k nižšímu hodnocení jsem k tomu opět přistupovala s pochybami (sice vím, že to hodnocení na čsfd je kolikrát mimo, ale i tak se tím občas nechám mírně ovlivnit, pokud jde o filmy s nízkým hodnocením) a opět jsem byla velmi mile překvapena.

On ten film je fakt dobrý, jakkoliv příběh o tom, jak cizinec Kainan havaroval s vesmírnou lodí na Zemi v době Vikingů a spolu s ním i zabijácký moorwen, které ho se Kainan snaží ulovit než vyvraždí celou současnou populaci, může znít jalově. Takovou třešničkou na dortu jsou Kainanovy flashbacky, které fakt stojí za to, a z nichž se dozvíte, -MOŽNÝ SPOILER- že ti moorwenové až tak špatní nejsou a dohnala je k tomu až situace. (Aspoň myslím, viděla jsem to už trochu déle.) -KONEC MOŽNÉHO SPOILERU-

Herecké obsazené je opravdu skvělé, James Caviezel jako Kainan opravdu exceluje a podává fakt dobrý výkon, stejně jako hezká tvářička Jack Huston aka Wulfric. A samozřejmě nemůžu zapomenout na svou milovanou Sophiu Myles jako tvrdohlavou vikinskou bojovnici Freyu, která je se zrzavými vlasy neskutečně sexy.

Sophia je vážně skvělá ženská a ještě lepší herečka. Poprvé jsem ji viděla v epizodě Doctora Who - The Girl in the Fireplace, což je doteď jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Sophii role Madame de Pompadour neskutečně sedla a já bych si v tom už neuměla představit někoho jiného. Mám ji hrozně ráda, je roztomilá, má příjemný obličej a krásné oči a baví mě objevovat její role v různých filmech a seriálech. Je to fakt jediná herečka, která se mi dovedla dostat pod kůži a na kterou mám poslední dobou docela silný crush.


A jaká je vaše oblíbená herečka, pokud nějakou máte?
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 19. června 2013 v 20:02 | Reagovat

Od oblíbené herečky až asi k dvacátému dni je to jen horší a horší, teda aspoň podle mého :D Závidím, žes měla tu volbu tak lehkou :D :D

2 Lilly Lilly | E-mail | Web | 19. června 2013 v 20:21 | Reagovat

To si určite pozriem :)

3 Koralína Koralína | E-mail | Web | 19. června 2013 v 21:21 | Reagovat

Pro mě je oblíbená herečka naprosto jasná bez jakéhokoliv přemýšlení - Emma Watson :)

4 Vendy Vendy | 26. června 2013 v 23:16 | Reagovat

Znám jen podle jména, ale film jsem neviděla, ani jedničku, ani dvojku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.