Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den jedenáctý - Film, který ohledně něčeho změnil můj názor

18. června 2013 v 15:15 | Kelly |  30denní filmová výzva
Dnes jsem měla docela jasno, který film vyberu. Ale obávám se, že plno lidí se mnou nebude souhlasit. Ono se mi zase tak často nestává, že by mě filmy nějak ovlivnily, to spíš knihy když už. Ale filmů je po čertech málo, takže tohle je i víceméně jediný, na který jsem přišla a změnil můj názor nějak markantněji. Či spíše dotvořil můj názor.


Hodně lidí mě momentálně patrně prohlásí za necitlivou mrchu, ale zkrátka to tak je a nemyslím si, že bych byla v tomhle jediná. Když jsme se nedávno na téma vyskytující se i v tomhle filmu bavily s Hanyuu, tak jsme víceméně došly ke stejnému názoru, tak snad aspoň ona mě neodsoudí xD

Abych ale přešla k tomu filmu... Je to i můj život je film zcela jistě dojemný, plný zdrcujících scén, plný silných emocí a já nevím, čeho všeho ještě. No aby taky ne, když tam figuruje děvče umírající na rakovinu. Když mi tenhle film spolužačka doporučila, tak jsem se na to moc nadšeně netvářila, protože jsem věděla, že u tohohle budu řvát. A taky že jo. Jenže...

Jenže po zhlédnutí filmu jsem si uvědomila, že tyhle prvoplánové citové vydíračky, odvolávající se na nesmiřitelný osud, kterému se nelze nijak bránit, mě prostě začínají odpuzovat. Já nejsem necitlivý člověk, to naopak. Ale přesto mě tento typ filmů (a knih, když na to přijde) vlastně vůbec nevzrušuje a naopak ho vůbec nemusím. Tím ovšem nechci říct, že mě nevzrušují ani skutečné události. To ne... Mě je těch lidí líto a snažím se občas přispět, když můžu a je potřeba.
Jen to zkrátka nemusím ve filmu/v knize. To už je totiž točené/psané s tím, že to prostě lidi zaujme a chytí za srdce a bude se to úspěšně prodávat. Kdyby ti filmaři radši dali ty peníze na nějaký výzkum či charitu, to by bylo mnohem efektivnější, než točit tyhle citově vyděračské dojáky. Ty lidi to sice zhlédnou, ale ruku na srdce... Kdo pak hned spěchal pomoct těm potřebným?

Já fakt nejsem necitlivá nána, co nedokáže ocenit smutné lidské osudy, ve kterých figuruje mnohdy nevyléčitelná nemoc. Jenže v tom to je. Ty věci se prostě dějí a tím, že se o tom natočí film nebo se napíše knížka, tím se ničemu nepomůže.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 18. června 2013 v 15:19 | Reagovat

Můj názor na to znáš, já tě za to určitě odsuzovat nebudu. Jak jsi sama psala, shodly jsme se na tom samém.
Tyhle filmy jsou točené jen proto, aby dostaly co nejvíc lidí, všichni hned začnou strašně litovat chudáčky, co mají těžký životní osud a úspěch filmu/knížky je zaručen.

2 Vendy Vendy | Web | 26. června 2013 v 23:28 | Reagovat

V něčem s tebou souhlasím, takové filmy jsou určitě zajímavé námětem, navíc v životě si bolesti, nemoci a umírání užijeme naplno. Přesto mě některá zpracování zaujmou, ale nemusím vidět všechno.
Tento film jsem viděla, zpočátku se vše jevilo trochu jinak, pak se z toho vyklubal jiný závěr, jen ty dojáky s loučením - nevím nevím jak to probíhá ve skutečnosti, nemyslím, že se lidi dokážou usmířit s tím, že někdo blízký jim umře a řešit objímání a odpouštění a řeči o posmrtném životě ještě zaživa.  (Možná takoví jsou, ale když mi umírala kamarádka na rakovinu, do poslední chvíle jsem věřila, že se to otočí, že díky péči pookřeje a vše se v dobré obrátí a nebyla jsem schopna přijmout fakt, že umře, i když jsem to měla před očima. To samé bylo s mojí mámou, snažila jsem se chovat tak jako obvykle, abych nepřipustila situaci, že je to s ní fakt zlé. Teď mě to mrzí, ale v tu dobu jsem asi měla pocit, že když se budu chovat jakoby nic, přelstím tím osud. Nepřelstila jsem.
Ale to jsem odbočila...
zkrátka, některé filmy (vyděračské) mi nevadí, některé mi lezou na nervy, záleží, na jaké téma a jakým způsobem vydírají. Tohle bych asi podruhé vidět nemusela, ale film Marley a já oproti tomu je film, který si možná po čase pustím znova, i když závěr jsem taky silně obečela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.