Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den osmý - Film, který jsem viděla nespočetněkrát

15. června 2013 v 19:00 | Kelly |  30denní filmová výzva
Prosím vás, řekněte mi někdo, že občas použijete slovo 'bezpočtukrát'. Včera jsme s Hanyuu trochu diskutovaly o dnešním názvu a já jsem navrhovala variantu právě s 'bezpočtukrát'. "Koukala" na mě trochu divně a že kde jsem to sebrala xD

Dnešní film jsem asi třikrát měnila, nechtělo se mi vybrat jeden a aby ten druhý zůstal opomenutý. Nakonec jsem to zase porozdělila někam jinam, stejně jako v případě sci-fi dne, takže jsem poměrně spokojená. Dokonce jsem došla až tak daleko, že kromě pěti dnů už mám víceméně všechno zaplněno, tudíž už nebudu tolik hořekovat nad složitým vybíráním :D


Nebudu zastírat, že film Pan Nikdo jsem si napoprvé pustila kvůli jednomu z hlavních herců, Jaredu Letovi. Kdybych řekla, že to bylo kvůli námětu, tak bych pěkně kecala. Nějakou roli to tam sice hrálo, ale ten primární popud byla touha zhlédnout Jaredovu filmografii.

Existují filmy, které jsem viděla mnohem víckrát než tenhle, u tohohle bych počet zhlédnutí mohla spočítat na obou rukou a nohou dohromady (což i tak je obdivuhodný výkon, vezmeme-li v potaz, že je dlouhý skoro dvě a půl hodiny), ale jednak jsem ty ostatní nacpala jinam a jednak jsem chtěla vybrat film, který není tolik profláknutý. A dokonce ani nemůžu říct, že bych si ho podruhé pustila jen proto, že by se mi napoprvé tolik líbil. Ta zamilovanost přišla až časem.

Pan Nikdo je strašně zvláštní film, u kterého se zkrátka vůbec nedá vychytat všechno na první zhlédnutí. Dokonce ani na druhé či na třetí. Celý ten film je tak propletený komplex, že se tam pokaždé najde nějaká drobnost, kterou jste při předchozím zhlédnutí přehlédli. Což ani není nějak k podivu, vzhledem k tomu, že se během filmu odehrává několik linií zároveň a vy nikdy nevíte, která z nich je ta skutečná a která ne.

Celý film jsou naprosto fantastické vizuální orgie. Práce s kamerou je dalším důvodem, proč si ten film pouštím vždycky ráda. Za jedno zhlédnutí se zkrátka nedají užít ty perfektní obrazy, které jsou vyšperkované na maximum. O hereckých výkonech ani nemluvě. A teď nemám na mysli jan Jareda, ale i ostatní herci podávají ohromně parádní výkony a už jen proto stojí za to se na Pana Nikoho (oukej, nemám tušení, jak to skloňovat, když to je v názvu filmu) podívat. Pan Nikdo ale není jen pastvou pro oči, nýbrž si určitě užijete i naprosto skvělý soundtrack, který se bezpochyby povedl.

(A Jared v brýlích je prostě sexy.)

 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 16. června 2013 v 10:51 | Reagovat

Znám, ale neviděla :D Už mi to někdo doporučoval, možná, že ty? Nevím jistě.

Tyjo, o to víc mě zajímá, jestli se někdy trefíme do něčeho, co jsme obě viděly a obě bychom to teoreticky mohly zařadit do toho daného zadání. Vlastně u té Lásky nebeské by se to tak dalo říct, ale to bylo debilní téma, to se nepočítá :D

2 Kelly Kelly | Web | 16. června 2013 v 21:58 | Reagovat

[1]: Já mám tip na jedno téma, kdy bychom se mohly shodnout, ale to ti teď neřeknu, to až jestli se to potvrdí či nepotvrdí :D

3 Vendy Vendy | Web | 27. června 2013 v 12:25 | Reagovat

Zajímavý tip, tento film jsem zatím neviděla, ale znám pár takových, ze kterých mám podobný pocit - že při dalším shlédnutí v něm objevuji další detaily, které mi unikly.
Totéž v knihách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.