Provoz sugarcoat byl k 12. 8. 2017 oficiálně ukončen.
Sbohem a díky za ryby.

den první - Nejlepší film zhlédnutý v uplynulém roce

8. června 2013 v 20:35 | Kelly |  30denní filmová výzva
Tenhle nápad vznikl víceménně spontánně během včerejšího večera, kdy Hanyuu zmínila, že jí chybí vyplňovat řetězáky a další podobné věci. O chvíli později objevila tuhle filmovou challenge a mě nějak bláznivě napadlo, že se do toho pustíme společně a budeme zveřejňovat svoje odpovědi ve stejnou chvíli. Upřímně jsem zvědavá, která z nás odpadne dřív (tipuju to na sebe, já na takovéhle věci potřebuju svůj čas xD).

Anyway, máme tu začátek a první den...


Když jsem se rozhodovala, jaký film zvolit v dnešním zadání, uvědomila jsem si menší problém, a to ten, že jsem moc filmů, které měly premiéru v loňském roce, neviděla. A jestli jo, tak si to moc nevybavuji, protože jakmile to nevidím v nějakém seznamu, tak jsem na tohle pako. Nicméně po chvilce mi přece jen jeden naskočil.

S jedním známým jsme se domlouvali, na co jít do kina, a vybrat jsem měla já. Haha, to taky byla sranda. Mě se totiž v tom programu na první pohled nic nelíbilo. Byly tam dva české, pak nějaké romantiky, dva dětské a ještě pár dalších. Nakonec jsem vybírala podle herců a tak to padlo na Patrolu, kde hraje Jake Gyllenhaal. Žánr - krimi thriller - moc nepreferuji, ale dala jsem tomu šanci.

Začátek nic moc, nedokázala jsem si zvyknout na ruční kameru, ale pak to zničehonic přišlo a zbytek filmu jsem koukala s otevřenou pusou. Moc policejních filmů jsem neviděla, ale pochybuji, že Patrolu jen tak něco překoná, kdyby na to přišlo. Všechno plynule odsýpalo, herecké výkony byly opravdu neuvěřitelné, až měl člověk dojem, že sleduje nějaký dokument a ne regulérní film. Mezi postavami to bezvadně fungovalo, hlavně mezi Gyllenhaalem a Peñou, kteří hrají hlavní role dvou přátel-policistů. Závěr filmu byl naprosto výborný, žádný happy end, čímž se to u mě vyšvihlo ještě o příčku výš.

Kdo neviděl, tak vážně mohu jen vřele doporučit. I mně, která si policejní honičky většinou neužívá, se to velmi líbilo.
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 8. června 2013 v 20:39 | Reagovat

Žádné odpadávání nebude, to si zkus! :D
Hm, tenhle film upřímně vůbec neznám, fakt jsem o něm nikdy ani neslyšela :D ... Ale to je možná i tím, že tenhle žánr jde dost často trochu mimo mě, no.

2 Kelly Kelly | Web | 8. června 2013 v 21:06 | Reagovat

[1]: Pokusím se vydržet :D
Já to taky nevyhledávám, ale v tu dobu v kinech nic moc jiného nebylo. A nakonec jsem byla více než příjemně překvapena.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin

Navštěvuji:
(zbytek na bloglovinu)

Zdroje:

Ilustrační obrázky a animace jsou použity z tumblru (není-li řečeno jinak), nic nevydávám za své. Někdy je možné se obrázkem prokliknout na stránku, kde byla daná věc nalezena, ale někdy to je holt nemožné (dlouhodobě uloženo v počítači, ale snažím se doplňovat), avšak rozhodně to neznamená, že si něco přivlastňuji.